Катар Тотал Оупън 2012

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене

Катар Тотал Оупън 2012 е 10-ото издание на Катар Тотал Оупън. Турнирът е част от категория "Висши" на WTA Тур 2012. Провежда се в Доха, Катар от 13 до 19 февруари.

Поставени тенисистки[редактиране | редактиране на кода]

  1. Беларус Виктория Азаренка
  2. Flag of Denmark.svg Каролине Возняцки (2 кръг)
  3. Австралия Саманта Стосър
  4. Полша Агнешка Радванска (полуфинал)
  5. Франция Марион Бартоли (полуфинал, отказва се)
  6. Русия Вера Звонарьова (2 кръг, отказва се поради травма на лявото бедро)
  7. Италия Франческа Скиавоне (2 кръг)
  8. Сърбия Йелена Янкович (2 кръг)
  1. Flag of Germany.svg Сабине Лисицки (1 кръг)
  2. Русия Анастасия Павлюченкова (1 кръг)
  3. Словакия Доминика Цибулкова (1 кръг)
  4. Китайска народна република Шуай Пън (2 кръг)
  5. Сърбия Ана Иванович (2 кръг)
  6. Русия Светлана Кузнецова (3 кръг)
  7. Словакия Даниела Хантухова (1 кръг)
  8. Flag of Germany.svg Юлия Гьоргес (2 кръг)

Схема на сингъл[редактиране | редактиране на кода]

Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]

  Четвъртфинали Полуфинали Финал
                                       
  1  Беларус Виктория Азаренка 6 6  
   Белгия Янина Викмайер 0 4  
  1  Беларус Виктория Азаренка 6 6  
  4  Полша Агнешка Радванска 2 4  
4  Полша Агнешка Радванска 6 6
     Съединени американски щати Кристина Макхейл 1 1    
    1  Беларус Виктория Азаренка 6 6
  3  Австралия Саманта Стосър 1 2
     Румъния Моника Никулеску 2 6 3  
3  Австралия Саманта Стосър 6 2 6  
  3  Австралия Саманта Стосър 6
  5  Франция Марион Бартоли 3 о.  
5  Франция Марион Бартоли 7 4 6
     Чехия Луцие Шафаржова 5 6 1  

Горна половина[редактиране | редактиране на кода]

Секция 1[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   2 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали
 
    1  Беларус В. Азаренка 6 6  
К  Франция К. Гарсия 66 64        Flag of Germany.svg М. Бартел 1 0  
   Flag of Germany.svg М. Бартел 7 7       1  Беларус В. Азаренка 6 6  
   Чехия И. Бенешова 4 6 6          Румъния С. Халеп 3 1  
   Чехия Б. Захлавова 6 3 1        Чехия И. Бенешова 4 4
   Румъния С. Халеп 3 6 7        Румъния С. Халеп 6 6  
15  Словакия Д. Хантухова 6 2 64       1  Беларус В. Азаренка 6 6
10  Русия А. Павлюченкова 6 2 3          Белгия Я. Викмайер 0 4
   Казахстан К. Первак 1 6 6        Казахстан К. Первак 6 6  
К  Франция В. Разано 6 2 6     К  Франция В. Разано 4 0  
УК  Тунис О. Жабьор 3 6 3          Казахстан К. Первак 4 0
   Япония А. Морита 2 1          Белгия Я. Викмайер 6 6  
   Белгия Я. Викмайер 6 6        Белгия Я. Викмайер 7 6
    7  Италия Ф. Скиавоне 64 4  
 

Секция 2[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   2 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали
 
    4  Полша А. Радванска 6 6  
К  Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия А. Кеотавонг 7 7     К  Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия А. Кеотавонг 1 2  
   Австрия Т. Пашек 64 65       4  Полша А. Радванска 7 6  
К  Канада А. Вожняк 3 3       К  Съединени американски щати В. Лепченко 5 1  
К  Съединени американски щати В. Лепченко 6 6     К  Съединени американски щати В. Лепченко 7 7
   Беларус А. Якимова 2 2     16  Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес 64 65  
16  Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес 6 6       4  Полша А. Радванска 6 6
12  Китайска народна република Ш. Пън 6 7          Съединени американски щати К. Макхейл 1 1
УК  Flag of Oman.svg Ф. Ал Набхани 0 5     12  Китайска народна република Ш. Пън 7 3 2  
   Flag of South Africa.svg Ш. Схеперс 4 3        Съединени американски щати К. Макхейл 5 6 6  
   Съединени американски щати К. Макхейл 6 6          Съединени американски щати К. Макхейл 4 6 6
УК  Мароко Н. Лалами 0 0          Израел Ш. Пеер 6 3 4  
   Израел Ш. Пеер 6 6        Израел Ш. Пеер 7 6
    8  Сърбия Й. Янкович 63 2  
 

Долна половина[редактиране | редактиране на кода]

Секция 3[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   2 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали
 
    6  Русия В. Звонарьова 5 2 о.  
   Русия Е. Веснина 1 0        Румъния М. Никулеску 7 3  
   Румъния М. Никулеску 6 6          Румъния М. Никулеску 7 6  
К  Русия В. Душевина 5 2          Украйна К. Бондаренко 65 4  
К  Украйна К. Бондаренко 7 6        Украйна К. Бондаренко 6 6
   Италия Ф. Пенета 6 2 7        Италия Ф. Пенета 4 2  
11  Словакия Д. Цибулкова 3 6 5          Румъния М. Никулеску 2 6 3
13  Сърбия А. Иванович 6 4       3  Австралия С. Стосър 6 2 6
   Австрия К. Суарес Наваро 1 1        Сърбия А. Иванович 4 4  
   Flag of Croatia.svg П. Мартич 65 5        Испания П. Цетковска 6 6  
   Испания П. Цетковска 7 7          Испания П. Цетковска 3 2
   Австралия Я. Гайдошова 4 1       3  Австралия С. Стосър 6 6  
   Румъния С. Кърстя 6 6        Румъния С. Кърстя 4 65
    3  Австралия С. Стосър 6 7  
 

Секция 4[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   2 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали
 
    5  Франция М. Бартоли 6 6  
   Чехия К. Закопалова 4 1        Испания А. Медина Гаригес 2 0  
   Испания А. Медина Гаригес 6 6       5  Франция М. Бартоли 6 6  
   Flag of Bulgaria.svg Цв. Пиронкова 6 6          Flag of Bulgaria.svg Цв. Пиронкова 3 3  
   Flag of Slovenia.svg П. Херцог 0 4        Flag of Bulgaria.svg Цв. Пиронкова 6 6
   Flag of Germany.svg А. Кербер 4 6 6        Flag of Germany.svg А. Кербер 4 1  
9  Flag of Germany.svg С. Лисицки 6 4 1       5  Франция М. Бартоли 7 4 6
14  Русия С. Кузнецова 7 6          Чехия Л. Шафаржова 5 6 1
   Испания М. Х. Мартинес 5 3     14  Русия С. Кузнецова 6 6  
   Китайска народна република Ц. Джън 3 6 3        Русия М. Кириленко 4 4  
   Русия М. Кириленко 6 3 6       14  Русия С. Кузнецова 66 3
   Чехия Л. Шафаржова 6 6          Чехия Л. Шафаржова 7 6  
К  Полша У. Радванска 3 4        Чехия Л. Шафаржова 4 6 6
    2  Flag of Denmark.svg К. Возняцки 6 4 63  
 

Поставени двойки[редактиране | редактиране на кода]

  1. Съединени американски щати Лизел Хубер / Съединени американски щати Лиса Реймънд
  2. Индия Саня Мирза / Русия Елена Веснина (осминафинал)
  3. Словакия Даниела Хантухова / Полша Агнешка Радванска (осминафинал)
  4. Русия Мария Кириленко / Flag of Germany.svg Сабине Лисицки (четвъртфинал)
  5. Испания Нурия Лягостера Вивес / Австралия Анастасия Родионова (полуфинал)
  6. Flag of South Africa.svg Натали Грандин / Чехия Владимира Ухлиржова (осминафинал)
  7. Flag of Germany.svg Юлия Гьоргес / Китайска народна република Цзе Джън (четвъртфинал)
  8. Чехия Ивета Бенешова / Чехия Барбора Захлавова-Стрицова (осминафинал)

Схема на двойки[редактиране | редактиране на кода]

Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]

  Полуфинали Финал
                         
  1  Съединени американски щати Лизел Хубер
 Съединени американски щати Лиса Реймънд
6 6    
   Flag of Germany.svg Кристина Бароа
 Flag of Germany.svg Анна-Лена Грьонефелд
2 3    
  1  Съединени американски щати Лизел Хубер
 Съединени американски щати Лиса Реймънд
     
     Съединени американски щати Ракел Копс-Джоунс
 Съединени американски щати Абигейл Спиърс
     
5  Испания Нурия Лягостера Вивес
 Австралия Анастасия Родионова
6 1 [8]
     Съединени американски щати Ракел Копс-Джоунс
 Съединени американски щати Абигейл Спиърс
3 6 [10]  

Горна половина[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали   Полуфинали
 
    1  Съединени американски щати Л. Хубер
 Съединени американски щати Л. Реймънд
6 4 [10]  
 Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Х.-Ч. Чан
 Япония Р. Фудживара
6 7      Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Х.-Ч. Чан
 Япония Р. Фудживара
3 6 [6]  
 Flag of Slovenia.svg П. Херцог
 Испания М. Х. Мартинес
1 5       1  Съединени американски щати Л. Хубер
 Съединени американски щати Л. Реймънд
62 7 [11]  
 Съединени американски щати Дж. Крейбъс
 Flag of South Africa.svg Ш. Схеперс
1 3       7  Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес
 Китайска народна република Ц. Джън
7 63 [9]  
 Русия А. Кудрявцева
 Чехия К. Закопалова
6 6      Русия А. Кудрявцева
 Чехия К. Закопалова
4 2
УК  Flag of Oman.svg Ф. Ал Набхани
 Мароко О. Жабьор
4 2     7  Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес
 Китайска народна република Ц. Джън
6 6  
7  Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес
 Китайска народна република Ц. Джън
6 6       1  Съединени американски щати Л. Хубер
 Съединени американски щати Л. Реймънд
6 6
         Flag of Germany.svg К. Бароа
 Flag of Germany.svg А.-Л. Грьонефелд
2 3
    3  Словакия Д. Хантухова
 Полша А. Радванска
1 2  
 Полша У. Радванска
 Украйна О. Савчук
о.      Flag of Germany.svg К. Бароа
 Flag of Germany.svg А.-Л. Грьонефелд
6 6  
 Flag of Germany.svg К. Бароа
 Flag of Germany.svg А.-Л. Грьонефелд
       Flag of Germany.svg К. Бароа
 Flag of Germany.svg А.-Л. Грьонефелд
6 6
 Полша К. Янс
 Франция К. Младенович
6 6        Полша К. Янс
 Франция К. Младенович
2 3  
 Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg С.-В. Сие
 Китайска народна република Ш. Пън
3 2      Полша К. Янс
 Франция К. Младенович
3 7 [10]
 Австралия К. Делакуа
 Австралия С. Стосър
2 3     8  Чехия И. Бенешова
 Чехия Б. Захлавова
6 65 [7]  
8  Чехия И. Бенешова
 Чехия Б. Захлавова
6 6  

Долна половина[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали   Полуфинали
 
    5  Испания Н. Лягостера Вивес
 Австралия А. Родионова
4 6 [11]  
   Румъния С. Кърстя
 Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия А. Кеотавонг
6 2 [2]        Испания А. Медина Гаригес
 Русия А. Павлюченкова
6 4 [9]  
   Испания А. Медина Гаригес
 Русия А. Павлюченкова
2 6 [10]       5  Испания Н. Лягостера Вивес
 Австралия А. Родионова
6 63 [10]  
   Flag of Slovenia.svg А. Клепач
 Полша А. Росолска
6 6       4  Русия М. Кириленко
 Flag of Germany.svg С. Лисицки
4 7 [7]  
   Сърбия Б. Йовановски
 Мароко Н. Лалами
3 1        Flag of Slovenia.svg А. Клепач
 Полша А. Росолска
2 6 [8]
    4  Русия М. Кириленко
 Flag of Germany.svg С. Лисицки
6 4 [10]  
      5  Испания Н. Лягостера Вивес
 Австралия А. Родионова
6 1 [8]
         Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
3 6 [10]
    6  Flag of South Africa.svg Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
4 6 [9]  
   Flag of Greece.svg Е. Данилиду
 Румъния М. Никулеску
1 1        Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
6 3 [11]  
   Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
6 6          Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
6 7
   Русия В. Душевина
 Израел Ш. Пеер
6 5 [10]          Русия В. Душевина
 Израел Ш. Пеер
0 65  
   Италия Ф. Пенета
 Италия Ф. Скиавоне
2 7 [7]        Русия В. Душевина
 Израел Ш. Пеер
6 6
    2  Индия С. Мирза
 Русия Е. Веснина
4 4  
 

Външни препратки[редактиране | редактиране на кода]