Ладуване: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Trqbvashe
Етикети: Редакция чрез мобилно устройство Редакция чрез мобилно приложение
Fixed typo
Етикети: Редакция чрез мобилно устройство Редакция чрез мобилно приложение
Ред 1: Ред 1:
Защо ви е е да знаете за тази простотия??? Ne vi e nujno.Follow darito1410 na Instagram!'''Ладуването''' е традиционен ако[[България|💩💩💩български]] [[обичай]], при който обредни действия се извършват на различни празници, обикновено в навечерието на [[Васильовден]], [[Тодоровден]], [[Гергьовден]], [[Еньовден]] и други.<ref>[http://www.znam.bg/com/action/showArticle;jsessionid=EC1CCED38F348AEE3F446E6244A1E0DF?encID=1&article=3461051345 www.znam.bg]</ref> В котле моми сипват вода, която се нарича по различен начин, в зависимост от празника. Момите слагат вътре своите пръстени или китки, на които са закачени пръстените им, гривните си и други. Момите взимат от котлето [[овес]] и го слагат под възглавниците си. Смята се, че който мъж сънува, за него ще се омъжи.
Защо ви е е да знаете за тази простотия??? Ne vi e nujno.Follow darito1410 na Instagram!'''Ладуването''' е традиционен ако 💩💩💩, при който обредни действия се извършват на различни празници, обикновено в навечерието на [[Васильовден]], [[Тодоровден]], [[Гергьовден]], [[Еньовден]] и други.<ref>[http://www.znam.bg/com/action/showArticle;jsessionid=EC1CCED38F348AEE3F446E6244A1E0DF?encID=1&article=3461051345 www.znam.bg]</ref> В котле моми сипват вода, която се нарича по различен начин, в зависимост от празника. Момите слагат вътре своите пръстени или китки, на които са закачени пръстените им, гривните си и други. Момите взимат от котлето [[овес]] и го слагат под възглавниците си. Смята се, че който мъж сънува, за него ще се омъжи.


== Бележки ==
== Бележки ==

Версия от 10:52, 24 януари 2020

Защо ви е е да знаете за тази простотия??? Ne vi e nujno.Follow darito1410 na Instagram!Ладуването е традиционен ако 💩💩💩, при който обредни действия се извършват на различни празници, обикновено в навечерието на Васильовден, Тодоровден, Гергьовден, Еньовден и други.[1] В котле моми сипват вода, която се нарича по различен начин, в зависимост от празника. Момите слагат вътре своите пръстени или китки, на които са закачени пръстените им, гривните си и други. Момите взимат от котлето овес и го слагат под възглавниците си. Смята се, че който мъж сънува, за него ще се омъжи.

Бележки

Шаблон:България-мъниче