Полярен климат
Облик
За информацията в тази статия или раздел не са посочени източници. Въпросната информация може да е непълна, неточна или изцяло невярна. Имайте предвид, че това може да стане причина за изтриването на цялата статия или раздел. |
![](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f4/Klimag%C3%BCrtel-der-erde-polargebiete.png/220px-Klimag%C3%BCrtel-der-erde-polargebiete.png)
Регионите с полярен климат се отличават с липсата на топли лета (по-точно няма месец, в който средната температура е 12°C или повече). Региони с полярен климат покриват над 20% от Земята. Слънцето грее 24 часа през лятото и почти никога не свети през зимата (вж. бяла нощ и полярна нощ). За териториите с полярен климат са характерни тундра без дървета, глетчери и постоянна или почти постоянна ледена покривка.
Най- топлият месец там е юли, а най- студеният- декември. [1]
Количеството на валежите през месец юли е 49 ml на mm².
Тази статия, свързана с науки за Земята, все още е мъниче. Помогнете на Уикипедия, като я редактирате и разширите.
Тази статия, свързана с география, все още е мъниче. Помогнете на Уикипедия, като я редактирате и разширите.
![]() ![]() |
Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата Polar climate в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите.
ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни. |
- ↑ Димитрова, Диана. Полярен климат // DMD. 05.01.2025г.