Потребител:Niknik660123

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Уикипедия:Вавилон
bg-N За този потребител българският език e роден.
en-3 This user has advanced knowledge of English.
ru-3 Этот участник свободно владеет русским языком.
Потребители по език
10+
Потребителят е от България.
Този потребител е от София или живее в този град.
Този потребител е завършил Софийския университет.
Този потребител е адвокат.
Този потребител пише статии за историята
Този потребител допринася художествено в Уикипедия.
Този потребител обича да се катери по планините
Този потребител е непушач.
Този потребител е православен християнин.
Този потребител вярва, че религията не трябва да разделя хората.
Този уикипедианец пие кафе.
приносиТози потребител има над [[Специални:Приноси/Niknik660123|]] редакции в Българоезичната Уикипедия.
Този потребител си има куче

Направих първата си редакция преди 8 години. Труд в полза роду след това. Интересите ми са в областта на политическата история от 13-16 век, както и изкуството + художници от този период, което беше бяло поле. Очевидно непопулярно. Допринесох с доста страници, като за някои от тях работата ми е продължавала месеци, но не крия, че научавах /най-ценното/ и много нови неща по този начин, така се появиха до април 2022 г. следните страници и статии:

Приносите ми при династии,германски императори,унгарски крале, френски крале[редактиране | редактиране на кода]

Значително разширяване на страници,създаване или подобряване:

Създаване на страници за италиански художници и школи[редактиране | редактиране на кода]

Сиенска школа с асоциирани страници за около 55 художници от школата:

Включително страници за други художници и картини:

Джорджоне,Лоренцо Монако, Поклонение на влъхвите (Лоренцо Монако), Поклонение на влъхвите (Джентиле да Фабриано),Благовещение (Симоне Мартини)

Създаване на страници за:

Допълване със съдържание и осъвременяване на страницата „Ар нуво“,готика, лъчиста готика, международна готика,пламтяща готика,мануелин,готическа скулптура, готическа архитектура.

Страници европейски музеи и картинни галерии,страници за катедрали[редактиране | редактиране на кода]

Аристократи[редактиране | редактиране на кода]

допълване на страници за курфюрсти на римската империя:Балдуин Люксембургски,Боемунд II фон Саарбрюкен,Вернер фон Фалкенщайн,Йобст Моравски,Фридрих I (Бранденбург),Йохан II фон Насау,Лудвиг III (Пфалц),

Няколко цитати за размисъл[редактиране | редактиране на кода]

1.„Потокът на времето, в своето неудържимо и вечно течение, влече със себе си всичко съществуващо. Той хвърля в мрака на забвението както незначителните събития, така и великите, достойни за паметта; мъгливото както се говори в трагедията, той прави явно, а очевидното скрива. Затова историческото повествование служи за надеждна защита от потока на времето и някак сдържа неговото неудържимо течение; то събира в себе си това, за което се е съхранила памет и не му дава да загине в дълбините на забвението.“ Анна Комнина - „Алексиада“

2.„Никой не е предпазен от възможността да говори глупости. Лошото е когато ги говори обмислено.“ Мишел дьо Монтен- „Опити“

3.„Господа, не гледайте дали съм независим, гледайте преследвам ли някаква полза и искам ли да подобря положението си с това.“ Хипарид към атиняните

4.Научих се да не обръщам внимание на заядливи админи, на преклонна възраст, ръководейки се от следния цитат-шега: из "Приказка за цар Салтан", Александър Пушкин, превод Мл.Исаев, 1971:

"..ала в миг я съжалил —

бабата не ослепил;

зажужукал из палата,

кацнал на носа на сватя,

острото си жило впил,

та мехур се появил.

Мнение[редактиране | редактиране на кода]

Все още смятам, че единственото бъдеще на проекта / имам предвид българския му вариант/ е само съживяване, чрез включване на голям брой МЛАДИ участници; най-вече млади хора, знаещи езици. Това могат да бъдат студенти от университетите и ученици от езикови гимназии, които да компенсират липсата на достатъчна преводна литература на български език. Един проект с университетите по специалности би запълнил много бели полета. Тук има интереси за монопол над истината и прищевките на десетина човека.

Реших да прекратя вече активното си участие, тъй като не виждам в този момент някаква съществуваща интелектуална общност, обединена около идеи, а същевременно прекалено щракащи администратори с права /в широк смисъл на думата/.

Единствено ми остана „признание от компютъра“, изпратено до мен автоматично :28 юни 2019: „Току-що направихте своята десетхилядна редакция. Благодарим ви много!“

С богомUsmivka.png днес 23 януари 2022 г.,а днес 18.04.22 г. на осмата година - един укипедианец по-малко!