Беседа:Малък юс
Добавяне на темаОблик
Последен коментар: преди 12 години от Blagocvetano в тема Глаголица или кирилица
Вот так пишется малый. Простите за русский.
--UeArtemis 15:04, 5 септември 2010 (UTC)
Глаголица или кирилица
[редактиране на кода]Може да е буква от кирилицата, но не и от глаголицата. Това е звук, който има буква и в глаголицата, и в кирилицата. Много е важно да се прави разлика между буква, звук и т.н. В глаголицата буквата е друга (Виж буквите в глаголицата, а също и малкия юс Blagocvetano (беседа) 14:13, 1 февруари 2014 (UTC)