Уикипедия:Как се започва страница: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
м Премахнати редакции на Bgmedicaltourism (б.), към версия на Djuneyt tr
Ред 15: Ред 15:
* '''Не се подписвайте''' под статиите. Вашият принос се вижда на езичето „история“ на съответната статия. Обратното, винаги подписвайте написаното на беседите (дискусионните страници). Подписът <nowiki>--~~~~</nowiki> е на предпоследното в дясно бутонче от горния ред помощни бутони, видни когато редактирате.
* '''Не се подписвайте''' под статиите. Вашият принос се вижда на езичето „история“ на съответната статия. Обратното, винаги подписвайте написаното на беседите (дискусионните страници). Подписът <nowiki>--~~~~</nowiki> е на предпоследното в дясно бутонче от горния ред помощни бутони, видни когато редактирате.


== Начини да се започне страница ==
Кои сме ниe?
'''Молим ви първо да прочетете основните правила по-горе.'''


# от съществуваща [[Уикипедия:Вътрешни препратки#Червени препратки|червена препратка]]
Bgmedicaltourism.com е поверителен независим източник за пациенти и медицински заведения. Тук можете да откриете Вашия лекар, Вашето здравно заведение. Свържете се с нас, за да организираме Вашето лечение, разкрасяването Ви. Ние ще организираме пътуването, престоя и лечението Ви в България. Ще ви помогнем да опознаете и обикнете България
# [[#Започване директно в браузъра|Директно в браузъра]]
# [[#Започване чрез формуляр|Чрез формуляр]]
# [[#Започване чрез тъpсачката - най-лесният начин|чрез тъсачката - най лесния начин]]


=== Започване от съществуваща препратка ===
Нашата мисия e да предоставим един портал, в който информацията, пациентите и развитието на медицинския туризъм в България да вървят заедно – лесно, независимо и конфиденциално


За да започнете нова статия, може просто да последвате препратка към това заглавие.
Информация Медицински туризъм е термин първоначално въведен от туристическите агенции и средствата, за масово осведомяване, с който да се опише-бързо нарастващата практика за пътуване в международни граници за получаване на здравни грижи. Медицински туризъм е, когато хората, които живеят в една страна, пътуват до друга страна, за да получават медицински, стоматологични и хирургични грижи на по-ниска цена, като в същото време получават равно или по-голямо внимание, отколкото те биха получили в собствената им страна.
Докато четете статиите в Уикипедия, ще видите препратки към статии, които все още
не са създадени и затова изглеждат така:
<span style="color:#cc2200; text-decoration:underline;">Несъществуваща статия</span>. Така, в червено, по подразбиране изглеждат тези препратки (ако [[Уикипедия:Как се влиза|влезете]], може да промените това
в [[Уикипедия:Настройки|настройките]] - вместо червена препратка, може да изберете показването на ''въпросителен знак'' отзад). Натискайки на препратката, ще отидете на страница,
където пише:


:''Последвали сте препратка към страница, която все още не съществува. За да я създадете, започнете да пишете в долната текстова кутия.''
Какво е медицински туризъм!


Просто започнете новата статия в текстовото поле. Когато свършите, натиснете бутона
Защо е популярен медицинският туризъм?
"'''Предварителен преглед'''", за да видите как изглежда написаното и дали не сте
допуснали някои грешки. Ако всичко е наред, натиснете бутона "'''Съхранение'''", намиращ се отдолу на страницата.


==== Създаване на препратки към други статии ====
Защо е изгоден медицинският туризъм в България?


Докато редактирате дадена статия, може да решите, че за определена дума или израз би трябвало да
Какво предлага BgMedicalTourism?
съществува страница в Уикипедия. Тогава оградете тази дума или израз с двойни квадратни скоби: <code><nowiki>[[ето така]]</nowiki></code>.
Когато съхраните статията, тази дума ще се превърне в препратка към статия, която ако не съществува,
ще стане една от многото червени, които позволяват започването на нова статия. Това е чудесен начин да се разширява съдържанието на енциклопедията.


=== Започване чрез формуляр ===


Бихте могли да отворите страница за редактиране и чрез долния формуляр. Напишеше името на желаната страница и натиснете върху бутона.
НОВО! УНИКАЛНА УСЛУГА


<inputbox>
type=create
width=50
bgcolor=#e0e3e6
preload=Шаблон:Стандартно съдържание на нова страница
</inputbox>


=== Започване чрез тъpсачката - най-лесният начин ===
Често задавани въпроси


Напишете името на статията в полето за търсене (вляво). Спазвайте малки и големи букви, оставяйте по един интервал между думите и щракнете на „'''Отваряне'''“. Ако няма статия с точно това име, ще ви се предложи да я започнете.
Какво е качеството на обслужване?


Целта на МТ България ЕООД www.bgmedicaltourism.com е да предостави медицинско обслужване на световно ниво, на значително по-ниски цени и в кратки срокове. За Вас ще се грижат висококвалифицирани лекари с изключителни умения и опит.

Какви са рисковете?

Винаги има рискове по отношение на цялостното болнично обслужване и възможност за евентуални грешки. Ние от МТ България ще ви помогнем в тези ситуации.

Ще има ли кой да превежда разговорите ми с екипа специалисти?

Разбира се! За нормалната комуникация между Вас и лекуващия лекар ще Ви бъде осигурен преводач.


Как мога да организирам свододното си време?

Наши партньори туроператори ще Ви помогнат с организирането на пътувания до множество туристически дестинации в България. Така ще имате възможност да запълните свободното си време с приятни изживявания.

Ще осигурите ли престоя на придружителите ми?

Екипът ни ще се погрижи за това, хората които Ви придружават в България да бъдат настанени и да им се окаже пълно съдействие при необходимост. Те ще бъдат третирани като туристи, а не като пациенти.

Как да се свържете с нас

1. Вие вече направихте първата стъпка – научавате за нас и партньорите ни. 2. Попълнете нашата он-лайн бланка или се свържете с консултантите ни Целта ни е да научим повече за Вас /да Ви опознаем/, за да подготвим предложение за Вашия специален и важен за нас случай: научете повече за Вашата медицинска история и настоящи медицински нужди; определете дали сте добър кандидат за медицинско пътуване; обяснете по-подробно какво точно лечение желаете; отговорете на всички наши въпроси; запишите предложенията си за Вашите очаквания от медицинските доставчици с цел да ви бъдат осигурени най- висококачествени грижи; 3. Ние ще предоставим Вашата медицинска документация за консултация с нашите медицински партньори, за да намерим най-добрите възможности за Вас. 4. Вие решавате. Ние ще ви осигурим предложения от медицински заведения и лекари. Вие ще консултирате нашите предложения с Вашите лекари. Вие ще вземете най-вярното решение за Вашето здраве. 5. След като сте взели своето решение ние ще организираме всичко за Вас – пътуване, престой, часове за прегледи, изследвания и процедури. Всичко, което трябва да направите Вие е да подготвите багажа си. 6. Престой – щом пристигнете в България ще бъдите посрещнат на летището и откаран до болницата. Ние ще организираме логистиката на Вашия престой, за да се чувствате комфортно и спокойно. 7. Вашето лечение – Нашият екип ще остане в постоянна връзка с Вас и Вашия медицински екип. Ще поддържаме постоянна връзка с вашите близки, за да са спокойни те и Вие. 8. Вашето заминаване – след като премине възстановителният период на вашето лечение ние ще организираме Вашето прибиране до дома. Ние ще осигурим връзка на Вашите лекари с медицинския екип, който се е грижил за Вас в България и ще поддържаме тази връзка толкова, колкото е необходимо.

== www.bgmedicaltourism.com ==


== Още нещо ==
== Още нещо ==

Версия от 12:11, 9 септември 2008

  Първи стъпки   Правна рамка   Енциклопедично
съдържание
  Уикиетикет   Редактиране
на страници
  Портал на
общността
  Навигация  

Ето как се започва една Уики-страница.

Основни правила

  • Потърсете дали някой не е написал статията, която Вие искате да започнете. Вътрешната търсачка е нова и тестова, ако не открие статията можете да ползвате насочено търсене през Google. В кутийката за търсене напишете думите, които ви интересуват.
  • Горещо се препоръчва да започнете страница от съществуваща препратка - така наречените "червени препратки" -- препратки, които са направени в текста на статията, но за които не съществуват статии. Потърсете чрез търсачката или през насочено търсене през Google. Бъдете настойчиви, опитайте различни начини на изписване. Ако намерите, ще създадете статия, която вече е свързана, към нея има ще има линк. Ако все пак няма подходяща препратка в някоя статия, то прочетете указанието по-долу.
  • Прегледайте правилата за наименование преди да озаглавите новата страница. Подходящото име ще увеличи вероятността към статията Ви да се сочи от близки по темата страници, както и ще помогне да се избегне евентуално бъдещо преименуване.
  • Започнете с цяло изречение, което да показва съвсем кратко и ясно за какво е статията. Направете основния израз изпъкващ в първото изречение от статията.
    • Например: „Васил Левски е български революционер.“ или „Архитектурата е наука и изкуство за проектиране на сгради.“
  • Не се подписвайте под статиите. Вашият принос се вижда на езичето „история“ на съответната статия. Обратното, винаги подписвайте написаното на беседите (дискусионните страници). Подписът --~~~~ е на предпоследното в дясно бутонче от горния ред помощни бутони, видни когато редактирате.

Начини да се започне страница

Молим ви първо да прочетете основните правила по-горе.

  1. от съществуваща червена препратка
  2. Директно в браузъра
  3. Чрез формуляр
  4. чрез тъсачката - най лесния начин

Започване от съществуваща препратка

За да започнете нова статия, може просто да последвате препратка към това заглавие. Докато четете статиите в Уикипедия, ще видите препратки към статии, които все още не са създадени и затова изглеждат така: Несъществуваща статия. Така, в червено, по подразбиране изглеждат тези препратки (ако влезете, може да промените това в настройките - вместо червена препратка, може да изберете показването на въпросителен знак отзад). Натискайки на препратката, ще отидете на страница, където пише:

Последвали сте препратка към страница, която все още не съществува. За да я създадете, започнете да пишете в долната текстова кутия.

Просто започнете новата статия в текстовото поле. Когато свършите, натиснете бутона "Предварителен преглед", за да видите как изглежда написаното и дали не сте допуснали някои грешки. Ако всичко е наред, натиснете бутона "Съхранение", намиращ се отдолу на страницата.

Създаване на препратки към други статии

Докато редактирате дадена статия, може да решите, че за определена дума или израз би трябвало да съществува страница в Уикипедия. Тогава оградете тази дума или израз с двойни квадратни скоби: [[ето така]]. Когато съхраните статията, тази дума ще се превърне в препратка към статия, която ако не съществува, ще стане една от многото червени, които позволяват започването на нова статия. Това е чудесен начин да се разширява съдържанието на енциклопедията.

Започване чрез формуляр

Бихте могли да отворите страница за редактиране и чрез долния формуляр. Напишеше името на желаната страница и натиснете върху бутона.


Започване чрез тъpсачката - най-лесният начин

Напишете името на статията в полето за търсене (вляво). Спазвайте малки и големи букви, оставяйте по един интервал между думите и щракнете на „Отваряне“. Ако няма статия с точно това име, ще ви се предложи да я започнете.

Още нещо

  • Преди да съхраните дадена статия, е добре да я проверите за грешки - една страница без грешки изглежда наистина професионално.
  • Създаването на съвсем нови теми е чудесен начин да се разшири и обогати съдържанието на Уикипедията.
  • Забележка: Уикипедия е енциклопедия с отворено съдържание. Пишейки тук, Вие създавате статии, достъпни за всеки. Също така разрешавате информацията да се използва според условията на лиценза за свободна документация на ГНУ; може да направите това единствено, ако притежавате авторското право за материала (което е така, ако Вие го създавате) или ако използваната информация е била обществено достояние. Никога не публикувайте произведения с авторски права без разрешение!

Вижте също

Страници на български език
Системни съобщения
  Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата Help:Starting a new page в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите. ​