Фридрих Фрьобел: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Редакция без резюме
м Cyrlat: 1 repl;
Ред 1: Ред 1:
'''Фридрих Вилхелм Август Фрьобел''' е [[Германия|германски]] педагог, теоретик на предучилищното възпитание, последовател на Й. Х. Пeсталоци. През [[1837]] г. открива първото предучилищно учреждение, наречено през [[1840]] г. от него “детска градина”, разработва теория за работата в нея и методика за подготовка на възпитателки за децата. Изхожда от схващането, че за правилното възпитание на детето са необходими организирани занимания в средата на връстници. Педагогическата система на Фрьобел изиграва положителна роля в развитието на теорията и практиката на предучилищното възпитание. Автор е на “Възпитание на човека …” (1826), “Майчини и гальовни песни” (1844) и др.
'''Фридрих Вилхелм Август Фрьобел''' е [[Германия|германски]] педагог, теоретик на предучилищното възпитание, последовател на Й. Х. Песталоци. През [[1837]] г. открива първото предучилищно учреждение, наречено през [[1840]] г. от него “детска градина”, разработва теория за работата в нея и методика за подготовка на възпитателки за децата. Изхожда от схващането, че за правилното възпитание на детето са необходими организирани занимания в средата на връстници. Педагогическата система на Фрьобел изиграва положителна роля в развитието на теорията и практиката на предучилищното възпитание. Автор е на “Възпитание на човека …” (1826), “Майчини и гальовни песни” (1844) и др.


{{СОРТКАТ:Фрьобел, Фридрих}}
{{СОРТКАТ:Фрьобел, Фридрих}}

Версия от 13:41, 24 октомври 2008

Фридрих Вилхелм Август Фрьобел е германски педагог, теоретик на предучилищното възпитание, последовател на Й. Х. Песталоци. През 1837 г. открива първото предучилищно учреждение, наречено през 1840 г. от него “детска градина”, разработва теория за работата в нея и методика за подготовка на възпитателки за децата. Изхожда от схващането, че за правилното възпитание на детето са необходими организирани занимания в средата на връстници. Педагогическата система на Фрьобел изиграва положителна роля в развитието на теорията и практиката на предучилищното възпитание. Автор е на “Възпитание на човека …” (1826), “Майчини и гальовни песни” (1844) и др. Шаблон:Германия-мъниче