Потребител:Misos

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Уикипедия:Вавилон
mk-N Овој корисник зборува македонски како мајчин јазик.
en-3 This user has advanced knowledge of English.
sr-3 Овај корисник разуме српски / srpski језик на напредном нивоу.
hr-3 Ovaj suradnik ima napredno znanje hrvatskog jezika.
bg-1 Този потребител има основни познания по български език.
Потребители по език

Здраво, се викам Милош, доаѓам од Македонија и сум еден од администраторите на. Досега сум презадоволен од соработката со корисниците на Бугарската Википедија (пред се 5ko), па се надевам ќе можам и јас да помогнам овде. Доколку саката да ми пратите порака, можете овде или по е-пошта на misos[at]mail.com.mk.