Потребител:Misos

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Уикипедия:Вавилон
mk Корисникот зборува македонски како мајчин јазик.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
sr-3 Корисник доста добро говори српски језик.
hr-3 Ovaj suradnik vrlo dobro govori hrvatski jezik.
bg-1 Този потребител има начални познания по български език.

Здраво, се викам Милош, доаѓам од Македонија и сум еден од администраторите на. Досега сум презадоволен од соработката со корисниците на Бугарската Википедија (пред се 5ko), па се надевам ќе можам и јас да помогнам овде. Доколку саката да ми пратите порака, можете овде или по е-пошта на misos[at]mail.com.mk.