Фърм: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
м актуализиране на препратка и източник
м мънички - oldid, бг кавички, тиренца, още кат...
Ред 1: Ред 1:
'''The Firm''' е английска [[рок]] супер група. В състава ѝ влизат певецът [[Пол Роджърс]] (от [[Free]] и [[Bad Company]]), китаристът [[Джими Пейдж]] (от [[Led Zeppelin]]), басистът [[Тони Франклин]] (свирил с [[Дейвид Гилмор]], [[Кейт Буш]], [[Whitesnake]], [[Рой Харпър]], [[Глен Хюз]], [[Тери Бозио]], [[Роби Кругер]]) и барабанистът [[Крис Слейд]] (от [[Uriah Heep]]). Първоначално Пейдж искал бившия барабанист на [[Yes]] [[Бил Бръфорд]] и басиста [[Пино Паладино]], но Бръдфорд имал договор с друга компания, а Паладино бил на туре с [[Пол Йънг]]. Така групата се оформила в този състав през [[1984]] г.
'''The Firm''' е английска [[рок]] супер група. В състава ѝ влизат певецът [[Пол Роджърс]] (от [[Free]] и [[Bad Company]]), китаристът [[Джими Пейдж]] (от [[Led Zeppelin]]), басистът [[Тони Франклин]] (свирил с [[Дейвид Гилмор]], [[Кейт Буш]], [[Whitesnake]], [[Рой Харпър]], [[Глен Хюз]], [[Тери Бозио]], [[Роби Кругер]]) и барабанистът [[Крис Слейд]] (от [[Uriah Heep]]). Първоначално Пейдж иска бившия барабанист на [[Yes]] [[Бил Бръфорд]] и басиста [[Пино Паладино]], но Бръдфорд има договор с друга компания, а Паладино е на туре с [[Пол Йънг]]. Така групата се оформя в този състав през [[1984]] г.


И Пейдж, и Роджърс не искали да изпълняват материал от страите си групи и се насочили към селекция от соло албумите им, както и към нови песни с по-сантиментално и комерсиално звучене. Въпреки че решили да не използват стари парчета, последната песен от [[The Firm (албум)|The Firm]], озаглавена "Midnight Moonlight" всъщност е издадената от Led Zeppelin песен "The Swan Song". Това навежда критиците на мисълта, че идеите на Пейдж привършват. В последвали интервюта китаристът заявява, че никой от групата не очаквал да запишат повече от два албума. След като групата се разпада Пейдж и Роджърс продължават соловите си проекти. Слейд се присъединява към [[AC/DC]], а Франклин към [[Blue Murder]].
И Пейдж, и Роджърс не желаят да изпълняват материал от старите си групи и се насочват към селекция от соло албумите си, както и към нови песни с по-сантиментално и комерсиално звучене. Въпреки че решават да не използват стари парчета, последната песен от [[The Firm (албум)|The Firm]], озаглавена „Midnight Moonlight“ всъщност е издадената от [[Лед Цепелин]] песен [[„The Swan Song“]]. Това навежда критиците на мисълта, че идеите на Пейдж привършват. В последвали интервюта китаристът заявява, че никой от групата не очаквал да запишат повече от два албума. След като групата се разпада, Пейдж и Роджърс продължават соловите си проекти. Слейд се присъединява към [[AC/DC]], а Франклин към [[Blue Murder]].


==Състав==
== Състав ==
* [[Пол Роджърс]] - вокал, рутъм китара, акустична китара
* [[Пол Роджърс]] вокал, рутъм китара, акустична китара
* [[Джими Пейдж]] - китара, ритъм китара, акустична китара
* [[Джими Пейдж]] китара, ритъм китара, акустична китара
* [[Тони Франклин]] - бас, клавишни, синтезатор
* [[Тони Франклин]] бас, клавишни, синтезатор
* [[Крис Слейд]] - барабани, перкусия, бек вокали
* [[Крис Слейд]] барабани, перкусия, бек вокали


==Албуми==
== Албуми ==
* [[The Firm (албум)|The Firm]] (1985)
* ''„[[The Firm (албум)|The Firm]]“'' (1985)
* [[Mean Business]] (1986)
* ''„[[Mean Business]]“'' (1986)


===Сингли===
=== Сингли ===
* „Radioactive“ (1985) #28 САЩ
* ''„Radioactive“'' (1985) #28 САЩ
* „Satisfaction Guaranteed“ (1985) #73 САЩ
* ''„Satisfaction Guaranteed“'' (1985) #73 САЩ
* „All The King's Horses“ (1986) #61 САЩ
* ''„All The King's Horses“'' (1986) #61 САЩ
* „Live In Peace“ (1986)
* ''„Live In Peace“'' (1986)


===Филми и DVD-та===
=== Филми и DVD-та ===
* The Firm Live at Hammersmith 1984 (1984) (видео, издадено в ограничен тираж)
* ''„The Firm Live at Hammersmith 1984“'' (1984) (видео, издадено в ограничен тираж)
* Five From the Firm (1986)
* ''„Five From the Firm“'' (1986)


== Вижте също ==
== Вижте също ==
Ред 29: Ред 29:
* [[Юрая Хийп]]
* [[Юрая Хийп]]


{{превод от|en|The Firm (band)}}
{{превод от|en|The Firm (band)|181376869}}



[[Категория:Британски музикални групи]]
[[Категория:Рок групи]]
[[Категория:Рок групи]]



Версия от 04:14, 1 септември 2008

The Firm е английска рок супер група. В състава ѝ влизат певецът Пол Роджърс (от Free и Bad Company), китаристът Джими Пейдж (от Led Zeppelin), басистът Тони Франклин (свирил с Дейвид Гилмор, Кейт Буш, Whitesnake, Рой Харпър, Глен Хюз, Тери Бозио, Роби Кругер) и барабанистът Крис Слейд (от Uriah Heep). Първоначално Пейдж иска бившия барабанист на Yes Бил Бръфорд и басиста Пино Паладино, но Бръдфорд има договор с друга компания, а Паладино е на туре с Пол Йънг. Така групата се оформя в този състав през 1984 г.

И Пейдж, и Роджърс не желаят да изпълняват материал от старите си групи и се насочват към селекция от соло албумите си, както и към нови песни с по-сантиментално и комерсиално звучене. Въпреки че решават да не използват стари парчета, последната песен от „The Firm“, озаглавена „Midnight Moonlight“ всъщност е издадената от Лед Цепелин песен „The Swan Song“. Това навежда критиците на мисълта, че идеите на Пейдж привършват. В последвали интервюта китаристът заявява, че никой от групата не очаквал да запишат повече от два албума. След като групата се разпада, Пейдж и Роджърс продължават соловите си проекти. Слейд се присъединява към AC/DC, а Франклин към Blue Murder.

Състав

Албуми

Сингли

  • „Radioactive“ (1985) #28 САЩ
  • „Satisfaction Guaranteed“ (1985) #73 САЩ
  • „All The King's Horses“ (1986) #61 САЩ
  • „Live In Peace“ (1986)

Филми и DVD-та

  • „The Firm Live at Hammersmith 1984“ (1984) (видео, издадено в ограничен тираж)
  • „Five From the Firm“ (1986)

Вижте също

  Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата The Firm (band) в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите. ​

ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни.​