Италиански шампионат по футбол 1919/20

от Уикипедия, свободната енциклопедия

Северна Италия[редактиране | редактиране на кода]

Северна Италия Т М П Р З ОГ ДГ
1. 600px Nero e azzurro strisciato con stella.png Интер 3 2 1 1 0 2 1
2. 600px pentasection vertical Black White.svg Ювентус 2 2 1 0 1 3 3
3. 600px Rosso e Blu con striscia Bianco e croce Rossa su sfondo Bianco.png Дженоа 1 2 0 1 1 3 4

Южна Италия[редактиране | редактиране на кода]

Южна Италия Т М П Р З ОГ ДГ
1. 600px Amaranto con lettere ASL sovrapposte.png Ливорно 8 4 4 0 0 12 3
2. Rosso e Bianco (Quadrati).png Алба Аудаче 2 4 1 0 3 5 7
3. 600px Blu e Bianco (Bordato).png Интер Наполи 2 4 1 0 3 2 9

Национален Финал[редактиране | редактиране на кода]

20 юни 1920 600px Nero e azzurro strisciato con stella.png Интер 3 – 2 600px Amaranto con lettere ASL sovrapposte.png Ливорно Домакин: Болоня

Победители[редактиране | редактиране на кода]

600px Nero e azzurro strisciato con stella.png Интер
Пиеро Кампели
Густаво Франческони
Алесандро Белтраме
Алесандро Милези
Пино Фосати II
Паоло Шлайдер
Леополдо Конти
Ермано Аеби
Емилио Агради
Луиджи Чевенини
Джузепе Асти
Треньор: Джовани Резеготи
Scudetto.svg Scudetto.svg