Ташкент Оупън 2013

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Ташкент Оупън 2013
Дата:   7 – 15 септември
Издание:   15–то
Категория:   Международни
Състезатели:   32 сингъл/16 двойки
Награден фонд:   $235,000
Настилка:   Твърда
Място:   Узбекистан Ташкент, Узбекистан
Шампиони
Сингъл
Сърбия Бояна Йовановски
Двойки
Унгария Тимеа Бабош / Казахстан Галина Воскобоева
<2012                2014>

Ташкент Оупън 2013 е 15-тото издание на Ташкент Оупън. Турнирът е част от категория "Международни" на WTA Тур 2013. Провежда се в Ташкент, Узбекистан от 7 до 15 септември.

Сингъл[редактиране | редактиране на кода]

Ирина-Камелия Бегу е шампионката от Ташкент Оупън 2012, но губи от Мария Тереса Торо Флор във втори кръг.

Бояна Йовановски печели трофея, отстранявайки Олга Говорцова с 4–6, 7–5, 7–6(7–3) във финалния двубой.

Поставени тенисистки[редактиране | редактиране на кода]

  1. Сърбия Бояна Йовановски (Шампионка)
  2. Украйна Леся Цуренко (Първи кръг)
  3. Австрия Ивон Мойсбургер (Четвъртфинал)
  4. Flag of Croatia.svg Дона Векич (Втори кръг)
  1. Румъния Александра Каданцу (Четвъртфинал)
  2. Румъния Ирина-Камелия Бегу (Втори кръг)
  3. Казахстан Галина Воскобоева (Четвъртфинал)
  4. Казахстан Ярослава Шведова (Първи кръг)

Основна схема[редактиране | редактиране на кода]

Легенда[редактиране | редактиране на кода]

  • Q (на английски: qualifierквалификант) — тенисист, преминал квалификациите
  • WC (на английски: wild cardуайлд кард) — специална покана от организаторите на турнира
  • LL (на английски: lucky loserщастлив губещ) — най-високоранкираният тенисист, отпаднал в последния кръг на квалификациите, влиза в основната схема на мястото на друг играч, отказал се от участие в турнира поради някаква причина
  • Alt (на английски: alternateзаместник) — играч, който получава място в турнира след отказването на друг тенисист
  • SE (на английски: special exemptспециален допуск) — тенисист, който не може да участва в квалификациите, тъй като все още играе в друг турнир, получава място в основната схема чрез special exempt
  • PR (на английски: protected rankingзащитаващ ранкинг) — използва се за допускане на тенисисти, които дълго време са отсъствали от тура поради контузии и в резултат са се смъкнали в ранглистата
Шампионката Бояна Йовановски
  • w/o (на английски: walkoverслужебна победа) — при отказване на играч още преди началото на мач, опонентът му печели служебно
  • r (на английски: retiredотказал се) — при оттегляне на тенисист по време на мач, най-често поради здравословни причини
  • d (на английски: defaultedнеизпълнение) — отстраняване на играч за неспортсменско поведение

Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]

  Полуфинали Финал
                         
  1/Q  Сърбия Бояна Йовановски 6 6    
 Испания Мария Тереса Торо Флор 2 2    
  1/Q  Сърбия Бояна Йовановски 4 7 77
     Беларус Олга Говорцова 6 5 63
   Беларус Олга Говорцова 6 7  
     Люксембург Манди Минела 2 5    

Горна половина[редактиране | редактиране на кода]

Първи кръг   Втори кръг   Четвъртфинали   Полуфинали
1/Q  Сърбия Б. Йовановски 6 6    
   Япония К. Нара 4 3       1/Q  Сърбия Б. Йовановски 6 7    
   Япония М. Дои 6 6        Япония М. Дои 2 5    
PR  Русия Е. Родина 4 2         1/Q  Сърбия Б. Йовановски 1 6 77  
   Израел Ю. Глушко 6 7         7  Казахстан Г. Воскобоева 6 4 65  
Q  Украйна Т. Арефьова 3 5          Израел Ю. Глушко 3 1  
   Украйна М. Заневска 3 4     7  Казахстан Г. Воскобоева 6 6    
7  Казахстан Г. Воскобоева 6 6         1/Q  Сърбия Б. Йовановски 6 6  
3  Австрия И. Мойсбургер 2 6 6          Испания М. Т. Торо Флор 2 2  
   Унгария Т. Бабош 6 2 1     3  Австрия И. Мойсбургер 7 6    
WC  Узбекистан Н. Абдураимова 2 62     PR  Чехия П. Цетковска 5 4    
PR  Чехия П. Цетковска 6 77         3  Австрия И. Мойсбургер 3 0
WC  Узбекистан А. Фолц 0 3            Испания М. Т. Торо Флор 6 6    
   Испания М. Т. Торо Флор 6 6          Испания М. Т. Торо Флор 6 7  
Q  Русия А. Панова 68 1     6  Румъния И.-К. Бегу 1 5    
6  Румъния И.-К. Бегу 710 6    

Долна половина[редактиране | редактиране на кода]

Първи кръг   Втори кръг   Четвъртфинали   Полуфинали
5  Румъния А. Каданцу 6 6    
WC  Узбекистан С. Шарипова 2 0       5  Румъния А. Каданцу 6 6    
   Чехия Е. Бирнерова 5 2        Украйна Н. Киченок 1 3    
   Украйна Н. Киченок 7 6         5  Румъния А. Каданцу 3 2    
   Беларус О. Говорцова 7 2 6          Беларус О. Говорцова 6 6    
PR  Flag of the Netherlands.svg М. Крайчек 5 6 1        Беларус О. Говорцова 77 6  
Q  Украйна Л. Киченок 3 2     4  Flag of Croatia.svg Д. Векич 64 3    
4  Flag of Croatia.svg Д. Векич 6 6            Беларус О. Говорцова 6 7  
8  Казахстан Я. Шведова 66 5            Люксембург М. Минела 2 5  
   Сърбия В. Долонц 78 7          Сърбия В. Долонц 6 4 3  
   Люксембург М. Минела 6 6        Люксембург М. Минела 4 6 6  
   Русия О. Пучкова 2 3            Люксембург М. Минела 77 7  
Q  Украйна К. Козлова 5 2            Италия Н. Бърнет 64 5    
Q  Япония Р. Одзаки 7 6       Q  Япония Р. Одзаки 4 6 64
   Италия Н. Бърнет 77 6        Италия Н. Бърнет 6 3 77  
2  Украйна Л. Цуренко 64 4    

Двойки[редактиране | редактиране на кода]

Паула Каня и Полина Пехова са шампионките от Ташкент Оупън 2012, но Каня решава да не участва през 2013 г. Пехова играе заедно с Ксения Палкина, но двойката губи в първи кръг от Тимеа Бабош и Ярослава Шведова.

Впоследствие Бабош и Шведова печелят титлата, побеждавайки във финала Олга Говорцова и Манди Минела с 6–3, 6–3.

Поставени двойки[редактиране | редактиране на кода]

  1. Унгария Тимеа Бабош / Казахстан Ярослава Шведова (Шампионки)
  2. Беларус Олга Говорцова / Люксембург Манди Минела (Финал)
  1. Чехия Ева Бирнерова / Украйна Ирина Бурячок (Първи кръг)
  2. Сърбия Весна Долонц / Румъния Ралука Олару (Първи кръг)

Основна схема[редактиране | редактиране на кода]

Легенда[редактиране | редактиране на кода]

Шампионките Тимеа Бабош (ляво) и Ярослава Шведова (дясно)
Шампионките Тимеа Бабош (ляво) и Ярослава Шведова (дясно)
  • Q (на английски: qualifierквалификант) — тенисист, преминал квалификациите
  • WC (на английски: wild cardуайлд кард) — специална покана от организаторите на турнира
  • LL (на английски: lucky loserщастлив губещ) — най-високоранкираният тенисист, отпаднал в последния кръг на квалификациите, влиза в основната схема на мястото на друг играч, отказал се от участие в турнира поради някаква причина
  • Alt (на английски: alternateзаместник) — играч, който получава място в турнира след отказването на друг тенисист
  • SE (на английски: special exemptспециален допуск) — тенисист, който не може да участва в квалификациите, тъй като все още играе в друг турнир, получава място в основната схема чрез special exempt
  • PR (на английски: protected rankingзащитаващ ранкинг) — използва се за допускане на тенисисти, които дълго време са отсъствали от тура поради контузии и в резултат са се смъкнали в ранглистата
  • w/o (на английски: walkoverслужебна победа) — при отказване на играч още преди началото на мач, опонентът му печели служебно
  • r (на английски: retiredотказал се) — при оттегляне на тенисист по време на мач, най-често поради здравословни причини
  • d (на английски: defaultedнеизпълнение) — отстраняване на играч за неспортсменско поведение

Схема[редактиране | редактиране на кода]

Първи кръг   Четвъртфинали   Полуфинали   Финал
1  Унгария Т. Бабош
 Казахстан Я. Шведова
6 6  
 Киргизстан К. Палкина
 Беларус П. Пехова
3 1     1  Унгария Т. Бабош
 Казахстан Я. Шведова
6 6  
 Украйна В. Ивахненко
 Украйна К. Козлова
5 3    Flag of the Netherlands.svg М. Крайчек
 Русия А. Панова
1 2  
 Flag of the Netherlands.svg М. Крайчек
 Русия А. Панова
7 6       1  Унгария Т. Бабош
 Казахстан Я. Шведова
6 6  
3  Чехия Е. Бирнерова
 Украйна И. Бурячок
4 67        Русия В. Савиних
 Испания М. Т. Торо Флор
2 2  
 Румъния И.-К. Бегу
 Румъния А. Каданцу
6 79      Румъния И.-К. Бегу
 Румъния А. Каданцу
6 3 [11]
 Узбекистан Н. Абдураимова
 Русия Д. Гаврилова
2 6 [3]    Русия В. Савиних
 Испания М. Т. Торо Флор
2 6 [13]  
 Русия В. Савиних
 Испания М. Т. Торо Флор
6 4 [10]       1  Унгария Т. Бабош
 Казахстан Я. Шведова
6 6
WC  Узбекистан А. Фолц
 Узбекистан Г. Юсупова
0 2       2  Беларус О. Говорцова
 Люксембург М. Минела
3 3
 Украйна В. Капшай
 Сърбия Т. Мирчич
6 6      Украйна В. Капшай
 Сърбия Т. Мирчич
2 2  
 Украйна Л. Киченок
 Украйна Н. Киченок
6 6    Украйна Л. Киченок
 Украйна Н. Киченок
6 6  
4  Сърбия В. Долонц
 Румъния Р. Олару
3 2        Украйна Л. Киченок
 Украйна Н. Киченок
1 3
 Беларус И. Кремен
 Беларус А. Соснович
4 2       2  Беларус О. Говорцова
 Люксембург М. Минела
6 6  
 Русия А. Родионова
 Украйна М. Заневска
6 6      Русия А. Родионова
 Украйна М. Заневска
77 2 [9]
WC  Словакия М. Хончова
 Узбекистан С. Шарипова
2 2   2  Беларус О. Говорцова
 Люксембург М. Минела
63 6 [11]  
2  Беларус О. Говорцова
 Люксембург М. Минела
6 6  

Външни препратки[редактиране | редактиране на кода]