Беседа:Красимир Каракачанов

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към навигацията Направо към търсенето

Мислам дека не би био лошо да ја погледате македонската верзија на страницава. Има многу работи кои фалат во вашата статија за овој човек. Дали тие работи се намерно испуштени или не, незнам и не би сакал однапред да судам. Б. Јанкулоски

  • Сега дефинитивнио знам дека сите тие работи се намерно испуштени. Не ми е јасно...

Кај нас агресивните националисти јавно се критикуваат и исмеваат. Но гледам дека таму цвета шовинизмот, и не само што владата тоа го толерира, туку сега гледам, и самиот народ! Нека ви служи на чест. Б. Јанкулоски

  • Да ти кажа следното, македонска пропаганда може да тресеш во вашата Википедиа но не и в българската уикипедия. Kаravelov 14:26, 10 ноември 2008 (UTC)