Шампионска лига на ЕКВ за мъже

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене

Шампионската лига на Европа по волейбол се организира от Европейската конфедерация по волебол. Турнирът се провежда от сезон 1959/60 година, като през годините е носил и името Купа на европейските шампиони по волейбол.


CEV Шампионска лига Финали[редактиране | редактиране на кода]

Year Final
Champion Result Runner-Up
1959/1960] Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:0, 1:3 Румъния Рапид Букурещ
1960/1961 Румъния Рапид Букурещ 3:1, 3:2 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва
1961/1962 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 2:3, 3:1 Румъния Рапид Букурещ
1962/1963 Румъния Рапид Букурещ 3:1, 3:0 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва
1963/1964 Германска демократична република ВК Лайпциг 3:1, 3:1 Хърватия Младост Загреб
1964/1965 Румъния Рапид Букурещ 1:3, 3:1, 3:2 България Миньор Перник
1965/1966 Румъния Динамо Букурещ 3:1, 3:2 Румъния Рапид Букурещ
1966/1967 Румъния Динамо Букурещ 3:0, 1:3, 3:1 Румъния Рапид Букурещ
1967/1968 Чехия Спартак Бърно 1:3, 3:0, 3:1 Румъния Динамо Букурещ
1968/1969 България ЦСКА София 3:0, 3:2 Румъния Стяуа Букурещ
1969/1970 Съюз на съветските социалистически републики Буревестник Алма Ати 3:0, 3:1 Чехия Зетор Збройовка Бърно
1970/1971 Съюз на съветските социалистически републики Буревестник Алма Ати 2:3, 3:1, 3:2 Чехия Зетор Збройовка Бърно
1971/1972 Чехия Зетор Збройовка Бърно 3:1 Италия Руини Флоренция
1972/1973 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:1 Полша Ресовия
1973/1974 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:2 Румъния Динамо Букурещ
1974/1975 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:0 Германска демократична република Лайпциг
1975/1976 Чехия Дукла Либерец 3:1 България Славия София
1976/1977 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:2 Румъния Динамо Букурещ
1977/1978 Полша Пломиен Миловица 3:1 Нидерландия Воорбург
1978/1979 Словакия Цървена Звезда Братислава 3:2 Румъния Стяуа Букурещ
1979/1980 Италия Клипан Торино 3:0 Словакия Цървена Звезда Братислава
1980/1981 Румъния Динамо Букурещ 3:2 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва
1981/1982 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:1 Италия Клипан Торино
1982/1983 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:0 Франция ВК Кан
1983/1984 Италия Сантал Парма 3:2 Социалистическа федеративна република Югославия Младост Загреб
1984/1985 Италия Сантал Парма 3:1 Социалистическа федеративна република Югославия Младост Загреб
1985/1986 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:2 Италия Сантал Парма
1986/1987 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:1 Италия Панини Модена
1987/1988 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:0 Италия Панини Модена
1988/1989 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:1 Италия Панини Модена
1989/1990 Италия Панини Модена 3:2 Франция ВК Фрежус
1990/1991 Съюз на съветските социалистически републики ВК ЦСКА Москва 3:1 Италия Максиконо Парма
1991/1992 Италия Ил Месаджеро Торино 3:0 Гърция Олимпиакос Пирея
1992/1993 Италия Едулчуоги Равена 3:0 Италия Максиконо Парма
1993/1994 Италия Едулчуоги Равена 3:0 Италия Максиконо Парма
1994/1995 Италия Сислей Тревизо 3:0 Италия Едулчуоги Равена
1995/1996 Италия Дайтона Модена 3:1 Германия Дашау
1996/1997 Италия Валтур Модена 3:0 Белгия Нолико Маасиек
1997/1998 Италия Каса Унибон Модена 3:0 Испания Уникайа Алмериа
1998/1999 Италия Сислей Тревизо 3:0 Белгия Нолико Маасиек
1999/2000 Италия Сислей Тревизо 3:1 Германия Фридрихсхафен
2000/2001 Франция Париволей 3:2 Италия Сислей Тревизо
2001/2002 Италия Лубе Банка Мачерата 3-1 Гърция Олимпиакос Пирея
2002/2003 Русия Lokomotiv Belgorod 3-0 Италия Kerakoll Modena
2003/2004 Русия Lokomotiv Belgorod 3-0 Русия Iskra Odintsovo
2004/2005 Франция Tours VB 3-1 Гърция Iraklis Thessaloniki
2005/2006 Италия Sisley Treviso 3-1 Гърция Iraklis Thessaloniki
2006/2007 Германия VfB Friedrichshafen 3-1 Франция Tours VB
2007/2008 Русия Dynamo-Tattransgaz Kazan 3-2 Италия Copra Piacenza
2008/2009 Италия Трентино Волей 3-1 Гърция Iraklis Thessaloniki
2009/2010 Италия Трентино Бетклик 3-0 Русия Динамо Москва
2010/2011 Италия Трентино Бетклик 3-1 Русия Зенит Казан
2011/2012 Русия Зенит Казан 3-2 Полша Скра Белхатов
2012/2013 Русия Локомотив Новосибирск 3-2 Италия Бре Банка Ланути Кунео
2013/2014 Русия Белогорие Белгород 3-1 Турция Халбанк Анкара
2014/2015 Русия Зенит Казан 3-0 Полша Асеко Ресовия Ржежув
2015/2016 Русия Зенит Казан 3-2 Италия Трентино Волей