Ладуване: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
м Добавяне на Категория:Български обичаи, ползвайки HotCat
Редакция без резюме
Ред 1: Ред 1:
{{без категория}}
{{без източници}}
{{без източници}}

Ладуването е празничен обред, който се извършва на различни празници: Нова година, Димитровден, ,Гергьовден, Лазарница. В котле моми сипват вода, която се нарича по различен начин, в зависимост от празника. Момите слагат вътре своите пръстени или китки, на които са закачени пръстените им, гривните си и други. Момите взимат от котлето овес и го слагат под възглавниците си, смята се , че който мъж сънува , за него ще се омъжи. Празникът завършва с общо хоро.
'''Ладуването''' е празничен обред, който се извършва на различни празници: Нова година, Димитровден, ,Гергьовден, Лазарница.

В котле моми сипват вода, която се нарича по различен начин, в зависимост от празника. Момите слагат вътре своите пръстени или китки, на които са закачени пръстените им, гривните си и други. Момите взимат от котлето [[овес]] и го слагат под възглавниците си. Смята се, че който мъж сънува, за него ще се омъжи. Празникът завършва с общо хоро.
{{България-мъниче}}


[[Категория:Български обичаи]]
[[Категория:Български обичаи]]

Версия от 20:57, 7 януари 2015

Ладуването е празничен обред, който се извършва на различни празници: Нова година, Димитровден, ,Гергьовден, Лазарница.

В котле моми сипват вода, която се нарича по различен начин, в зависимост от празника. Момите слагат вътре своите пръстени или китки, на които са закачени пръстените им, гривните си и други. Момите взимат от котлето овес и го слагат под възглавниците си. Смята се, че който мъж сънува, за него ще се омъжи. Празникът завършва с общо хоро. Шаблон:България-мъниче