Мутуа Мадрид Оупън 2013 - двойки жени

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Мутуа Мадрид Оупън 2013
Шампионки   Русия Анастасия Павлюченкова
Чехия Луцие Шафаржова
Финалистки   Flag of Zimbabwe.svg Кара Блек
Нова Зеландия Марина Еракович
Резултат   6–2, 6–4
Турнири
Сингъл   мъже   жени
Двойки   мъже   жени

При двойките победителки от Мутуа Мадрид Оупън 2012 са италианките Сара Ерани и Роберта Винчи, но двете решават да участват само на сингъл. Анастасия Павлюченкова и Луцие Шафаржова надиграват Кара Блек и Марина Еракович в спора за титлата с 6–2, 6–4.

Поставени двойки[редактиране | редактиране на кода]

Първите четири поставени двойки започват направо от втори кръг.

  1. Чехия Андреа Хлавачкова / Чехия Луцие Храдецка (Втори кръг)
  2. Русия Надя Петрова / Flag of Slovenia.svg Катарина Среботник (Втори кръг)
  3. Русия Екатерина Макарова / Русия Елена Веснина (Четвъртфинал)
  4. Съединени американски щати Ракел Копс-Джоунс / Съединени американски щати Абигейл Спиърс (Четвъртфинал)
  1. Съединени американски щати Бетани Матек-Сандс / Индия Саня Мирза (Втори кръг)
  2. Flag of Germany.svg Анна-Лена Грьонефелд / Чехия Квета Пешке (Първи кръг)
  3. Китайска народна република Джан Шуай / Китайска народна република Джън Дзие (Първи кръг)
  4. Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Сие Су-вей / Китайска народна република Шуай Пън (Първи кръг)

Основна схема[редактиране | редактиране на кода]

Легенда[редактиране | редактиране на кода]

  • Q (на английски: qualifierквалификант) — тенисист, преминал квалификациите
  • WC (на английски: wild cardуайлд кард) — специална покана от организаторите на турнира
  • LL (на английски: lucky loserщастлив губещ) — най-високоранкираният тенисист, отпаднал в последния кръг на квалификациите, влиза в основната схема на мястото на друг играч, отказал се от участие в турнира поради някаква причина
  • Alt (на английски: alternateзаместник) — играч, който получава място в турнира след отказването на друг тенисист
  • SE (на английски: special exemptспециален допуск) — тенисист, който не може да участва в квалификациите, тъй като все още играе в друг турнир, получава място в основната схема чрез special exempt
  • PR (на английски: protected rankingзащитаващ ранкинг) — използва се за допускане на тенисисти, които дълго време са отсъствали от тура поради контузии и в резултат са се смъкнали в ранглистата
  • w/o (на английски: walkoverслужебна победа) — при отказване на играч още преди началото на мач, опонентът му печели служебно
  • r (на английски: retiredотказал се) — при оттегляне на тенисист по време на мач, най-често поради здравословни причини
  • d (на английски: defaultedнеизпълнение) — отстраняване на играч за неспортсменско поведение
Шампионките Анастасия Павлюченкова (ляво) и Луцие Шафаржова (дясно)
Шампионките Анастасия Павлюченкова (ляво) и Луцие Шафаржова (дясно)

Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]

  Полуфинали Финал
                         
   Flag of Zimbabwe.svg Кара Блек
 Нова Зеландия Марина Еракович
6 6  
WC  Испания Силвия Солер Еспиноса
 Испания Карла Суарес Наваро
1 3  
   Flag of Zimbabwe.svg Кара Блек
 Нова Зеландия Марина Еракович
2 4
   Русия Анастасия Павлюченкова
 Чехия Луцие Шафаржова
6 6
 Франция Кристина Младенович
 Казахстан Галина Воскобоева
77 0 [7]
   Русия Анастасия Павлюченкова
 Чехия Луцие Шафаржова
65 6 [10]  

Горна половина[редактиране | редактиране на кода]

Първи кръг   Втори кръг   Четвъртфинали   Полуфинали
 
    1  Чехия А. Хлавачкова
 Чехия Л. Храдецка
2 4  
   Словакия Д. Цибулкова
 Съединени американски щати Л. Хубер
3 7 [6]      Русия С. Кузнецова
 Италия Ф. Пенета
6 6  
 Русия С. Кузнецова
 Италия Ф. Пенета
6 5 [10]          Русия С. Кузнецова
 Италия Ф. Пенета
6 1 [5]  
WC  Франция А. Корне
 Италия Ф. Скиавоне
63 1        Flag of Zimbabwe.svg К. Блек
 Нова Зеландия М. Еракович
4 6 [10]  
 Flag of Zimbabwe.svg К. Блек
 Нова Зеландия М. Еракович
77 6        Flag of Zimbabwe.svg К. Блек
 Нова Зеландия М. Еракович
6 6
WC  Сърбия Й. Янкович
 Flag of Croatia.svg М. Лучич-Барони
77 77     WC  Сърбия Й. Янкович
 Flag of Croatia.svg М. Лучич-Барони
3 0  
6  Flag of Germany.svg А.-Л. Грьонефелд
 Чехия К. Пешке
65 61        Flag of Zimbabwe.svg К. Блек
 Нова Зеландия М. Еракович
6 6
      WC  Испания С. Солер Еспиноса
 Испания К. Суарес Наваро
1 3
    4  Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
77 78  
 Flag of Croatia.svg Д. Юрак
 Унгария К. Мароши
4 3      Съединени американски щати В. Лепченко
 Австралия А. Родионова
62 66  
 Съединени американски щати В. Лепченко
 Австралия А. Родионова
6 6       4  Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
6 2 [4]
 Flag of Latvia.svg Л. Декмейере
 Грузия О. Калашникова
7 6       WC  Испания С. Солер Еспиноса
 Испания К. Суарес Наваро
4 6 [10]  
 Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес
 Казахстан Я. Шведова
5 3        Flag of Latvia.svg Л. Декмейере
 Грузия О. Калашникова
62 4
WC  Испания С. Солер Еспиноса
 Испания К. Суарес Наваро
78 4 [10]     WC  Испания С. Солер Еспиноса
 Испания К. Суарес Наваро
77 6  
8  Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg С.-в. Сие
 Китайска народна република Ш. Пън
66 6 [8]  

Долна половина[редактиране | редактиране на кода]

Първи кръг   Втори кръг   Четвъртфинали   Полуфинали
7  Китайска народна република Ш. Джан
 Китайска народна република Д. Джън
4 1  
 Франция К. Младенович
 Казахстан Г. Воскобоева
6 6        Франция К. Младенович
 Казахстан Г. Воскобоева
2 6 [10]  
   Flag of South Africa.svg Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
6 78      Flag of South Africa.svg Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
6 4 [8]  
 Съединени американски щати М. Мултон-Леви
 Полша А. Росолска
3 66          Франция К. Младенович
 Казахстан Г. Воскобоева
6 6  
   Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Х.-ч. Чан
 Беларус О. Говорцова
62 7 [10]       3  Русия Е. Макарова
 Русия Е. Веснина
4 2  
Alt  Швеция С. Арвидсон
 Швеция Й. Ларсон
77 5 [8]        Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Х.-ч. Чан
 Беларус О. Говорцова
3 3
    3  Русия Е. Макарова
 Русия Е. Веснина
6 6  
       Франция К. Младенович
 Казахстан Г. Воскобоева
77 0 [7]
5  Съединени американски щати Б. Матек-Сандс
 Индия С. Мирза
77 4 [10]        Русия А. Павлюченкова
 Чехия Л. Шафаржова
65 6 [10]
 Словакия Д. Хантухова
 Испания А. Медина Гаригес
63 6 [4]     5  Съединени американски щати Б. Матек-Сандс
 Индия С. Мирза
5 1  
 Русия А. Павлюченкова
 Чехия Л. Шафаржова
6 6      Русия А. Павлюченкова
 Чехия Л. Шафаржова
7 6  
WC  Испания Г. Мугуруса
 Испания М. Т. Торо Флор
4 2          Русия А. Павлюченкова
 Чехия Л. Шафаржова
6 3 [10]
 Съединени американски щати Л. Реймънд
 Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия Л. Робсън
5 1        Словакия Ж. Хусарова
 Flag of Germany.svg С. Лисицки
2 6 [7]  
 Словакия Ж. Хусарова
 Flag of Germany.svg С. Лисицки
7 6        Словакия Ж. Хусарова
 Flag of Germany.svg С. Лисицки
7 5 [10]
    2  Русия Н. Петрова
 Flag of Slovenia.svg К. Среботник
5 7 [6]  
 

Външни препратки[редактиране | редактиране на кода]