Студиен музикант: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
BotNinja (беседа | приноси)
Страницата съдържа поне един МЕП, който трябва да се премести в Уикиданни
-МЕП
Ред 1: Ред 1:
'''Студийните''' или още '''сесийните музиканти''' са инструментални или [[Вокалист|вокални]] изпълнители, които са на разположение за работа с други [[музикант|музиканти]] за [[Концерт|концертни]] изпълнения и студийни записи. Обикновено студийните музиканти не са постоянни членове на [[Музикална група|музикални групи]] или ансамбли и често не постигат собствена известност и слава като солисти или фронтмени. Понятието се използва не само за стилове като [[рок]], [[джаз]] и [[блус]] , а също и за [[класическа музика]]. Едно от най-важните изисквания за студийните музиканти е гъвкавостта и многостранността за да могат да се включват в най-различни формати и състави. От тях се очаква бързо да научават своята част, а също така да имат умения като нотна грамотност и учене по слух. Студийните музиканти биват търсени, когато са нужни хора с музикални умения в краткосрочен план. Най-често те осигуряват бек-вокал или инструментал за други музиканти на концерт или в звукозаписно студио, за запис на [[Реклама|рекламна]], [[Филмова музика|филмова]] или [[театрална музика]].
'''Студийните''' или още '''сесийните музиканти''' са инструментални или [[Вокалист|вокални]] изпълнители, които са на разположение за работа с други [[музикант]]и за [[Концерт|концертни]] изпълнения и студийни записи. Обикновено студийните музиканти не са постоянни членове на [[Музикална група|музикални групи]] или ансамбли и често не постигат собствена известност и слава като солисти или фронтмени. Понятието се използва не само за стилове като [[рок]], [[джаз]] и [[блус]] , а също и за [[класическа музика]]. Едно от най-важните изисквания за студийните музиканти е гъвкавостта и многостранността за да могат да се включват в най-различни формати и състави. От тях се очаква бързо да научават своята част, а също така да имат умения като нотна грамотност и учене по слух. Студийните музиканти биват търсени, когато са нужни хора с музикални умения в краткосрочен план. Най-често те осигуряват бек-вокал или инструментал за други музиканти на концерт или в звукозаписно студио, за запис на [[Реклама|рекламна]], [[Филмова музика|филмова]] или [[театрална музика]].


[[Категория:Професии]]
[[Категория:Професии]]
[[Категория:Музиканти]]
[[Категория:Музиканти]]

[[de:Studiomusiker]]
[[es:Músico de sesión]]
[[fr:Musicien de studio]]
[[gl:Músico de sesión]]
[[ko:세션 연주자]]
[[hr:Studijski glazbenik]]
[[it:Turnista]]
[[nl:Sessiemuzikant]]
[[ja:スタジオ・ミュージシャン]]
[[pl:Muzyk sesyjny]]
[[fi:Sessiomuusikko]]
[[sv:Studiomusiker]]

[[Категория:Страници съдържащи МЕП]]

Версия от 19:44, 2 януари 2015

Студийните или още сесийните музиканти са инструментални или вокални изпълнители, които са на разположение за работа с други музиканти за концертни изпълнения и студийни записи. Обикновено студийните музиканти не са постоянни членове на музикални групи или ансамбли и често не постигат собствена известност и слава като солисти или фронтмени. Понятието се използва не само за стилове като рок, джаз и блус , а също и за класическа музика. Едно от най-важните изисквания за студийните музиканти е гъвкавостта и многостранността за да могат да се включват в най-различни формати и състави. От тях се очаква бързо да научават своята част, а също така да имат умения като нотна грамотност и учене по слух. Студийните музиканти биват търсени, когато са нужни хора с музикални умения в краткосрочен план. Най-често те осигуряват бек-вокал или инструментал за други музиканти на концерт или в звукозаписно студио, за запис на рекламна, филмова или театрална музика.