Проект „Синя книга“: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
BotNinja (беседа | приноси)
[Съединени американски щати|САЩ] → [САЩ]
Ред 9: Ред 9:


== История на проекта ==
== История на проекта ==
В края на 1947 г. [[Военновъздушни сили|военновъздушните сили]] на САЩ организрат проекта „Знак“ с цел разследване на многото съобщения за наблюдавани НЛО. През 1948 той е наследен от друг проект – „Недоволство“. Някои ръководни кадри във военно въздушните сили са недоволни от начина на работа в „Недолоство“ и го заменят с нов проект „Синя книга“.
В края на 1947 г. [[Военновъздушни сили|военновъздушните сили]] на САЩ организрат проекта „Знак“ с цел разследване на многото съобщения за наблюдавани НЛО. През 1948 той е наследен от друг проект – „Недоволство“. Някои ръководни кадри във военновъздушните сили са недоволни от начина на работа в „Недолоство“ и го заменят с нов проект „Синя книга“.


[[Категория:НЛО]]
[[Категория:НЛО]]

Версия от 20:18, 30 януари 2019

Проектът Синя книга е изследване на феномена НЛО извършено от военновъздушните сили на САЩ. Той започва през 1952 и приключва през януари 1970. За пръв ръководител на проекта е назначен капитан Едуард Дж. Рупелт. Най-често проектът Синя Книга се свързва с името на американския астроном д-р Джозеф Алън Хайнек, който е изпълнявал ролята на научен консултант.

Цели

Пред проектът са поставени две цели:

  • да прецени дали така наречените НЛО представляват заплаха за националната сигурност
  • научно да анализира събраната информация за НЛО.

История на проекта

В края на 1947 г. военновъздушните сили на САЩ организрат проекта „Знак“ с цел разследване на многото съобщения за наблюдавани НЛО. През 1948 той е наследен от друг проект – „Недоволство“. Някои ръководни кадри във военновъздушните сили са недоволни от начина на работа в „Недолоство“ и го заменят с нов проект „Синя книга“.

Шаблон:НЛО-мъниче