Мутуа Мадрид Оупън 2013 - двойки жени

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Мутуа Мадрид Оупън 2013
Шампионки   Русия Анастасия Павлюченкова
Чехия Луцие Шафаржова
Финалистки   Зимбабве Кара Блек
Нова Зеландия Марина Еракович
Резултат   6–2, 6–4
Турнири
Сингъл   мъже   жени
Двойки   мъже   жени

При двойките победителки от Мутуа Мадрид Оупън 2012 са италианките Сара Ерани и Роберта Винчи, но двете решават да участват само на сингъл. Анастасия Павлюченкова и Луцие Шафаржова надиграват Кара Блек и Марина Еракович в спора за титлата с 6–2, 6–4.

Поставени двойки[редактиране | редактиране на кода]

Първите четири поставени двойки започват направо от втори кръг.

  1. Чехия Андреа Хлавачкова / Чехия Луцие Храдецка (Втори кръг)
  2. Русия Надя Петрова / Словения Катарина Среботник (Втори кръг)
  3. Русия Екатерина Макарова / Русия Елена Веснина (Четвъртфинал)
  4. Съединени американски щати Ракел Копс-Джоунс / Съединени американски щати Абигейл Спиърс (Четвъртфинал)
  1. Съединени американски щати Бетани Матек-Сандс / Индия Саня Мирза (Втори кръг)
  2. Германия Анна-Лена Грьонефелд / Чехия Квета Пешке (Първи кръг)
  3. Китайска народна република Джан Шуай / Китайска народна република Джън Дзие (Първи кръг)
  4. Република Китай Сие Су-вей / Китайска народна република Шуай Пън (Първи кръг)

Основна схема[редактиране | редактиране на кода]

Легенда[редактиране | редактиране на кода]

  • Q (на английски: qualifierквалификант) — тенисист, преминал квалификациите
  • WC (на английски: wild cardуайлд кард) — специална покана от организаторите на турнира
  • LL (на английски: lucky loserщастлив губещ) — най-високоранкираният тенисист, отпаднал в последния кръг на квалификациите, влиза в основната схема на мястото на друг играч, отказал се от участие в турнира поради някаква причина
  • Alt (на английски: alternateзаместник) — играч, който получава място в турнира след отказването на друг тенисист
  • SE (на английски: special exemptспециален допуск) — тенисист, който не може да участва в квалификациите, тъй като все още играе в друг турнир, получава място в основната схема чрез special exempt
  • PR (на английски: protected rankingзащитаващ ранкинг) — използва се за допускане на тенисисти, които дълго време са отсъствали от тура поради контузии и в резултат са се смъкнали в ранглистата
  • w/o (на английски: walkoverслужебна победа) — при отказване на играч още преди началото на мач, опонентът му печели служебно
  • r (на английски: retiredотказал се) — при оттегляне на тенисист по време на мач, най-често поради здравословни причини
  • d (на английски: defaultedнеизпълнение) — отстраняване на играч за неспортсменско поведение
Шампионките Анастасия Павлюченкова (ляво) и Луцие Шафаржова (дясно)
Шампионките Анастасия Павлюченкова (ляво) и Луцие Шафаржова (дясно)

Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]

  Полуфинали Финал
                         
   Зимбабве Кара Блек
 Нова Зеландия Марина Еракович
6 6  
WC  Испания Силвия Солер Еспиноса
 Испания Карла Суарес Наваро
1 3  
   Зимбабве Кара Блек
 Нова Зеландия Марина Еракович
2 4
   Русия Анастасия Павлюченкова
 Чехия Луцие Шафаржова
6 6
 Франция Кристина Младенович
 Казахстан Галина Воскобоева
77 0 [7]
   Русия Анастасия Павлюченкова
 Чехия Луцие Шафаржова
65 6 [10]  

Горна половина[редактиране | редактиране на кода]

Първи кръг   Втори кръг   Четвъртфинали   Полуфинали
 
    1  Чехия А. Хлавачкова
 Чехия Л. Храдецка
2 4  
   Словакия Д. Цибулкова
 Съединени американски щати Л. Хубер
3 7 [6]      Русия С. Кузнецова
 Италия Ф. Пенета
6 6  
 Русия С. Кузнецова
 Италия Ф. Пенета
6 5 [10]          Русия С. Кузнецова
 Италия Ф. Пенета
6 1 [5]  
WC  Франция А. Корне
 Италия Ф. Скиавоне
63 1        Зимбабве К. Блек
 Нова Зеландия М. Еракович
4 6 [10]  
 Зимбабве К. Блек
 Нова Зеландия М. Еракович
77 6        Зимбабве К. Блек
 Нова Зеландия М. Еракович
6 6
WC  Сърбия Й. Янкович
 Хърватия М. Лучич-Барони
77 77     WC  Сърбия Й. Янкович
 Хърватия М. Лучич-Барони
3 0  
6  Германия А.-Л. Грьонефелд
 Чехия К. Пешке
65 61        Зимбабве К. Блек
 Нова Зеландия М. Еракович
6 6
      WC  Испания С. Солер Еспиноса
 Испания К. Суарес Наваро
1 3
    4  Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
77 78  
 Хърватия Д. Юрак
 Унгария К. Мароши
4 3      Съединени американски щати В. Лепченко
 Австралия А. Родионова
62 66  
 Съединени американски щати В. Лепченко
 Австралия А. Родионова
6 6       4  Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
6 2 [4]
 Латвия Л. Декмейере
 Грузия О. Калашникова
7 6       WC  Испания С. Солер Еспиноса
 Испания К. Суарес Наваро
4 6 [10]  
 Германия Ю. Гьоргес
 Казахстан Я. Шведова
5 3        Латвия Л. Декмейере
 Грузия О. Калашникова
62 4
WC  Испания С. Солер Еспиноса
 Испания К. Суарес Наваро
78 4 [10]     WC  Испания С. Солер Еспиноса
 Испания К. Суарес Наваро
77 6  
8  Република Китай С.-в. Сие
 Китайска народна република Ш. Пън
66 6 [8]  

Долна половина[редактиране | редактиране на кода]

Първи кръг   Втори кръг   Четвъртфинали   Полуфинали
7  Китайска народна република Ш. Джан
 Китайска народна република Д. Джън
4 1  
 Франция К. Младенович
 Казахстан Г. Воскобоева
6 6        Франция К. Младенович
 Казахстан Г. Воскобоева
2 6 [10]  
   Република Южна Африка Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
6 78      Република Южна Африка Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
6 4 [8]  
 Съединени американски щати М. Мултон-Леви
 Полша А. Росолска
3 66          Франция К. Младенович
 Казахстан Г. Воскобоева
6 6  
   Република Китай Х.-ч. Чан
 Беларус О. Говорцова
62 7 [10]       3  Русия Е. Макарова
 Русия Е. Веснина
4 2  
Alt  Швейцария С. Арвидсон
 Швейцария Й. Ларсон
77 5 [8]        Република Китай Х.-ч. Чан
 Беларус О. Говорцова
3 3
    3  Русия Е. Макарова
 Русия Е. Веснина
6 6  
       Франция К. Младенович
 Казахстан Г. Воскобоева
77 0 [7]
5  Съединени американски щати Б. Матек-Сандс
 Индия С. Мирза
77 4 [10]        Русия А. Павлюченкова
 Чехия Л. Шафаржова
65 6 [10]
 Словакия Д. Хантухова
 Испания А. Медина Гаригес
63 6 [4]     5  Съединени американски щати Б. Матек-Сандс
 Индия С. Мирза
5 1  
 Русия А. Павлюченкова
 Чехия Л. Шафаржова
6 6      Русия А. Павлюченкова
 Чехия Л. Шафаржова
7 6  
WC  Испания Г. Мугуруса
 Испания М. Т. Торо Флор
4 2          Русия А. Павлюченкова
 Чехия Л. Шафаржова
6 3 [10]
 Съединени американски щати Л. Реймънд
 Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия Л. Робсън
5 1        Словакия Ж. Хусарова
 Германия С. Лисицки
2 6 [7]  
 Словакия Ж. Хусарова
 Германия С. Лисицки
7 6        Словакия Ж. Хусарова
 Германия С. Лисицки
7 5 [10]
    2  Русия Н. Петрова
 Словения К. Среботник
5 7 [6]  
 

Външни препратки[редактиране | редактиране на кода]