Уестърн енд Съдърн Оупън 2011

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене

Уестърн енд Съдърн Оупън 2011 е 3-тото издание на Уестърн енд Съдърн Оупън. Турнирът е част от категория "Висши" на WTA Тур 2010. Провежда се в Мейсън, САЩ от 15 до 21 август. Ким Клейстерс трябва да защитава титлата си, но отказва участие поради травма в коремната област. Поставената под номер 4 Мария Шарапова печели състезанието след победа с 2:1 сета над Йелена Янкович. На двойки победителки от Уестърн енд Съдърн Файненшъл Груп 2010 са Виктория Азаренка и Мария Кириленко. Азаренка обаче решава да не участва, а Кириленко се включва в схемата с Надя Петрова. Двете са елиминирани на четвъртфиналите от бъдещите финалистки Натали Грандин и Владимира Ухлиржова, които в спор за титлата губят от Ваня Кинг и Ярослава Шведова с 4-6, 6-3, [9-11].

Поставени тенисистки[редактиране | редактиране на кода]

  1. Flag of Denmark.svg Каролине Возняцки (2 кръг)
  2. Русия Вера Звонарьова (полуфинал)
  3. Беларус Виктория Азаренка (отказва се поради контузия на дясната ръка)
  4. Русия Мария Шарапова (шампионка)
  5. Китайска народна република На Ли (3 кръг)
  6. Чехия Петра Квитова (осминафинал)
  7. Италия Франческа Скиавоне (осминафинал)
  8. Франция Марион Бартоли (осминафинал)
  1. Flag of Germany.svg Андреа Петкович (полуфинал)
  2. Австралия Саманта Стосър (четвъртфинал)
  3. Русия Вера Звонарьова (отказва се поради контузия на дясното рамо)
  4. Русия Анастасия Павлюченкова (1 кръг)
  5. Сърбия Йелена Янкович (финал)
  6. Русия Светлана Кузнецова (осминафинал)
  7. Сърбия Ана Иванович (2 кръг)
  8. Китайска народна република Шуай Пън (четвъртфинал)
  9. Белгия Янина Викмайер (2 кръг)

Схема на сингъл[редактиране | редактиране на кода]

Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]

  Четвъртфинали Полуфинали Финал
                                       
     Русия Надя Петрова 5 1  
9  Flag of Germany.svg Андреа Петкович 7 6  
  9  Flag of Germany.svg Андреа Петкович 64 1  
  13  Сърбия Йелена Янкович 7 6  
16  Китайска народна република Шуай Пън о.
  13  Сърбия Йелена Янкович  
    13  Сърбия Йелена Янкович 6 63 3
  4/УК  Русия Мария Шарапова 4 7 6
  10  Австралия Саманта Стосър 3 2  
4/УК  Русия Мария Шарапова 6 6  
  4/УК  Русия Мария Шарапова 2 6 6
  2  Русия Вера Звонарьова 6 3 3  
   Словакия Даниела Хантухова 3 66
  2  Русия Вера Звонарьова 6 7  

Горна половина[редактиране | редактиране на кода]

Секция 1[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   2 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали
 
    1  Flag of Denmark.svg К. Возняцки 4 5  
УК  Съединени американски щати К. Макхейл 7 4 6     УК  Съединени американски щати К. Макхейл 6 7  
   Flag of Bulgaria.svg Цв. Пиронкова 5 6 1       УК  Съединени американски щати К. Макхейл 3 3  
   Италия Р. Винчи 3 6 4          Русия Н. Петрова 6 6  
   Русия Н. Петрова 6 0 6        Русия Н. Петрова 6 7
К  Съединени американски щати А. Глач 0 2     15  Сърбия А. Иванович 3 64  
15  Сърбия А. Иванович 6 6          Русия Н. Петрова 5 1
9  Flag of Germany.svg А. Петкович 5 7 6       9  Flag of Germany.svg А. Петкович 7 6
   Чехия Я. Гайдошова 7 65 2     9  Flag of Germany.svg А. Петкович 6 6  
К  Япония К. Дате Крум 0 7 6     К  Япония К. Дате Крум 2 4  
К  Румъния М. Никулеску 6 64 3       9  Flag of Germany.svg А. Петкович 6 6
   Канада Р. Марино 5 2       6  Чехия П. Квитова 3 3  
К  Flag of South Africa.svg Ш. Схеперс 7 6     К  Flag of South Africa.svg Ш. Схеперс 63 3
    6  Чехия П. Квитова 7 c  
 

Секция 2[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   2 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали
 
    ЩГ  Франция П. Парментие 2 3  
   Flag of Germany.svg С. Лисицки 4 64        Израел Ш. Пеер 6 6  
   Израел Ш. Пеер 6 7          Израел Ш. Пеер 3 2  
УК  Съединени американски щати С. Стивънс 1 5       16  Китайска народна република Ш. Пън 6 6  
   Италия С. Ерани 6 7        Италия С. Ерани 2 4
   Аржентина Ж. Дулко 3 6 4     16  Китайска народна република Ш. Пън 6 6  
16  Китайска народна република Ш. Пън 6 4 6       16  Китайска народна република Ш. Пън о.
13  Сърбия Й. Янкович 6 6       13  Сърбия Й. Янкович
   Чехия И. Бенешова 0 3     13  Сърбия Й. Янкович 4 6 6  
   Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес 2 6 4     К  Китайска народна република Ц. Джън 6 3 1  
К  Китайска народна република Ц. Джън 6 1 6       13  Сърбия Й. Янкович 6 5 6
К  Китайска народна република Ш. Джан 62 3       7  Италия Ф. Скиавоне 3 7 4  
   Русия М. Кириленко 7 6        Русия М. Кириленко 5 6 4
    7  Италия Ф. Скиавоне 7 3 6  
 

Долна половина[редактиране | редактиране на кода]

Секция 3[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   2 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали
 
    5  Китайска народна република Н. Ли 6 6  
   Чехия Л. Шафаржова 6 6        Чехия Л. Шафаржова 3 4  
   Чехия К. Закопалова 2 2       5  Китайска народна република Н. Ли 4 6 4  
   Чехия Л. Храдецка 3 65       10  Австралия С. Стосър 6 3 6  
   Съединени американски щати С. Уилямс 6 7        Съединени американски щати С. Уилямс о.
К  Flag of Greece.svg Е. Данилиду 3 1     10  Австралия С. Стосър  
10  Австралия С. Стосър 6 6       10  Австралия С. Стосър 3 2
14  Русия С. Кузнецова 6 6       4/УК  Русия М. Шарапова 6 6
К  Съединени американски щати Дж. Крейбъс 3 4     14  Русия С. Кузнецова 4 6 6  
К  Чехия П. Цетковска 2 6 6     К  Чехия П. Цетковска 6 3 4  
   Испания А. Медина Гаригес 6 2 2       14  Русия С. Кузнецова 2 3
К  Австралия А. Родионова 6 6       4/УК  Русия М. Шарапова 6 6  
УК  Flag of Slovenia.svg П. Херцог 0 0     К  Австралия А. Родионова 1 3
    4/УК  Русия М. Шарапова 6 6  
 

Секция 4[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   2 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали
 
    8  Франция М. Бартоли 6 6  
   Япония А. Морита 2 6 2     ЗР  Украйна А. Бондаренко 1 2  
ЗР  Украйна А. Бондаренко 6 4 6       8  Франция М. Бартоли 3 7 3  
   Словакия Д. Хантухова 6 4          Словакия Д. Хантухова 6 5 6  
   Испания Л. Домингес Лино 3 1        Словакия Д. Хантухова 6 6
   Италия Ф. Пенета 2 6 6        Италия Ф. Пенета 3 4  
12  Русия А. Павлюченкова 6 3 3          Словакия Д. Хантухова 3 66
17  Белгия Я. Викмайер 6 6       2  Русия В. Звонарьова 6 7
К  Сърбия Б. Йовановски 3 4     17  Белгия Я. Викмайер 6 2 2  
   Русия Е. Веснина 6 65 0     К  Flag of Croatia.svg П. Мартич 3 6 6  
К  Flag of Croatia.svg П. Мартич 3 7 6       К  Flag of Croatia.svg П. Мартич 2 2
ЩГ  Испания М. Х. Мартинес Санчес 5 3       2  Русия В. Звонарьова 6 6  
   Русия Е. Макарова 7 6        Русия Е. Макарова 3 0
    2  Русия В. Звонарьова 6 6  
 

Поставени двойки[редактиране | редактиране на кода]

  1. Чехия Квета Пешке / Flag of Slovenia.svg Катарина Среботник (полуфинал)
  2. Аржентина Жисела Дулко / Италия Флавия Пенета (четвърфинал)
  3. Съединени американски щати Ваня Кинг / Казахстан Ярослава Шведова (шампионки)
  4. Русия Мария Кириленко / Русия Надя Петрова (четвърфинал)
  5. Съединени американски щати Лизел Хубер / Съединени американски щати Лиса Реймънд (четвърфинал)
  6. Чехия Ивета Бенешова / Чехия Барбора Захлавова-Стрицова (1 кръг)
  7. Чехия Андреа Хлавачкова / Чехия Луцие Храдецка (осминафинал)
  8. Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Юн-Джан Чан / Австралия Анастасия Родионова (1 кръг)

Схема на двойки[редактиране | редактиране на кода]

Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]

  Полуфинали Финал
                         
  1  Чехия Квета Пешке
 Flag of Slovenia.svg Катарина Среботник
1 4    
   Flag of South Africa.svg Натали Грандин
 Чехия Владимира Ухлиржова
6 6    
     Flag of South Africa.svg Натали Грандин
 Чехия Владимира Ухлиржова
4 6 [9]
  3  Съединени американски щати Ваня Кинг
 Казахстан Ярослава Шведова
6 3 [11]
3  Съединени американски щати Ваня Кинг
 Казахстан Ярослава Шведова
6 6  
     Русия Екатерина Макарова
 Китайска народна република Цзе Джън
1 3    

Горна половина[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали   Полуфинали
 
    1  Чехия К. Пешке
 Flag of Slovenia.svg К. Среботник
6 6  
   Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Ч.-Д. Чуан
 Беларус О. Говорцова
5 1        Австралия К. Делакуа
 Русия А. Кудрявцева
2 3  
   Австралия К. Делакуа
 Русия А. Кудрявцева
7 6       1  Чехия К. Пешке
 Flag of Slovenia.svg К. Среботник
6 6  
   Съединени американски щати Р. Копс-Джоунс
 Съединени американски щати А. Спиърс
5 6 [8]          Италия С. Ерани
 Италия Р. Винчи
2 2  
УК  Съединени американски щати С. Стивънс
 Белгия Я. Викмайер
7 2 [10]     УК  Съединени американски щати С. Стивънс
 Белгия Я. Викмайер
6 2 [4]
   Италия С. Ерани
 Италия Р. Винчи
6 6        Италия С. Ерани
 Италия Р. Винчи
4 6 [10]  
6  Чехия И. Бенешова
 Чехия Б. Захлавова
2 3       1  Чехия К. Пешке
 Flag of Slovenia.svg К. Среботник
1 4
         Flag of South Africa.svg Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
6 6
    4  Русия М. Кириленко
 Русия Н. Петрова
6 7  
УК  Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес
 Русия С. Кузнецова
7 1 [10]     УК  Flag of Germany.svg Ю. Гьоргес
 Русия С. Кузнецова
4 5  
УК  Flag of Germany.svg А. Петкович
 Италия Ф. Скиавоне
65 6 [5]       4  Русия М. Кириленко
 Русия Н. Петрова
5 7 [2]
   Flag of South Africa.svg Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
3 6 [10]          Flag of South Africa.svg Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
7 5 [10]  
   Flag of Germany.svg К. Бароа
 Чехия К. Закопалова
6 3 [5]        Flag of South Africa.svg Н. Грандин
 Чехия В. Ухлиржова
2 7 [10]
   Италия А. Брианти
 Румъния А. Дюлгеру
4 5     7  Чехия А. Хлавачкова
 Чехия Л. Храдецка
6 63 [7]  
7  Чехия А. Хлавачкова
 Чехия Л. Храдецка
6 7  

Долна половина[редактиране | редактиране на кода]

1 кръг   Осминафинали   Четвъртфинали   Полуфинали
5  Съединени американски щати Л. Хубер
 Съединени американски щати Л. Реймънд
6 6  
   Румъния М. Никулеску
 Израел Ш. Пеер
1 3     5  Съединени американски щати Л. Хубер
 Съединени американски щати Л. Реймънд
6 7  
АЛТ  Flag of Greece.svg Е. Данилиду
 Flag of Slovenia.svg П. Херцог
3 6 [10]     АЛТ  Flag of Greece.svg Е. Данилиду
 Flag of Slovenia.svg П. Херцог
3 64  
   Словакия Д. Хантухова
 Flag of Germany.svg С. Лисицки
6 1 [8]       5  Съединени американски щати Л. Хубер
 Съединени американски щати Л. Реймънд
65 4  
   Испания М. Х. Мартинес
 Испания А. Медина Гаригес
62 6 [10]       3  Съединени американски щати В. Кинг
 Казахстан Я. Шведова
7 6  
УК  Съединени американски щати А. Глач
 Съединени американски щати К. Макхейл
7 0 [12]     УК  Съединени американски щати А. Глач
 Съединени американски щати К. Макхейл
6 4 [5]
    3  Съединени американски щати В. Кинг
 Казахстан Я. Шведова
3 6 [10]  
      3  Съединени американски щати В. Кинг
 Казахстан Я. Шведова
6 6
8  Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Ю.-Д. Чан
 Австралия А. Родионова
7 4 [7]          Русия Е. Макарова
 Китайска народна република Ц. Джън
1 3
   Швеция Й. Ларсон
 Flag of Germany.svg Я. Вьор
5 6 [10]        Швеция Й. Ларсон
 Flag of Germany.svg Я. Вьор
5 3  
   Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg С.-В. Сие
 Казахстан Г. Воскобоева
7 2 [7]        Русия Е. Макарова
 Китайска народна република Ц. Джън
7 6  
   Русия Е. Макарова
 Китайска народна република Ц. Джън
5 6 [10]          Русия Е. Макарова
 Китайска народна република Ц. Джън
6 5 [10]
   Полша К. Янс
 Полша А. Росолска
3 7 [10]       2  Аржентина Ж. Дулко
 Италия Ф. Пенета
4 7 [7]  
   Испания Н. Лягостера Вивес
 Испания А. Пара Сантонха
6 64 [3]        Полша К. Янс
 Полша А. Росолска
2 4
    2  Аржентина Ж. Дулко
 Италия Ф. Пенета
6 6  
 

Външни препратки[редактиране | редактиране на кода]