After all people were caught working on a joint project of knowledge, there is no way that humanity can not prosper stanqogmail.com<--People willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both!-->
„
Светът е достатъчно голям за да не се вмества почти никога в рамките на рационалното човешко мислене.
“
Съдържанието в нета по право е общо достояние на човечеството, защото като изразител на духовния свят не подлежи на сделка, а на свободен избор. Никой по никакъв повод не притежава правото да ограничава духовният избор на другите, доколкото всичките сме свободни човешки същности. Тези, които по стечение на обстоятелства са придобили определени монополни права в материалния свят нямат шанса да сторят същото и в духовния. Нещо повече - материалният свят следва целесъобразността на духовния.
Активността в Уикипедия е добър индикатор за готовността на обществото да споделя придобито познание.
Разбира се, това би било невъзможно без пробива на Гугъл в областта на интернет технологиите за обработка на информация и мисията на компанията за организиране на тази информация в световната мрежа. Първата вълна на информационната революция през 80-те години, тясно свързана с развитието на целия спектър индустриални технологии, показа тромавостта на тоталитарните общества подтиквайки ги към осезателни реформи, а възходящото развитие на технологиите повлияно от засилващият се информационен обмен, откри качествено нови перспективи пред развитието на съвременното общество. Свободният обмен на идеи, култура и светоусещане въздействат все по-осезателно върху обществените процеси, превръщайки се в неотменимо право за изява на отделната личност. Феноменът "Глобално село" придоби реални очертания в културен и обществен план в ерата на Интернет, който изпреварвайки другите технологични медии, обедини най-ползотворно интелектуалните усилия на човечеството към по-добър свят. Независимо, че английският език стана базов във всички сфери на информатиката, националните езици са основният проводник за идеи и медиатор на познание в разноезичните общества. Уверен съм, че българската Уикипедия и сродните ѝ проекти ще изиграят ролята на мост в ускоряващите се процеси на разбирателство и интеграция между народи и култури. Българоезичната Уикипедия е естествено средище за обмяна на интелект и организирана информация за цялата ни нация, преправяйки ни пътя към световните достижения на съвременната цивилизация.