Люба Аличич

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Люба Аличич
Роден
11 май 1955 г. (68 г.)

Националност Сърбия
Музикална кариера
Стилфолклорна музика
Инструментивокал
Активностот 1971 г.
ЛейбълГранд Продъкшън
Семейство

Уебсайт

Любомир Аличич, известен със сценичното си име Люба Аличич, е сръбски фолк певец. Кариерата му продължава повече от пет десетилетия. Най-големият му хит е сингълът от 2003 г. „Ciganin sam, al' najlepši“.[1][2]

Биография[редактиране | редактиране на кода]

Люба Аличич е роден на 2 ноември 1955 г. в Шабац, Сърбия. От малък има проблеми с баща си, който е сприхав и често го бие. Напуска училище в пети клас и избяга от къщи. На 12 години решава да се посвети на най-голямата си любов - музиката. Пял е по сватби, а първата заплата изкарва в бар "Код Мехмеда и Лиле".

Личен живот[редактиране | редактиране на кода]

Освен музиката Люба обичаше футбола, така че през 2011 година той стана основен член на Футболния клуб Борац от Чачак. Той се погрижи всички служители да получават редовно заплатите и те празнуваха победите с неговите песни. Почти всички футболисти бяха аматьори, но бързо напредваха и записаха добри резултати.

В интернет се носят слухове, че Люба Аличич е Ром, но той отрече това в интервю за телевизия Pink.

Тъй като синът му Деян не успя да се отзове на сцената, те записаха заедно дует. Обаче те не останаха в добри отношения. Люба заяви, че Деян е безделник и не иска да говори с него, а Деян твърдеше, че мащехата му пречи да бъде в добри отношения с баща си.

Твърди, че има достатъчно работа и не се нуждае от подкрепата на политически партии. Концертира, предимно в Германия и Австрия, на сватби, кръщенета и други тържества. В кариерата си записва песни, които винаги ще се слушат и съжалява, че е пропуснал хитовете "Nema, nema dijamante" и "Neke ptice nikad ne polete". Иска да записва само народна музика, а не като много негови колеги да рапира и да смеси фолк музиката с техно, хаус и т. н.

Бележки[редактиране | редактиране на кода]

https://biographija.org/muzika/ljuba-alicic/[неработеща препратка]

Източници[редактиране | редактиране на кода]