Министри: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Редакция без резюме
кор.; форматиране: 7x кавички, 3x тире, 2x тире-числа, 2 интервала (ползвайки Advisor)
Ред 12: Ред 12:
| стил = [[индъстриъл метъл]], [[траш метъл]]</br> [[ню уейв]], [[синтпоп]] (ранни години)
| стил = [[индъстриъл метъл]], [[траш метъл]]</br> [[ню уейв]], [[синтпоп]] (ранни години)
| основни инструменти =
| основни инструменти =
| период_на_активност = 1983-2008 </br> 2011-
| период_на_активност = 1983 – 2008 </br> 2011 -
| лейбъл = [[AFM Records]]
| лейбъл = [[AFM Records]]
| свързани_изпълнители = [[1000 Homo DJs]]
| свързани_изпълнители = [[1000 Homo DJs]]
Ред 23: Ред 23:
}}
}}


'''Ministry''' (Министри) е [[Съединени американски щати|американска]] [[индъстриъл]] [[метъл]] група. Един от първите, които експериментира с вкарването на тежки китарни рифове в индъстриъл музиката.
'''Ministry''' (({{IPA|[ˊmɪnɪstrɪ]}}; {{tr|„Министерство“}}) е [[Съединени американски щати|американска]] [[индъстриъл]] [[метъл]] група. Тя е една от първите, които експериментира с вкарването на тежки китарни рифове в индъстриъл музиката.


== История ==
== История ==
Първите му два албума ''With Sympathy'' от 1983 и ''Twitch'' от 1986 нямат нищо общо с метъл и рок: първия албум е лек [[ню уейв]] в най-чистия му вариант. Втория албум вече е [[EBM]] - музиката е все така елктронна и танцувална, но вече не е [[поп]]. Ал Йоргенсен казва: ''"С музиката в "Twitch" се занимавах още преди "With Sympathy" да излезе. Част от парчетата в този албум бяха на по 4-5 години, но от лейбъла не искаха да ги включат в "With Sympathy", тъй че..."''. След това Алан Йоргенсен, недоволен от насоката, в която върви групата поема нещата в свои ръце. Следващите два албума ''The Land Of Rape And Honey'' от 1988 и ''The Mind Is Terrible Thing To Taste'' от 1989 са едни от първите индъстриъл рок/метъл албуми. Добили култов статут, те са последвани от ''ΚΕΦΑΛΗΞΘ'' (или ''Psalm 69:The Way To Suckseed And The Way To Suck Eggs'') от 1992. В него използването на [[синтезатор]]и е сведено до минимум и той става най-силно ориентирания към [[метъл]]а Ministry албум до момента. Освен това албумът силно застъпва политическата тематика: в песните се пее против външната политика на тогавашния президент [[Джордж Х. У. Буш]]. Песни като ''N.W.O (New World Order)'', ''Jesus Built My Hotrod'' и ''Just One Fix'' се превръщат в едни от най-обичаните им песни. Въпреки успеха си групата едва не се разпада заради арести и проблеми с [[наркотици]]те.
Първите ѝ два албума, ''With Sympathy'' от 1983 и ''Twitch'' от 1986, нямат нищо общо с метъл и рок: първият албум е лек [[ню уейв]] в най-чистия му вариант. Вторият албум вече е [[EBM]] – музиката е все така електронна и танцувална, но вече не е [[поп]]. Ал Йоргенсен казва: ''"С музиката в „Twitch“ се занимавах още преди „With Sympathy“ да излезе. Част от парчетата в този албум бяха на по 4 – 5 години, но от лейбъла не искаха да ги включат в „With Sympathy“, тъй че..."''. След това Алан Йоргенсен, недоволен от насоката, в която върви групата, поема нещата в свои ръце. Следващите два албума ''The Land Of Rape And Honey'' от 1988 и ''The Mind Is Terrible Thing To Taste'' от 1989 са едни от първите индъстриъл рок/метъл албуми. Добили култов статут, те са последвани от ''ΚΕΦΑΛΗΞΘ'' (или ''Psalm 69:The Way To Suckseed And The Way To Suck Eggs'') от 1992. В него използването на [[синтезатор]]и е сведено до минимум и той става най-силно ориентирания към [[метъл]]а Ministry албум до момента. Освен това албумът силно застъпва политическата тематика: в песните се пее против външната политика на тогавашния президент [[Джордж Х. У. Буш]]. Песни като ''N.W.O (New World Order)'', ''Jesus Built My Hotrod'' и ''Just One Fix'' се превръщат в едни от най-обичаните им песни. Въпреки успеха си групата едва не се разпада заради арести и проблеми с [[наркотици]]те.


Следващия си албум ''Fifth Pig'', Ministry издават чак през 1996. За него двигателя на групата Ал Йоргрнсен премахва почти всички синтезатори, семплъри и [[дръм машина|дръм машини]]. Песните са съставени от шумни [[електрическа китара|китари]], тежък [[бас китара|бас]], и истински [[барабани]]. Те са доста по-тежки и бавни от предишните им записи. Тежките дни за Ministry не приключват с това и техния бивш китарист Уилиам Тъкър се самоубива през 1999. Същата година групата записва ''Dark Side Of The Spoon''. Албумът е посветен на Тъкър. С него Ministry правят опит да се завърнат към своя електро-метъл звук, но албумът не е добре възприет от техните почитатели. Въпреки това сингълът ''Bad Blood'' пожънва успех и е номиниран за наградите [[Грами]] през 2000. Включен е в оригиналния саундтрак на филма „[[Матрицата]]“ (The Matrix).
Следващия си албум – ''Fifth Pig'', Ministry издават чак през 1996. За него двигателят на групата Ал Йоргрнсен премахва почти всички синтезатори, семплъри и [[дръм машина|дръм машини]]. Песните са съставени от шумни [[електрическа китара|китари]], тежък [[бас китара|бас]] и истински [[барабани]]. Те са доста по-тежки и бавни от предишните им записи. Тежките дни за Ministry не приключват с това техният бивш китарист Уилиам Тъкър се самоубива през 1999. Същата година групата записва ''Dark Side Of The Spoon''. Албумът е посветен на Тъкър. С него Ministry правят опит да се завърнат към своя електро-метъл звук, но албумът не е добре възприет от техните почитатели. Въпреки това сингълът ''Bad Blood'' пожънва успех и е номиниран за наградите [[Грами]] през 2000. Включен е в оригиналния саундтрак на филма „[[Матрицата]]“ (The Matrix).


Следващият албум е издаден през 2003 и е наречен ''Animositisomnia''. Албумът не се продава добре и синглите са отложени преди да бъдат издадени. Следващият албум ''Houses Of The Molè'' е издаден през 2004. Албумът атакува администрацията на [[Джордж У. Буш]] точно както ''Psalm 69'' атакува баща му 12 години преди това. Въпреки ниските продажби албумът е добре приет от феновете и бележи завръщането на Ministry към най-добрите им времена. По отношение на текстовете това е и най-свободния албум на Ministry. Последвалия ''Rio Grande Blood'' от 2006 е втората част от [[трилогия]]та на Ministry против администрацията на Дж. У. Буш. Той е дори по-тежък от ''Houses Of The Mole'', понякога сравняван със албумите на [[Slayer]] като твърдост и [[траш-метъл]] влияния. [[Сингъл]]ът ''Lieslieslies'' е номиниран за Грами в категория най-добро метъл изпълнение. На 18 септември 2007 г. Ministry издава своя последен албум ''The Last Sucker'', с който освен трилогията против Буш, групата приключва с издаването на студийни записи. По думите на Ал Йоргенсен „Според мен е по-добре да спреш когато си на върха, отколкото да се задържиш твърде дълго и да продължаваш да правиш бози както [[Aerosmith]] и [[The Rolling Stones]] 30 години по-късно…“. Самият албум е с доста осезаема индъстриъл метъл насоченост. Но през следващата 2008 г. групата решава да "затвърди" разпадането си като правят световно турне и свирят песни, както от старите си, така и от новия за тази година и последен (може би) албум/и - "Cover Up", който съдържа изцяло кавъри на групи и изпълнители като "The Rolling Stones", "Deep Purple", Louis Armstrong и други. С това те слагат край на групата.
Следващият албум е издаден през 2003 и е наречен ''Animositisomnia''. Албумът не се продава добре и синглите са отложени преди да бъдат издадени. Следващият албум – ''Houses Of The Molè'', е издаден през 2004. Албумът атакува администрацията на [[Джордж У. Буш]] точно както ''Psalm 69'' атакува баща му 12 години преди това. Въпреки ниските продажби албумът е добре приет от феновете и бележи завръщането на Ministry към най-добрите им времена. По отношение на текстовете това е и най-свободният албум на Ministry. Последвалия го ''Rio Grande Blood'' от 2006 е втората част от [[трилогия]]та на Ministry против администрацията на Дж. У. Буш. Той е дори по-тежък от ''Houses Of The Mole'', понякога сравняван със албумите на [[Slayer]] като твърдост и [[траш-метъл]] влияния. [[Сингъл]]ът ''Lieslieslies'' е номиниран за Грами в категория най-добро метъл изпълнение. На 18 септември 2007 г. Ministry издава своя последен албум ''The Last Sucker'', с който освен трилогията против Буш, групата приключва с издаването на студийни записи. По думите на Ал Йоргенсен, „Според мен е по-добре да спреш, когато си на върха, отколкото да се задържиш твърде дълго и да продължаваш да правиш бози, както [[Aerosmith]] и [[The Rolling Stones]] 30 години по-късно…“. Самият албум е с доста осезаема индъстриъл метъл насоченост. Но през следващата 2008 г. групата решава да „затвърди“ разпадането си, като правят световно турне и свирят песни както от старите си, така и от новия за тази година и последен (може би) албум/и „Cover Up“, който съдържа изцяло кавъри на групи и изпълнители като „The Rolling Stones“, „Deep Purple“, Louis Armstrong и други. С това те слагат край на групата.


== Дискография ==
== Дискография ==

Версия от 11:28, 16 май 2018

Министри
Ministry
Информация
ОтЧикаго, САЩ
Стилиндъстриъл метъл, траш метъл
ню уейв, синтпоп (ранни години)
Активностот 1981 г.
Музикален издателAFM Records
Свързани изпълнители1000 Homo DJs
Уебсайт
Министри в Общомедия

Ministry (([ˊmɪnɪstrɪ]; от англ. — „Министерство“) е американска индъстриъл метъл група. Тя е една от първите, които експериментира с вкарването на тежки китарни рифове в индъстриъл музиката.

История

Първите ѝ два албума, With Sympathy от 1983 и Twitch от 1986, нямат нищо общо с метъл и рок: първият албум е лек ню уейв в най-чистия му вариант. Вторият албум вече е EBM – музиката е все така електронна и танцувална, но вече не е поп. Ал Йоргенсен казва: "С музиката в „Twitch“ се занимавах още преди „With Sympathy“ да излезе. Част от парчетата в този албум бяха на по 4 – 5 години, но от лейбъла не искаха да ги включат в „With Sympathy“, тъй че...". След това Алан Йоргенсен, недоволен от насоката, в която върви групата, поема нещата в свои ръце. Следващите два албума The Land Of Rape And Honey от 1988 и The Mind Is Terrible Thing To Taste от 1989 са едни от първите индъстриъл рок/метъл албуми. Добили култов статут, те са последвани от ΚΕΦΑΛΗΞΘ (или Psalm 69:The Way To Suckseed And The Way To Suck Eggs) от 1992. В него използването на синтезатори е сведено до минимум и той става най-силно ориентирания към метъла Ministry албум до момента. Освен това албумът силно застъпва политическата тематика: в песните се пее против външната политика на тогавашния президент Джордж Х. У. Буш. Песни като N.W.O (New World Order), Jesus Built My Hotrod и Just One Fix се превръщат в едни от най-обичаните им песни. Въпреки успеха си групата едва не се разпада заради арести и проблеми с наркотиците.

Следващия си албум – Fifth Pig, Ministry издават чак през 1996. За него двигателят на групата Ал Йоргрнсен премахва почти всички синтезатори, семплъри и дръм машини. Песните са съставени от шумни китари, тежък бас и истински барабани. Те са доста по-тежки и бавни от предишните им записи. Тежките дни за Ministry не приключват с това – техният бивш китарист Уилиам Тъкър се самоубива през 1999. Същата година групата записва Dark Side Of The Spoon. Албумът е посветен на Тъкър. С него Ministry правят опит да се завърнат към своя електро-метъл звук, но албумът не е добре възприет от техните почитатели. Въпреки това сингълът Bad Blood пожънва успех и е номиниран за наградите Грами през 2000. Включен е в оригиналния саундтрак на филма „Матрицата“ (The Matrix).

Следващият албум е издаден през 2003 и е наречен Animositisomnia. Албумът не се продава добре и синглите са отложени преди да бъдат издадени. Следващият албум – Houses Of The Molè, е издаден през 2004. Албумът атакува администрацията на Джордж У. Буш точно както Psalm 69 атакува баща му 12 години преди това. Въпреки ниските продажби албумът е добре приет от феновете и бележи завръщането на Ministry към най-добрите им времена. По отношение на текстовете това е и най-свободният албум на Ministry. Последвалия го Rio Grande Blood от 2006 е втората част от трилогията на Ministry против администрацията на Дж. У. Буш. Той е дори по-тежък от Houses Of The Mole, понякога сравняван със албумите на Slayer като твърдост и траш-метъл влияния. Сингълът Lieslieslies е номиниран за Грами в категория най-добро метъл изпълнение. На 18 септември 2007 г. Ministry издава своя последен албум The Last Sucker, с който освен трилогията против Буш, групата приключва с издаването на студийни записи. По думите на Ал Йоргенсен, „Според мен е по-добре да спреш, когато си на върха, отколкото да се задържиш твърде дълго и да продължаваш да правиш бози, както Aerosmith и The Rolling Stones 30 години по-късно…“. Самият албум е с доста осезаема индъстриъл метъл насоченост. Но през следващата 2008 г. групата решава да „затвърди“ разпадането си, като правят световно турне и свирят песни – както от старите си, така и от новия за тази година и последен (може би) албум/и – „Cover Up“, който съдържа изцяло кавъри на групи и изпълнители като „The Rolling Stones“, „Deep Purple“, Louis Armstrong и други. С това те слагат край на групата.

Дискография

Студийни албуми

  • With Sympathy (1983)
  • Twitch (1986)
  • The Land of Rape and Honey (1988)
  • The Mind Is a Terrible Thing to Taste (1989)
  • Psalm 69: The Way to Succeed and the Way to Suck Eggs (1992)
  • Filth Pig (1996)
  • Dark Side of the Spoon (1999)
  • Animositisomina (2003)
  • Houses of the Molé (2004)
  • Rio Grande Blood (2006)
  • The Last Sucker (2007)
  • Relapse (2012)
  • From Beer to Eternity (2013)
  • AmeriKKKant (2018)