Ивана Тръмп: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Редакция без резюме
Ред 23: Ред 23:
}}
}}


'''Ивана Мари Тръмп''' (по баща '''Zelníčková''', <small>чешко произношение:&#x20;</small><small></small><span class="IPA" title="Representation in the International Phonetic Alphabet (IPA)">[ˈɪvana ˈmarɪjɛ ˈzɛlɲiːtʃkovaː]</span>; е родена на 20 февруари 1949). Тя е чешко-американски предприемач, писател, светска личност и бивш фото-модел, станала известна с брака си с [[Доналд Тръмп]].
'''Ивана Мари Тръмп''' (по баща '''Zelníčková''', <small>чешко произношение:&#x20;</small><small></small><span class="IPA" title="Representation in the International Phonetic Alphabet (IPA)">[ˈɪvana ˈmarɪjɛ ˈzɛlɲiːtʃkovaː]</span>; е родена на 20 февруари 1949 г.). Тя е чешко-американски предприемач, писател, светска личност и бивш фото-модел, станала известна с брака си с [[Доналд Тръмп]].


== Ранни години ==
== Ранни години ==

Версия от 17:35, 25 март 2017

Ивана Тръмп
Ivana Trump
Ивана Тръмп през 2007 г.
Ивана Тръмп през 2007 г.

Родена
Ивана Мари Зелничкова
20 февруари 1949 г. (1949-02-20) (75 г.)
Починала
14 юли 2022 г. (73 г.)
ПогребанаСАЩ

Учила вКарлов университет
Активен периодот 1970 г. до 2022 г.
Семейство
СъпругДоналд Тръмп (9 април 1977 – 11 декември 1990)
ДецаДоналд Тръмп-младши
Иванка Тръмп
Ерик Тръмп

Уебсайт
Ивана Тръмп в Общомедия

Ивана Мари Тръмп (по баща Zelníčková, чешко произношение: [ˈɪvana ˈmarɪjɛ ˈzɛlɲiːtʃkovaː]; е родена на 20 февруари 1949 г.). Тя е чешко-американски предприемач, писател, светска личност и бивш фото-модел, станала известна с брака си с Доналд Тръмп.

Ранни години

Ивана Зелничкова е родена в Моравия, град Злин (преди известен като Gottwaldov), Чехословакия, дъщеря е на Милош Зелничек и Мари Францова.[1] От най-ранна възраст, баща ѝ я насърчава да развива таланта си на скиор. В началото на 1970-те години, учи в Карловия университет в Прага.[2]

Споменава се, че тя е била избрана в националния отбор на Чехословакия по ски през 1972 г. за Зимните Олимпийски игри. Нейните специалности са спускане и слалом.[3] Въпреки това, през 1989 г., Петер Помежни, генерален секретар на Чехословашкия Олимпийски комитет, казва: „Коя е тази Ивана, и защо хората продължават да ни се обаждат за нея? Ние търсихме много пъти и сме се консултирали с много хора, и не намерихме такова момиче в нашите записи.“[4]

Личен живот

През 1971 г. Ивана се жени за агента по недвижими имоти Алфред Уинкмайер. Те се развеждат през 1973 година.[5] Тя напуска Чехословакия и отива в Канада, за да бъде с приятеля си от детството, Джордж Сироватка, който е собственик на ски бутик. През следващите две години, тя живее в Монреал, подобрява своя английски, взимайки вечерни курсове в университета „Макгил“ [надхвърляне на цитация]и работи като модел за някои от Канадските кожени компании. Ивана след това напуска Сироватка и се премества в Ню Йорк за да промотира Олимпиадата.

Източници

  1. Novelguide.com Archived June 17, 2010, at the Wayback Machine.
  2. Jonathan Van Meter. That's Why the Lady Is a Trump // Spy, Sussex Publishers, LLC, May 1989. Посетен на 22 July 2016.
  3. Bell, B., "They met, they saw and they conquered: Donald and Ivana Trump seemed to have it all", New York Daily News, Feb 11, 1990.
  4. van Meter, Johnathan. That's Why the Lady is a Trump // Spy Magazine. Посетен на 30 June 2013.
  5. "After Months of Marital Swordplay, the Donald's No Longer a Hubby, and Ivana's No Longer a Trump".
  Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата Ivana Trump в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите. ​

ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни.​