Бележки под линия: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Редакция без резюме
махам твърдения без източник
Ред 1: Ред 1:
'''Бележките под линия''' са неделима част от [[наборно поле|наборното поле]]. Те са с 1-2 [[пункт (типография)|пункта]] по-малък [[кегел]] от основния текст. Преди самото пояснение се поставя звездичка или пореден номер, които са еднакви с означението в края на думата, която ще се пояснява. Пояснителният текст служи за обяснение или допълва значението на думата. Бележките със звездичка трябва да са не повече от 2-3 на страница и да са кратки. Те са най-вече пояснения на автора или редактора.
{{мъниче}}
'''Бележките под линия''' са неделима част от [[наборно поле|наборното поле]]. Те са с 1-2 [[пункт (типография)|пункта]] по малък [[кегел]] от основния текст. Преди самото пояснение се поставя звездичка или пореден номер, които са еднакви с означението в края на думата, която ще се пояснява. Пояснителният текст служи за обяснение или допълва значението на думата. Бележките със звездичка трябва да са не повече от 2-3 на страница и да са кратки. Те са най-вече пояснения на автора или редактора.


== Източници ==
* Обща теория на книгоиздателския процес{{източник}}


[[Категория:Издателско дело]]
[[Категория:Издателско дело]]
{{мъниче}}


[[de:Fußnote]]
[[de:Fußnote]]

Версия от 20:22, 14 януари 2010

Бележките под линия са неделима част от наборното поле. Те са с 1-2 пункта по-малък кегел от основния текст. Преди самото пояснение се поставя звездичка или пореден номер, които са еднакви с означението в края на думата, която ще се пояснява. Пояснителният текст служи за обяснение или допълва значението на думата. Бележките със звездичка трябва да са не повече от 2-3 на страница и да са кратки. Те са най-вече пояснения на автора или редактора.