Алтернативен метъл: Разлика между версии

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Изтрито е съдържание Добавено е съдържание
Редакция без резюме
Редакция без резюме
Ред 29: Ред 29:


[[Категория:Музикални стилове]]
[[Категория:Музикални стилове]]
[[Категория:Стилове метъл]]

Версия от 08:46, 22 декември 2014

Алтернативен метъл
Стилистични корениАлтернативен рок
Хеви метъл
Културни корениСАЩ, края на 80-те
Типични инструментиВокал - Барабани - Електрическа китара - Бас китара
ПопуляризиранеНачалото на 90-те
Подстилове
Ню метъл
Фънк метъл
Рап метъл
Регионални сцени
Лос Анджелис - Ню Йорк - Япония
Други теми
Гръндж

Алтернативния метъл е електирически вариант на метъл музиката, която спечелва популярност в началото на 90-те, заедно с грънджа.

Произход

По-точно би могъл да бъде описан като смесица между хеви метъла и алтернативния рок, особено като се има предвид "рокът на осемдесетте". Той се характеризира с някои особености на хеви метъла (където преобладават тежките мотиви), но обикновено с подчертано участие на новаторски хрумвания, като например необикновени текстове на песните, характерни за дадена група мотиви, съпротива срещу общоприетите изградени рамки на метъла, като е характерно и голямото влияние на другите стилове извън сцената на метъл музиката.

Музикални групи

Групите, които се определят в този стил, съчетават пеенето с викане или ръмжене, има и доста сола на китари. Това е и основното, което го отличава от "ню метъла" - наличието на много китарни сола.

Такива групи са Linkin Park, Korn, Deftones, Drowning Pool, System Of A Down, 12 stones, 30 Seconds to Mars, Alice in Chains, Audioslave, Breaking Benjamin, Disturbed, Evanescence, Godsmack, HIM, In Flames, Limp Bizkit, Machine Head, Marilyn Manson, Papa Roach и много други.