Беседа:Пантелей (село)

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към навигацията Направо към търсенето

Ова воопшто не е напишано со цел презентирање на Пантелеј, туку спроведување на пропаганда. Освен статистика во постот -Историја-, овде нема никакви други информации за селото. Мислите дека некого го интересира статистика ако сака да дознае нешто повеќе за Пантелеј или ако сака да го посети?! На македонската страна има голем број на информации, а вие освен „знаменитостите“ во три збора немате ништо друго. --Предният неподписан коментар е направен от анонимен потребител с адрес 62.162.164.194 (беседа • приноси) .

Ако имате извори, сте добре дошли да разширите статията. В мк вики нема кьорав извор.--Мико 14:18, 12 август 2009 (UTC)