Направо към съдържанието

МедияУики:Abusefilter-warning-sources: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
<noinclude> is not respected when showing the message to the users
Етикет: Връщане
Ред 3: Ред 3:
| style = font-size: small;
| style = font-size: small;
| text = <br style="display: none;">
| text = <br style="display: none;">
; Защо не може да бъде извършена редакцията? : Опитвате се да добавите в статията връзка към източник на информация, който може да не е подходящ за Уикипедия.
; Защо редакцията ми не се приема? : Опитвате се да добавите в статията връзка към уебсайт, който може да не е подходящ за Уикипедия.
; Кой сайт е причина за проблема? : Списъкът с възможни неподходящи за Уикипедия сайтове може да намерите на страницата [[У:СФИН]].
; Какви са причините за това ограничение? : В интернет съществува огромно количество сайтове, представящи най-разнообразна информация. Не всеки сайт обаче е подходящ източник за Уикипедия. Докато придобиете достатъчен опит, препоръчваме Ви да се придържате преди всичко към сайтовете на утвърдени медии (без таблоидните), както и на авторитетни организации (например [[НАСА]], [[ADAC]]).
; Какво може да се направи? : Най-доброто решение е да потърсите друг източник на информацията в интернет или в книжен вид (стига да бъде [[У:ВП|проверим]]). Ако не успеете, можете също да помолите някой от <span class="plainlinks">[{{fullurl:Специални:Потребители|group=autopatrolled}} автоматично патрулираните потребители]</span> да прецени дали източника и информацията в него са подходящи за Уикипедия и евентуално да ги въведе вместо Вас.
; Как мога да поправя проблема? : Потърсете друг подходящ сайт, който да не е в списъка [[У:СФИН]]. Като източник може да указвате и печатни издания, но е важно да ги цитирате правилно (вижте [[У:ЦИ]]). Ако не намерите подходящ сайт или хартиен източник, може също да помолите някой от <span class="plainlinks">[{{fullurl:Специални:Потребители|group=autopatrolled}} тези редактори]</span> да прецени уместността на проблемния сайт и евентуално да въведе връзката към него вместо Вас.
; Какви са причините да има такова ограничение? : В интернет съществува огромно количество сайтове, но не всеки от тях е подходящ като източник на информация за Уикипедия. Докато придобиете достатъчен опит, препоръчваме Ви да се придържате преди всичко към сайтовете на утвърдени медии (без таблоидните), както и на авторитетни организации (например [[НАСА]], [[ADAC]]). За повече информация, вижте [[У:ФИН]].
; Защо е нужен този филтър? : Целта е Вие да бъдете предпазени, като все още неопитен редактор, от въвеждане в Уикипедия на информация, която може да е неподходяща за енциклопедията. Дори и добронамерени, подобни действия нанасят вреди. Затова Ви молим да не се опитвате да заобикаляте филтъра. Подобни опити може да доведат до Вашето [[Уикипедия:Политика за блокиране|блокиране]].
; Но аз държа да въведа именно този сайт! : Не се съмняваме във Вашата добронамереност, но докато не придобиете достатъчен опит, молим Ви да се съобразявате с нашите правила. Опити да бъде заобиколено ограничението може да бъдат изтълкувани като [[У:ВАНД|вандализъм]] и това да доведе до по-нататъшно [[У:БЛОК|ограничаване]] на възможностите Ви да редактирате в Уикипедия. Благодарим Ви за разбирането!
}}
}}

Версия от 13:31, 3 ноември 2021