Скриптиране от страна на клиента
Тази статия се нуждае от подобрение. Необходимо е: форматиране, категоризиране. Ако желаете да помогнете на Уикипедия, използвайте опцията редактиране в горното меню над статията, за да нанесете нужните корекции. |
За информацията в тази статия или раздел не са посочени източници. Въпросната информация може да е непълна, неточна или изцяло невярна. Имайте предвид, че това може да стане причина за изтриването на цялата статия или раздел. Шаблонът е поставен на 07:26, 15 януари 2017 (UTC). |
С това често се има предвид клас на програмиране, които се използват от страна на клиента, а не на сървъра. Те са важна част от динамично HTML, защото позволява промяна в съдържанието на сайта чрез въвеждания от потребителя.
Често се използва с HTML или XHTML документи но може и да имат собствен фаил. Документите се пращат на потребителя (компютър) с инструкции как да се използват. По този начин се намалява необходимата за изпращане информация между сърварите.
Чрез наблюдаване на файла може да се засече неговия код.
В контраст другия вид информацията се изработва изцяло от сървъра.
Такъв вид програмиране поставя клиента под по-голяма опасност.
Много страници използват скриптиране от страна на клиента във видове с които потребителят не вижда информацията, но двата сървъра обменят информация.
Често се използва в аугментраното браузване, което дава повече свобода на потребителя.