Програма на Световното първенство по футбол 2010

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене

Това е хронологичен списък с мачовете на Световното първенство по футбол 2010.

Програма на Световното първенство по футбол 2010[1][2]
Ден Час Стадион Етап Отбор 1 Резултат Отбор 2
Четвъртък
10 юни
Преди първенството
21:00 Совето Концерт по случай началото на първенството
Петък
11 юни
15:00 Йоханесбург (СС) Церемония по откриването
Първи кръг от груповата фаза
17:00 Йоханесбург (СС) Група A Южна Африка  1 – 1  Мексико
21:30 Кейп Таун Уругвай  0 – 0  Франция
Събота
12 юни
14:30 Порт Елизабет Група B Република Корея  2 – 0  Гърция
17:00 Йоханесбург (ЕП) Аржентина  1 – 0  Нигерия
21:30 Рустенбург Група C Англия  1 – 1  САЩ
Неделя
13 юни
14:30 Полокване Алжир  0 – 1  Словения
17:00 Претория Група D Сърбия  0 – 1  Гана
21:30 Дърбан Германия  4 – 0  Австралия
Понеделник
14 юни
14:30 Йоханесбург (СС) Група E Нидерландия  2 – 0  Дания
17:00 Блумфонтейн Япония  1 – 0  Камерун
21:30 Кейп Таун Група F Италия  1 – 1  Парагвай
Вторник
15 юни
14:30 Рустенбург Нова Зеландия  1 – 1  Словакия
17:00 Порт Елизабет Група G Кот д'Ивоар  0 – 0  Португалия
21:30 Йоханесбург (ЕП) Бразилия  2 – 1  Корейска НДР
Сряда
16 юни
14:30 Нелспруит Група H Хондурас  0 – 1  Чили
17:00 Дърбан Испания  0 – 1  Швейцария
Втори кръг от груповата фаза
21:30 Претория Група A Южна Африка  0 – 3  Уругвай
Четвъртък
17 юни
14:30 Йоханесбург (СС) Група B Аржентина  4 – 1  Република Корея
17:00 Блумфонтейн Гърция  2 – 1  Нигерия
21:30 Полокване Група A Франция  0 – 2  Мексико
Петък
18 юни
14:30 Порт Елизабет Група D Германия  0 – 1  Сърбия
17:00 Йоханесбург (ЕП) Група C Словения  2 – 2  САЩ
21:30 Кейп Таун Англия  0 – 0  Алжир
Събота
19 юни
14:30 Дърбан Група E Нидерландия  1 – 0  Япония
17:00 Рустенбург Група D Гана  1 – 1  Австралия
21:30 Претория Група E Камерун  1 – 2  Дания
Неделя
20 юни
14:30 Блумфонтейн Група F Словакия  0 – 2  Парагвай
17:00 Нелспруит Италия  1 – 1  Нова Зеландия
21:30 Йоханесбург (СС) Група G Бразилия  3 – 1  Кот д'Ивоар
Понеделник
21 юни
14:30 Кейп Таун Португалия  7 – 0  Корейска НДР
17:00 Порт Елизабет Група H Чили  1 – 0  Швейцария
21:30 Йоханесбург (ЕП) Испания  2 – 0  Хондурас
Вторник
22 юни
Последен кръг от груповата фаза
17:00 Рустенбург Група A Мексико  0 – 1  Уругвай
17:00 Блумфонтейн Франция  1 – 2  Южна Африка
21:30 Дърбан Група B Нигерия  2 – 2  Република Корея
21:30 Полокване Гърция  0 – 2  Аржентина
Сряда
23 юни
17:00 Порт Елизабет Група C Словения  0 – 1  Англия
17:00 Претория САЩ  1 – 0  Алжир
21:30 Йоханесбург (СС) Група D Гана  0 – 1  Германия
21:30 Нелспруит Австралия  2 – 1  Сърбия
Четвъртък
24 юни
17:00 Йоханесбург (ЕП) Група F Словакия  3 – 2  Италия
17:00 Полокване Парагвай  0 – 0  Нова Зеландия
21:30 Рустенбург Група E Дания  1 – 3  Япония
21:30 Кейп Таун Камерун  1 – 2  Нидерландия
Петък
25 юни
17:00 Дърбан Група G Португалия  0 – 0  Бразилия
17:00 Нелспруит Корейска НДР  0 – 3  Кот д'Ивоар
21:30 Претория Група H Чили  1 – 2  Испания
21:30 Блумфонтейн Швейцария  0 – 0  Хондурас
Събота
26 юни
Директни елиминации
17:00 Порт Елизабет Осминафинал Уругвай  2 – 1  Република Корея
21:30 Рустенбург САЩ  1 – 2
(сл.пр.)
 Гана
Неделя
27 юни
17:00 Блумфонтейн Германия  4 – 1  Англия
21:30 Йоханесбург (СС) Аржентина  3 – 1  Мексико
Понеделник
28 юни
17:00 Дърбан Нидерландия  2 – 1  Словакия
21:30 Йоханесбург (ЕП) Бразилия  3 – 0  Чили
Вторник
29 юни
17:00 Претория Парагвай  0 – 0
(сл.пр.)
5–3
(дузпи)
 Япония
21:30 Кейп Таун Испания  1 – 0  Португалия
Сряда
30 юни
Почивни дни
Четвъртък
1 юли
Петък
2 юли
17:00 Порт Елизабет Четвъртфинал Нидерландия  2 – 1  Бразилия
21:30 Йоханесбург (СС) Уругвай  1 – 1
(сл.пр.)
4–2
(дузпи)
 Гана
Събота
3 юли
17:00 Кейп Таун Аржентина  0 – 4  Германия
21:30 Йоханесбург (ЕП) Парагвай  0 – 1  Испания
Неделя
4 юли
Почивни дни
Понеделник
5 юли
Вторник
6 юли
21:30 Кейп Таун Полуфинал Уругвай  2 – 3  Нидерландия
Сряда
7 юли
21:30 Дърбан Германия  0 – 1  Испания
Четвъртък
8 юли
Почивни дни
Петък
9 юли
Събота
10 юли
21:30 Порт Елизабет Мач за трето място Уругвай  2 – 3  Германия
Неделя
11 юли
21:30 Йоханесбург (СС) Финал Нидерландия  0 – 1 (сл.пр.)  Испания

Източници[редактиране | edit source]