Консултативна психология
Консултативна психология е психологическа специалност, която обхваща изследвания и приложна работа в няколко обширни области: процес на консултиране и резултати, супервизия и обучение, развитие и консултиране в областта на кариерата, превенция и здраве.
Няколко обединяващи теми сред консултиращите психолози включват фокус върху предимствата и силните страни, интеракциите в средата около индивида, обучение и кариерно развитие, кратки взаимодействия и т.н.[1] В САЩ основните научни списания в тази професия са „Списание за консултативна психология“ (Journal of Counseling Psychology)[2] и „Консултативен психолог“ (The Counseling Psychologist).[3]
Източници
[редактиране | редактиране на кода]- ↑ ((en)) Gelso, C.J., & Fretz, B. (2001). Counseling Psychology, (2nd ed.): Brooks Cole.
- ↑ Journal of Counseling Psychology
- ↑ The Counseling Psychologist
Тази страница частично или изцяло представлява превод на страницата Counseling psychology в Уикипедия на английски. Оригиналният текст, както и този превод, са защитени от Лиценза „Криейтив Комънс – Признание – Споделяне на споделеното“, а за съдържание, създадено преди юни 2009 година – от Лиценза за свободна документация на ГНУ. Прегледайте историята на редакциите на оригиналната страница, както и на преводната страница, за да видите списъка на съавторите.
ВАЖНО: Този шаблон се отнася единствено до авторските права върху съдържанието на статията. Добавянето му не отменя изискването да се посочват конкретни източници на твърденията, които да бъдат благонадеждни. |