Маргинализъм
Облик
Маргинализъм е употребата на маргинални концепции в икономическата теория.[1] Маргинализмът се асоциира с аргументите отнасящи се до промените в количеството, използвани за продукт или услуга, това се противопоставя на идеята за общата значимост на даден клас от стоки или услуги, или някакво общо количество въобще.
Бележки
[редактиране | редактиране на кода]Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата Marginalism в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите.
ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни. |
Тази статия, свързана с икономика, все още е мъниче. Помогнете на Уикипедия, като я редактирате и разширите.