Купа на УЕФА 2007/08

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Финалът се проведе на стадиона на Манчестър Сити - Сити ъф Манчестър

Купата на УЕФА 2007/08 е 37-ото издание на този турнир. Финалът се проведе на стадиона на Манчестър Сити в Манчестър (Англия) на 14 май 2008 г. Руският Зенит Санкт Петербург победи с 2:0 шотландския Глазгоу Рейнджърс и спечели за първи път трофея. Турнирът започна 19 юли 2007 г. с първите квалификационни мачове, а основната фаз започна на 20 септември 2007 г. Общо 123 клуба участваха в турнира (включвайки и тези в квалификационните кръгове). За пръв път турнира вземат участие представители на Черна Гора.

Първи квалификационен кръг[редактиране | редактиране на кода]

Жребият е изтеглен на 29 юни 2007 г. в Нион (Швейцария). Пъривте срещи се играят на 19 юли, реваншите са на 2 август 2007 г.

Общ резултат 1-ви мач 2-ри мач
Будучност Подгорица Flag of Montenegro.svg 1:2 Flag of Croatia.svg Хайдук Сплит 1:1 0:1
Омония Никозия Flag of Cyprus.svg 4:0 Flag of Montenegro.svg Рудар Плевля 2:0 2:0
Славен Белупо Flag of Croatia.svg 8:4 Flag of Albania.svg Теута Дуръс 6:2 2:2
Бежания Flag of Serbia.svg 2:2 Flag of Albania.svg Беса Кавая 2:2 0:0
Слима Уондърърс Flag of Malta.svg 0:7 Flag of Bulgaria.svg Литекс Ловеч 0:3 0:4
Войводина Нови Сад Flag of Serbia.svg 7:1 Flag of Malta.svg Хибърниънс Паола 5:1 2:0
Санта Колома Flag of Andorra.svg 1:4 Flag of Israel.svg Макаби Тел Авив 1:0 0:4
Широки Брег Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 6:3 Flag of Slovenia.svg Копер 3:1 3:2
Вардар Скопие Flag of Macedonia.svg 0:2 Flag of Cyprus.svg Анортосис Фамагуста 0:1 0:1
Горица Flag of Slovenia.svg 2:4 Flag of Macedonia.svg Работнички Скопие 1:2 1:2
Зрински Мостар Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 1:11 Flag of Serbia.svg Партизан Белград 1:6 00:5(1)
Злате Моравце Flag of Slovakia.svg 4:2 Flag of Kazakhstan.svg Алма-Ата 3:1 1:1
МТК Будапеща Flag of Hungary.svg 2:2 Flag of Armenia.svg Мика 2:1 0:1
МКТ Араз Имишли Flag of Azerbaijan.svg 0:1 Flag of Poland.svg Дискоболия 0:0 0:1
Белхатов Flag of Poland.svg 2:2 (4–2 д.) Flag of Georgia.svg Амери Тбилиси 2:0 0:2 (сдв)
Артмедия Петржалка Flag of Slovakia.svg 3:3 Flag of Moldova.svg Зимбру Кишинеу 1:1 2:2
Бананц Flag of Armenia.svg 1:5 Flag of Switzerland.svg Йънг Бойс 1:1 0:4
Нистру Flag of Moldova.svg 2:2 (4–5 д.) Flag of Hungary.svg Хонвед 1:1 1:1 (сдв)
Рид Flag of Austria.svg 4:3 Flag of Azerbaijan.svg Нефтчи Баку 3:1 1:2
Динамо Тбилиси Flag of Georgia.svg 2:0 Flag of Liechtenstein.svg Вадуц 2:0 0:0
Актобе Flag of Kazakhstan.svg 3:4 Flag of Austria.svg Матерсбург 1:0 2:4
Б36 Торсхавн Flag of the Faroe Islands.svg 3:6 Flag of Lithuania.svg Екранас 1:3 2:3
Либертас Flag of San Marino.svg 1:4 Flag of Ireland.svg Дрохеда Юнайтед 1:1 0:3
Рил Flag of Wales 2.svg 3:3 Flag of Finland.svg Хака 3:1 0:2
Кармартън Таун Flag of Wales 2.svg 3:14 Flag of Norway.svg Бран 0:8 3:6
Флора Талин Flag of Estonia.svg 0:2 Flag of Norway.svg Волеренга Осло 0:1 0:1
МюПа-47 Flag of Finland.svg 2:1 Flag of the Faroe Islands.svg ЕБ Стреймур 1:0 1:1
Дънганън Суифтс Flag of Northern Ireland.svg 1:4 Flag of Lithuania.svg Судува 1:0 0:4
Лилестрьом Flag of Norway.svg 2:2 Flag of Luxembourg.svg ЮН Керенг 97 2:1 0:1
Металург Лиепая Flag of Latvia.svg 3:2 Flag of Belarus.svg Динамо Брест 1:1 2:1
Хелсингбори Flag of Sweden.svg 9:0 Flag of Estonia.svg Транс Нарва 6:0 3:0
Кеплавик Flag of Iceland.svg 4:4 Flag of Denmark.svg ФК Митюлан 3:2 1:2
Хекен Flag of Sweden.svg 2:1 Flag of Iceland.svg КР Рейкявик 1:1 1:0
Сейнт Патрикс Атлетик Flag of Ireland.svg 0:5 Flag of Denmark.svg Оденсе 0:0 0:5
ХЯК Хелзинки Flag of Finland.svg 3:0 Flag of Luxembourg.svg Ецела Етелбрук 2:0 1:0
Гленторан Flag of Northern Ireland.svg 0:9 Flag of Sweden.svg АИК Солна 0:5 0:4
Сконто Рига Flag of Latvia.svg 1:3 Flag of Belarus.svg Динамо Минск 1:1 0:2
1 След безредиците, причинени от белградските фенове по време на първата среща на 19 юли, УЕФА отстранява Партизан Белград от турнира. Партизан подава възражение, за да може да се проведе и реваншът. На 7 август УЕФА потвърждава решението на първа инстанция.

Втори квалификационен кръг[редактиране | редактиране на кода]

Първите срещи се играят на 16 август, реваншите са на 30 август 2007 г.

Общ резултат 1-ви мач 2-ри мач
Локомотив София Flag of Bulgaria.svg 3:1 Flag of Romania.svg Оцелул Галац 3:1 0:0
ЧФР Клуж Flag of Romania.svg 1:3 Flag of Cyprus.svg Анортосис Фамагуста 1:3 0:0
Работнички Скопие Flag of Macedonia.svg 2:1 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 0Зрински Мостар(2) 0:0 2:1
Славен Белупо Flag of Croatia.svg 2:4 Flag of Turkey.svg Галатасарай 1:2 1:2
Униао Лейрия Flag of Portugal.svg 1:0 Flag of Israel.svg Макаби Нетаня 0:0 1:0
Хайдук Сплит Flag of Croatia.svg 1:2 Flag of Italy.svg Сампдория 0:1 1:1
Беса Кавая Flag of Albania.svg 0:6 Flag of Bulgaria.svg Литекс Ловеч 0:3 0:3
Макаби Тел Авив Flag of Israel.svg 2:4 Flag of Turkey.svg Кайсери Ерджиесспор 1:1 1:3
Атлетико Мадрид Flag of Spain.svg 5:1 Flag of Serbia.svg Войводина Нови Сад 3:0 2:1
Широки Брег Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 0:6 Flag of Israel.svg Апоел Тел Авив 0:3 0:3
Омония Никозия Flag of Cyprus.svg 2:3 Flag of Bulgaria.svg ЦСКА София 1:1 1:2
Базел Flag of Switzerland.svg 6:1 Flag of Austria.svg Матерсбург 2:1 4:0
Рид Flag of Austria.svg 1:4 Flag of Switzerland.svg Сион 1:1 0:3
Днепър Днепропетровск Flag of Ukraine.svg 5:3 Flag of Poland.svg Белхатов 1:1 4:2
Мика Flag of Armenia.svg 2:3 Flag of Slovakia.svg Артмедия Петржалка 2:1 0:2
Хонвед Flag of Hungary.svg 0:4 Flag of Germany.svg Хамбург 0:0 0:4
Йънг Бойс Flag of Switzerland.svg 2:6 Flag of France.svg Ланс 1:1 1:5
Тобол Костанай Flag of Kazakhstan.svg 0:3 Flag of Poland.svg Дискоболия 0:1 0:2
Аустрия Виена Flag of Austria.svg 5:4 Flag of the Czech Republic.svg Яблонец 97 4:3 1:1
Злате Моравце Flag of Slovakia.svg 0:5 Flag of Russia.svg Зенит Санкт Петербург 0:2 0:3
Динамо Тбилиси Flag of Georgia.svg 0:8 Flag of Austria.svg Рапид Виена 0:3 0:5
МюПа-47 Flag of Finland.svg 0:3 Flag of England.svg Блекбърн Роувърс 0:1 0:2
Дрохеда Юнайтед Flag of Ireland.svg 1:4 Flag of Sweden.svg Хелсингбори 1:1 0:3
Металург Лиепая Flag of Latvia.svg 3:4 Flag of Sweden.svg АИК Солна 3:2 0:2
ХЯК Хелзинки Flag of Finland.svg 2:4 Flag of Denmark.svg Олбор 2:1 0:3
Екранас Flag of Lithuania.svg 1:7 Flag of Norway.svg Волеренга Осло 1:1 0:6
Дънфърмлин Атлетик Flag of Scotland.svg 1:2 Flag of Sweden.svg Хекен 1:1 0:1
Бран Flag of Norway.svg 6:4 Flag of Lithuania.svg Судува 2:1 4:3
Хака Flag of Finland.svg 3:7 Flag of Denmark.svg ФК Митюлан 1:2 2:5
Динамо Минск Flag of Belarus.svg 1:5 Flag of Denmark.svg Оденсе 1:1 0:4
ЮН Керенг 97 Flag of Luxembourg.svg 0:4 Flag of Belgium.svg Стандар Лиеж 0:3 0:1
Хамарбю Flag of Sweden.svg 3:2 Flag of Norway.svg Фредрикста 2:1 1:1
2 Възражението на Партизан Белград срещу решението на дисциплинарната комисия не е прието, с което Зрински Мостар заема тяхното място.

Първи кръг[редактиране | редактиране на кода]

Първите срещи се играят на 20 септември, реваншите са на 4 октомври 2007 г.

Общ резултат 1-ви мач 2-ри мач
ФК Митюлан Flag of Denmark.svg 1:5 Flag of Russia.svg Локомотив Москва 1:3 0:2
Гронинген Flag of the Netherlands.svg 2:2 (3–4 д.) Flag of Italy.svg Фиорентина 1:1 1:1 (сдв)
Работнички Скопие Flag of Macedonia.svg 1:2 Flag of England.svg Болтън Уондърърс 1:1 0:1
АЕК Атина Flag of Greece.svg 3:1 Flag of Austria.svg Ред Бул Залцбург 3:0 0:1
Нюрнберг Flag of Germany.svg 2:2 Flag of Romania.svg Рапид Букурещ 0:0 2:2
Евъртън Flag of England.svg 4:3 Flag of Ukraine.svg Металист Харков 1:1 3:2
Зенит Санкт Петербург Flag of Russia.svg 4:1 Flag of Belgium.svg Стандар Лиеж 3:0 1:1
Байер Леверкузен Flag of Germany.svg 5:4 Flag of Portugal.svg Униао Лейрия 3:1 2:3
Виляреал Flag of Spain.svg 6:1 Flag of Belarus.svg БАТЕ Борисов 4:1 2:0
Сион Flag of Switzerland.svg 4:7 Flag of Turkey.svg Галатасарай 3:2 1:5
Атлетико Мадрид Flag of Spain.svg 9:0 Flag of Turkey.svg Кайсери Ерджиесспор 4:0 5:0
Тампере Юнайтед Flag of Finland.svg 3:4 Flag of France.svg Бордо 2:3 1:1
Артмедия Петржалка Flag of Slovakia.svg 1:5 Flag of Greece.svg Панатинайкос 1:2 0:3
Спарта Прага Flag of the Czech Republic.svg 0:0 (4–3 д.) Flag of Denmark.svg Оденсе 0:0 0:0 (сдв)
Емполи Flag of Italy.svg 2:4 Flag of Switzerland.svg Цюрих 2:1 0:3
Сошо Flag of France.svg 1:2 Flag of Greece.svg Паниониос Атина 0:2 1:0
Андерлехт Flag of Belgium.svg 2:1 Flag of Austria.svg Рапид Виена 1:1 1:0
Пасош де Ферейра Flag of Portugal.svg 0:1 Flag of the Netherlands.svg АЗ Алкмар 0:1 0:0
Сампдория Flag of Italy.svg 2:2 Flag of Denmark.svg Олбор 2:2 0:0
Спартак Москва Flag of Russia.svg 8:1 Flag of Sweden.svg Хекен 5:0 3:1
Хамарбю Flag of Sweden.svg 2:5 Flag of Portugal.svg Спортинг Брага 2:1 0:4
АЕ Лариса Flag of Greece.svg 3:2 Flag of England.svg Блекбърн Роувърс 2:0 1:2
Млада Болеслав Flag of the Czech Republic.svg 1:1 (4–2 д.) Flag of Italy.svg Палермо 0:1 1:0 (сдв)
Динамо Загреб Flag of Croatia.svg 3:3 Flag of the Netherlands.svg Аякс Амстердам 0:1 3:2 (сдв)
Локомотив София Flag of Bulgaria.svg 3:4 Flag of France.svg Рен 1:3 2:1
Бран Flag of Norway.svg 2:2 Flag of Belgium.svg Клуб Брюж 0:1 2:1
Байерн Мюнхен Flag of Germany.svg 3:0 Flag of Portugal.svg Белененсеш 1:0 2:0
Абърдийн Flag of Scotland.svg 1:1 Flag of Ukraine.svg Днепър Днепропетровск 0:0 1:1
Хееренвеен Flag of the Netherlands.svg 6:8 Flag of Sweden.svg Хелсингбори 5:3 1:5
Тулуза Flag of France.svg 1:1 Flag of Bulgaria.svg ЦСКА София 0:0 1:1
Литекс Ловеч Flag of Bulgaria.svg 1:4 Flag of Germany.svg Хамбург 0:1 1:3
Сараево Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 1:8 Flag of Switzerland.svg Базел 1:2 0:6
Аустрия Виена Flag of Austria.svg 4:2 Flag of Norway.svg Волеренга Осло 2:0 2:2
Апоел Тел Авив Flag of Israel.svg 1:0 Flag of Sweden.svg АИК Солна 0:0 1:0
Арис Солун Flag of Greece.svg 2:2 Flag of Spain.svg Реал Сарагоса 1:0 1:2
Динамо Букурещ Flag of Romania.svg 2:2 Flag of Sweden.svg Елфсбори 1:2 1:0
Тотнъм Хотспър Flag of England.svg 7:2 Flag of Cyprus.svg Анортосис Фамагуста 6:1 1:1
Ланс Flag of France.svg 2:3 Flag of Denmark.svg ФК Копенхаген 1:1 1:2 (сдв)
Хетафе Flag of Spain.svg 3:3 Flag of the Netherlands.svg Твенте 1:0 2:3 (сдв)
Дискоболия Flag of Poland.svg 0:2 Flag of Serbia.svg Цървена Звезда Белград 0:1 0:1

Групова фаза[редактиране | редактиране на кода]

Група А[редактиране | редактиране на кода]

Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
Flag of England.svg Евъртън 4 4 0 0 9 3 +6 12
Flag of Germany.svg Нюрнберг 4 2 1 1 7 6 +1 7
Flag of Russia.svg Зенит Санкт Петербург 4 1 2 1 6 6 ±0 5
Flag of the Netherlands.svg АЗ Алкмар 4 1 1 2 5 6 –1 4
Flag of Greece.svg АЕ Лариса 4 0 0 4 4 10 –6 0
  АЗ ЗСП ЕВТ НЮР АЕЛ
АЗ Алкмар 1:1 1:2
Зенит 0:1 3:2
Евъртън 3:2 2:0
Нюрнберг 2:2 3:1
АЕ Лариса 0:1 1:3

Група B[редактиране | редактиране на кода]

Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
Flag of Spain.svg Атлетико Мадрид 4 3 1 0 9 4 +5 10
Flag of Greece.svg Панатинайкос 4 3 0 1 7 2 +5 9
Flag of Scotland.svg Абърдийн 4 1 1 2 5 6 –1 4
Flag of Denmark.svg ФК Копенхаген 4 1 0 3 1 7 –6 3
Flag of Russia.svg Локомотив Москва 4 0 2 2 4 7 –3 2
  ПАО ЛМ АМ КОП АБР
Панатинайкос 1:2 1:0
Локомотив Москва 0:2 1:1
Атлетико Мадрид 3:3 2:0
ФК Копенхаген 1:0 0:4
Абърдийн 0:3 0:2

Група C[редактиране | редактиране на кода]

Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
Flag of Spain.svg Виляреал 4 3 1 0 7 3 +4 10
Flag of Italy.svg Фиорентина 4 2 2 0 10 4 +6 8
Flag of Greece.svg АЕК Атина 4 1 2 1 4 4 ±0 5
Flag of the Czech Republic.svg Млада Болеслав 4 1 0 3 5 6 –1 3
Flag of Sweden.svg Елфсбори 4 0 1 3 3 12 –9 1
  ВИЛ АЕК ФИО МЛБ ЕЛФ
Виляреал 2:1 1:2
АЕК Атина 1:0 1:1
Фиорентина 1:1 1:1
Млада Болеслав 1:2 3:1
Елфсбори 0:2 1:6

Група D[редактиране | редактиране на кода]

Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
Flag of Germany.svg Хамбург 4 3 1 0 7 1 +6 10
Flag of Switzerland.svg Базел 4 2 2 0 3 1 +2 8
Flag of Norway.svg Бран 4 1 1 2 3 4 –1 4
Flag of Croatia.svg Динамо Загреб 4 0 2 2 2 5 –3 2
Flag of France.svg Рен 4 0 2 2 2 6 –4 2
  БАЗ ХАМ РЕН ДЗ БРН
Базел 1:1 0:0
Хамбург 2:0 1:0
Рен 0:1 0:3
Динамо Загреб 1:1 1:2
Бран 0:1 1:1

Група E[редактиране | редактиране на кода]

Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
Flag of Germany.svg Байер Леверкузен 4 3 0 1 8 2 +6 9
Flag of Russia.svg Спартак Москва 4 2 1 1 4 3 +1 7
Flag of Switzerland.svg Цюрих 4 2 0 2 4 7 –3 6
Flag of the Czech Republic.svg Спарта Прага 4 1 1 2 4 5 –1 4
Flag of France.svg Тулуза 4 1 0 3 4 7 –3 3
  ЛЕВ СПР СПМ ТУЛ ЦЮР
Байер Леверкузен 1:2 5:0
Спарта Прага 0:1 3:2
Спартак Москва 0:0 1:2
Тулуза 0:1 0:2
Цюрих 2:1 0:1

Група F[редактиране | редактиране на кода]

Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
Flag of Germany.svg Байерн Мюнхен 4 2 2 0 12 5 +7 8
Flag of Portugal.svg Спортинг Брага 4 1 3 0 5 3 +2 6
Flag of England.svg Болтън Уондърърс 4 1 3 0 5 4 +1 6
Flag of Greece.svg Арис Солун 4 1 2 1 5 8 –3 5
Flag of Serbia.svg Цървена звезда 4 0 0 4 2 9 –7 0
  БМ БОЛ СБ ЦЗ АРИ
Байерн Мюнхен 1:1 3:2
Болтън Уондърърс 2:2 1:0
Спортинг Брага 1:1 1:1
Цървена звезда 0:2 0:3
Арис Солун 0:6 1:1

Група G[редактиране | редактиране на кода]

Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
Flag of Spain.svg Хетафе 4 3 0 1 7 5 +2 9
Flag of England.svg Тотнъм Хотспър 4 2 1 1 7 5 +2 7
Flag of Belgium.svg Андерлехт 4 1 2 1 5 4 +1 5
Flag of Denmark.svg Олбор 4 1 1 2 7 7 ±0 4
Flag of Israel.svg Апоел Тел Авив 4 1 0 3 3 8 –5 3
  АНД ТХ ХЕТ АТА ОЛБ
Андерлехт 1:2 1:1
Тотнъм Хотспър 1:1 2:0
Хетафе 2:1 2:1
Апоел Тел Авив 0:2 2:1
Олбор 2:3 3:1

Група H[редактиране | редактиране на кода]

Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
Flag of France.svg Бордо 4 4 0 0 9 5 +4 12
Flag of Sweden.svg Хелсингбори 4 2 1 1 8 5 +3 7
Flag of Turkey.svg Галатасарай 4 1 1 2 6 5 +1 4
Flag of Greece.svg Паниониос Атина 4 1 1 2 4 7 –3 4
Flag of Austria.svg Аустрия Виена 4 0 1 3 1 6 –5 1
  БОР АВ ГАЛ ПАН ХЕЛ
Бордо 2:1 3:2
Аустрия Виена 0:0 0:3
Галатасарай 1:2 3:0
Паниониос 1:0 1:1
Хелсингбори 1:2 3:2

1/16 финал[редактиране | редактиране на кода]

Жребият за шестнайсетина финалите се провежда на 21 декември 2007 г. в Нион (Швейцария). Освен първите 3 отбора от всяка от осемте групи се включват и отборите, завършили на 3-то място в групите на Шампионска лига 2007/08. Първите срещи се играят на 13 и 14 февруари, реваншите са на 21 февруари 2008 г.

Общ резултат 1-ви мач 2-ри мач
Абърдийн Flag of Scotland.svg 3:7 Flag of Germany.svg Байерн Мюнхен 2:2 1:5
АЕК Атина Flag of Greece.svg 1:4 Flag of Spain.svg Хетафе 1:1 0:3
Болтън Уондърърс Flag of England.svg 1:0 Flag of Spain.svg Атлетико Мадрид 1:0 0:0
Зенит Санкт Петербург Flag of Russia.svg 2:2 Flag of Spain.svg Виляреал 1:0 1:2
Галатасарай Flag of Turkey.svg 1:5 Flag of Germany.svg Байер Леверкузен 0:0 1:5
Андерлехт Flag of Belgium.svg 3:2 Flag of France.svg Бордо 2:1 1:1
Бран Flag of Norway.svg 1:8 Flag of England.svg Евъртън 0:2 1:6
Цюрих Flag of Switzerland.svg 1:3 Flag of Germany.svg Хамбург 1:3 0:0
Глазгоу Рейнджърс Flag of Scotland.svg 1:1 Flag of Greece.svg Панатинайкос 0:0 1:1
ПСВ Айндховен Flag of the Netherlands.svg 4:1 Flag of Sweden.svg Хелсингбори 2:0 2:1
Славия Прага Flag of the Czech Republic.svg 2:3 Flag of England.svg Тотнъм Хотспър 1:2 1:1
Русенборг Flag of Norway.svg 1:3 Flag of Italy.svg Фиорентина 0:1 1:2
Спортинг Лисабон Flag of Portugal.svg 5:0 Flag of Switzerland.svg Базел 2:0 3:0
Вердер Бремен Flag of Germany.svg 4:0 Flag of Portugal.svg Спортинг Брага 3:0 1:0
Бенфика Лисабон Flag of Portugal.svg 3:2 Flag of Germany.svg Нюрнберг 1:0 2:2
Олимпик Марсилия Flag of France.svg 3:2 Flag of Russia.svg Спартак Москва 3:0 0:2

Осминафинал[редактиране | редактиране на кода]

Жребият за осминафиналите на Купата на УЕФА, също се тегли на 21 Декември 2007 г. Първите срещи се играят на 6 март, реваншите са на 12 и 13 Март 2008 г.

Общ резултат 1-ви мач 2-ри мач
Андерлехт Flag of Belgium.svg 2:6 Flag of Germany.svg Байерн Мюнхен 0:5 2:1
Глазгоу Рейнджърс Flag of Scotland.svg 2:1 Flag of Germany.svg Вердер Бремен 2:0 0:1
Болтън Уондърърс Flag of England.svg 1:2 Flag of Portugal.svg Спортинг Лисабон 1:1 0:1
Байер Леверкузен Flag of Germany.svg 3:3 Flag of Germany.svg Хамбург 1:0 2:3
Бенфика Лисабон Flag of Portugal.svg 1:3 Flag of Spain.svg Хетафе 1:2 0:1
Фиорентина Flag of Italy.svg 2:2 (4–2 д.) Flag of England.svg Евъртън 2:0 0:2 (сдв)
Тотнъм Хотспър Flag of England.svg 1:1 (5–6 д.) Flag of the Netherlands.svg ПСВ Айндховен 0:1 1:0 (сдв)
Олимпик Марсилия Flag of France.svg 3:3 Flag of Russia.svg Зенит Санкт Петербург 3:1 0:2

Четвъртфинал[редактиране | редактиране на кода]

Жребият за четвъртфиналите е изтеглен на 14 март в Нион (Швейцария). Първите срещи се играят на 3 април, реваншите са на 10 април 2008 г.

Общ резултат 1-ви мач 2-ри мач
Байер Леверкузен Flag of Germany.svg 2:4 Flag of Russia.svg Зенит Санкт Петербург 1:4 1:0
Глазгоу Рейнджърс Flag of Scotland.svg 2:0 Flag of Portugal.svg Спортинг Лисабон 0:0 2:0
Байерн Мюнхен Flag of Germany.svg 4:4 Flag of Spain.svg Хетафе 1:1 3:3 (сдв)
Фиорентина Flag of Italy.svg 3:1 Flag of the Netherlands.svg ПСВ Айндховен 1:1 2:0

Полуфинал[редактиране | редактиране на кода]

Първите срещи се играят на 3 април, реваншите са на 10 април 2008 г.

Общ резултат 1-ви мач 2-ри мач
Байерн Мюнхен Flag of Germany.svg 1:5 Flag of Russia.svg Зенит Санкт Петербург 1:1 0:4
Глазгоу Рейнджърс Flag of Scotland.svg 0:0 (4–2 д.) Flag of Italy.svg Фиорентина 0:0 0:0 (сдв)

Финал[редактиране | редактиране на кода]