Квалификации за Шампионската лига 2012/13

от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към навигацията Направо към търсенето

Това е статия за квалификациите за Шампионска лига 2012/13.

Дати на кръгове и тегления[редактиране | редактиране на кода]

Всички тегления се осъществяват в Нион, Швейцария.[1]

Кръг Дата и час на теглене Първи кръг Втори кръг
Първи квалификационен кръг 25 юни 2012 в 13:00 3/4 юли 2012 10/11 юли 2012
Втори квалификационен кръг 17/18 юли 2012 24/25 юли 2012
Трети квалификационен кръг 20 юли 2012 в 13:00 31 юли/1 август 2012 7/8 август 2012
Плейофи 10 август 2011 в 13:00 21/22 август 2012 28/29 август 2012

Формат[редактиране | редактиране на кода]

Има два потока, в които са разпределени отборите:

  • Шампионски поток, който включва всички вътрешни шампиони, които не се класират автоматично за груповата фаза.
  • Нешампионски поток, който включва всички невътрешни шампиони, които не се класират автоматично за груповата фаза.

Всеки кръг има два мача, като всеки отбор играе един мач у дома. Отборът с по-голям общ резултат след двата мача продължава в следващият кръг. В случай, че двата отбоера са с равен брой голове се прилага правилото за голове на чужд терен, тоест отборът с повече голове като гост продължава. Ако головете на чужд терен са равни се играе 30 минути продължения, разделени на две полувремена по 15 минути. Правилото за голове на чужд терен отново се прилага след края на продълженията, тоест ако има голове, отбелязани по време на продълженията и общият резултат е все още равен, гостуващията отбор се класира поради повече голове на чужд терен. Ако не се отбележат голове след продълженията се играят дузпи.[2]

Отбори[редактиране | редактиране на кода]

Отдолу са 54 отбора (40 в шампионския поток, 14 в нешампионския поток), които участваха в квалификациите, групирани по кръгове.[3] Десетте победителя от плейофите (5 в шампионския поток, 5 в нешампионския поток) се класират за груповата фаза, за да се присъединят към 22 класирани автоматично. Загубилите в третия квалификационен кръг и в плейофите се класират за плейофите на Лига Европа и груповата фаза съответно.

Легенда
Класирани за груповата фаза
Елиминирани в плейофите; продължават в груповата фаза на Лига Европа
Елиминирани в трети квалификационен кръг; продължават в плейофите на Лига Европа
Елиминирани в първи или втори квалификационен кръг
Плейофи
Отбор Коеф.
Нешампионски поток
Flag of Portugal.svg Брага 63.069
Flag of Russia.svg Спартак Москва 46.066
Flag of Italy.svg Удинезе 38.996
Flag of France.svg Лил 38.835
Flag of Spain.svg Малага 16.837
Flag of Germany.svg Борусия Мьонхенгладбах 15.037
Трети квалификационен кръг
Отбор Коеф.
Шампионски поток
Flag of Belgium.svg Андерлехт 48.480
Flag of Scotland.svg Селтик 32.728
Flag of Romania.svg Клуж 18.764
Нешампионски поток
Flag of Ukraine.svg Динамо Киев 62.026
Flag of Greece.svg Панатинайкос 50.920
Flag of Denmark.svg Копенхаген 46.505
Flag of Turkey.svg Фенербахче 41.310
Flag of Belgium.svg Брюж 35.480
Flag of Romania.svg Васлуй 13.764
Flag of the Netherlands.svg Фейенорд 12.603
Flag of Scotland.svg Мъдъруел 6.728
Втори квалификационен кръг
Отбор Коеф.
Шампионски поток
Flag of Switzerland.svg Базел 53.360
Flag of Belarus.svg БАТЕ Борисов 29.641
Flag of Austria.svg Ред Бул Залцбург 29.225
Flag of Croatia.svg Динамо Загреб 24.774
Flag of Slovakia.svg Жилина 14.974
Flag of Serbia.svg Партизан 14.350
Flag of Switzerland.svg Хелсингбори 12.680
Flag of Moldova.svg Шериф Тираспол 9.849
Flag of Hungary.svg Дебрецен 7.950
Flag of Slovenia.svg Марибор 6.424
Flag of Latvia.svg Вентспилс 5.674
Flag of the Czech Republic.svg Слован Либерец 5.570
Flag of Poland.svg Шльонск Вроцлав 5.483
Flag of Finland.svg ХЯК Хелзинки 5.326
Flag of Cyprus.svg АЕЛ Лимасол 5.099
Flag of Lithuania.svg Екранас 4.875
Flag of Georgia.svg Зестапони 4.733
Flag of Ireland.svg Шамрок Роувърс 4.475
Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона 4.400
Flag of Norway.svg Молде 3.935
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Железничар 3.683
Flag of Iceland.svg КР 3.566
Flag of Bulgaria.svg Лудогорец Разград 2.850
Flag of Wales.svg Дъ Ню Сейнтс 2.799
Flag of Montenegro.svg Будучност Подгорица 2.375
Flag of Estonia.svg Флора Талин 2.283
Flag of Azerbaijan.svg Нефтчи Баку 2.241
Flag of Kazakhstan.svg Шахтьор Караганда 1.816
Flag of Albania.svg Скъндербеу Корча 1.783
Flag of North Macedonia.svg Вардар 1.133
Flag of Armenia.svg Улис 0.941
Първи квалификационен кръг
Отбор Коеф.
Шампионски поток
Ulster Banner.svg Линфийлд 2.766
Flag of Luxembourg.svg Ф91 Дюделанж 2.716
Flag of Malta.svg Валета 2.616
Flag of San Marino.svg Тре Пене 0.933
Flag of Andorra.svg Лузитанос 0.700
Flag of the Faroe Islands.svg Б36 Тоушхаун 0.533

Първи квалификационен кръг[редактиране | редактиране на кода]

Поставяне[редактиране | редактиране на кода]

Поставени Непоставени

Ulster Banner.svg Линфийлд
Flag of Luxembourg.svg Дюделанж
Flag of Malta.svg Валета

Flag of San Marino.svg Тре Пене
Flag of Andorra.svg Лузитанос
Flag of the Faroe Islands.svg Б36 Торсхавн

Мачове[редактиране | редактиране на кода]

Отбор 1   Общ рез.   Отбор 2   1 мач     2 мач  
Ф91 Дюделанж Flag of Luxembourg.svg 11 – 0 Flag of San Marino.svg Тре Пене 7 – 0 4 – 0
Валета Flag of Malta.svg 9 – 0 Flag of Andorra.svg Лузитанос 8 – 0 1 – 0
Линфийлд Ulster Banner.svg 0 – 0 (4 – 3 д.) Flag of the Faroe Islands.svg Б36 Тоушхаун 0 – 0 0 – 0 (сл.пр.)

Първи кръг[редактиране | редактиране на кода]

Ф91 Дюделанж Flag of Luxembourg.svg 7 – 0 Flag of San Marino.svg Тре Пене
Мелисе Гол 25'
Бензуен Гол 29'53'
Легрос Гол 47'
Хоаким Гол 51'90+3'
Д'Орси Гол 78' (автогол)
Доклад
Стад Жос Носбом, Дюделанж
1,070[4] зрители
Съдия: Flag of Malta.svg Алан Марио Сант

Валета Flag of Malta.svg 8 – 0 Flag of Andorra.svg Лузитанос
Каруана Гол 4'
Мифсуд Гол 10'18'45'70'
Джонатан Гол 17'23'
Е. Агиус Гол 72'
Доклад
Хибърниънс Граунд, Паола
1,136[5] зрители
Съдия: Flag of San Marino.svg Джони Казанова

Линфийлд Ulster Banner.svg 0 – 0 Flag of the Faroe Islands.svg Б36 Тоушхаун
Доклад
Уиндзър Парк, Белфаст
1,341[6] зрители
Съдия: Flag of Belgium.svg Вим Смет

Втори кръг[редактиране | редактиране на кода]

Б36 Тоушхаун Flag of the Faroe Islands.svg 0 – 0 (сл.пр.) Ulster Banner.svg Линфийлд
Доклад
Гундадалур, Торсхавн
1,400[7] зрители
Съдия: Flag of Armenia.svg Сюрен Балиян
  Дузпи  
Матрас Пропусната
Даниелсен Гол
С. Олсен Гол
Р. Якобсен Гол
Чеслевич Пропусната
3 – 4 Гол Ървин
Гол Браун
Гол Карвил
Гол Маккол


0 – 0 общ резултат. Линфийлд печели с 4 – 3 след дузпи


Валета печели с общ резултат 9 – 0


Тре Пене Flag of San Marino.svg 0 – 4 Flag of Luxembourg.svg Ф91 Дюделанж
Доклад Хоаким Гол 28'34'
Бензуен Гол 41'
Гомес Гол 45+1'
Стадио Олимпико, Серавале
450[9] зрители
Съдия: Flag of Iceland.svg Торнвалдур Арнасон

Ф91 Дюделанж печели с общ резултат 11 – 0

Втори квалификационен кръг[редактиране | редактиране на кода]

Поставяне[редактиране | редактиране на кода]

Група 1 Група 2 Група 3
Поставени Непоставени Поставени Непоставени Поставени Непоставени

Flag of Belarus.svg БАТЕ Борисов
Flag of Slovakia.svg Жилина
Flag of Hungary.svg Дебрецен
Flag of Slovenia.svg Марибор
Flag of Cyprus.svg АЕЛ Лимасол

Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Железничар
Ulster Banner.svg Линфийлд
Flag of Albania.svg Скъндербеу Корча
Flag of North Macedonia.svg Вардар

Flag of Switzerland.svg Базел
Flag of Austria.svg Ред Бул Залцбург
Flag of Switzerland.svg Хелсингбори
Flag of Latvia.svg Вентспилс
Flag of Finland.svg ХЯК Хелзинки
Flag of Lithuania.svg Екранас

Flag of Ireland.svg Шамрок Роувърс
Flag of Norway.svg Молде
Flag of Iceland.svg КР
Flag of Wales.svg Дъ Ню Сейнтс
Flag of Luxembourg.svg Ф91 Дюделанж
Flag of Estonia.svg Флора Талин

Flag of Croatia.svg Динамо Загреб
Flag of Serbia.svg Партизан
Flag of Moldova.svg Шериф Тираспол
Flag of the Czech Republic.svg Слован Либерец
Flag of Poland.svg Шльонск Вроцлав
Flag of Georgia.svg Зестапони

Flag of Bulgaria.svg Лудогорец Разград
Flag of Malta.svg Валета
Flag of Montenegro.svg Будучност Подгорица
Flag of Azerbaijan.svg Нефтчи Баку
Flag of Kazakhstan.svg Шахтьор Караганда
Flag of Armenia.svg Улис

Победители от предишния кръг, чиито идентичност не е била известна по време на тегленето.

Мачове[редактиране | редактиране на кода]

Отбор 1   Общ рез.   Отбор 2   1 мач     2 мач  
Скъндербеу Корча Flag of Albania.svg 1 – 3 Flag of Hungary.svg Дебрецен 1 – 0 0 – 3
Марибор Flag of Slovenia.svg 6 – 2 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Железничар 4 – 1 2 – 1
Жилина Flag of Slovakia.svg 1 – 2 Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона 1 – 0 0 – 2
БАТЕ Борисов Flag of Belarus.svg 3 – 2 Flag of North Macedonia.svg Вардар 3 – 2 0 – 0
АЕЛ Лимасол Flag of Cyprus.svg 3 – 0 Ulster Banner.svg Линфийлд 3 – 0 0 – 0
Шамрок Роувърс Flag of Ireland.svg 1 – 2 Flag of Lithuania.svg Екранас 0 – 0 1 – 2
Флора Талин Flag of Estonia.svg 0 – 5 Flag of Switzerland.svg Базел 0 – 2 0 – 3
Дъ Ню Сейнтс Flag of Wales.svg 0 – 3 Flag of Sweden.svg Хелсинборг 0 – 0 0 – 3
ХЯК Хелзинки Flag of Finland.svg 9 – 1 Flag of Iceland.svg КР 7 – 0 2 – 1
Молде Flag of Norway.svg 4 – 1 Flag of Latvia.svg Вентспилс 3 – 0 1 – 1
Ф91 Дюделанж Flag of Luxembourg.svg 4 – 4 (г) Flag of Austria.svg Ред Бул Залцбург 1 – 0 3 – 4
Слован Либерец Flag of the Czech Republic.svg 2 – 1 Flag of Kazakhstan.svg Шахтьор Караганда 1 – 0 1 – 1 (сл.пр.)
Лудогорец Разград Flag of Bulgaria.svg 3 – 4 Flag of Croatia.svg Динамо Загреб 1 – 1 2 – 3
Нефтчи Баку Flag of Azerbaijan.svg 5 – 2 Flag of Georgia.svg Зестапони 3 – 0 2 – 2
Улис Flag of Armenia.svg 0 – 2 Flag of Moldova.svg Шериф Тираспол 0 – 1 0 – 1
Валета Flag of Malta.svg 2 – 7 Flag of Serbia.svg Партизан 1 – 4 1 – 3
Будучност Подгорица Flag of Montenegro.svg 1 – 2 Flag of Poland.svg Шльонск Вроцлав 0 – 2 1 – 0

Първи кръг[редактиране | редактиране на кода]


Флора Талин Flag of Estonia.svg 0 – 2 Flag of Switzerland.svg Базел
Доклад А. Фрай Гол 64'87' (дузпа)
А. Ле Кок Арена, Талин
3,123[11] зрители
Съдия: Flag of Italy.svg Мауро Бергонзи

ХЯК Хелзинки Flag of Finland.svg 7 – 0 Flag of Iceland.svg КР
Мякеля Гол 13'78'83'
Вяюрюнен Гол 20' (дузпа)
Похянпало Гол 48'67'
Шюлер Гол 57'
Доклад
Сонера, Хелзинки
6,327[12] зрители
Съдия: Flag of Austria.svg Харалд Лехнер

Нефтчи Баку Flag of Azerbaijan.svg 3 – 0 Flag of Georgia.svg Зестапони
Имамвердиев Гол 22'
Вобай Гол 24'
Каналес Гол 63'
Доклад
Далга Арена, Баку1
5,200[13] зрители
Съдия: Flag of Romania.svg Мариус Аврам



Жилина Flag of Slovakia.svg 1 – 0 Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона
Пячек Гол 82' Доклад
Стадион под Дубньом, Жилина
4,281[16] зрители
Съдия: Flag of Spain.svg Сезар Мунес Фернандес

Дъ Ню Сейнтс Flag of Wales.svg 0 – 0 Flag of Sweden.svg Хелсингбори
Доклад
Парк Хол, Озуъстри
1,048[17] зрители
Съдия: Flag of Belgium.svg Себастиен Делфериере

Скъндербеу Корча Flag of Albania.svg 1 – 0 Flag of Hungary.svg Дебрецен
Плаку Гол 65' Доклад
Скъндербеу, Корча
4,500[18] зрители
Съдия: Flag of Bulgaria.svg Николай Йорданов


Шамрок Роувърс Flag of Ireland.svg 0 – 0 Flag of Lithuania.svg Екранас
Доклад
Талахт, Дъблин
4,800[20] зрители
Съдия: Flag of Finland.svg Матиас Гестраниус


АЕЛ Лимасол Flag of Cyprus.svg 3 – 0 Ulster Banner.svg Линфийлд
Вухо Гол 16'
Уон Гол 29'
Диксън Гол 54'
Доклад
Тсирион, Лимасол
5,904[22] зрители
Съдия: Flag of Norway.svg Кен Хенри Йонсен

Марибор Flag of Slovenia.svg 4 – 1 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Железничар
Берич Гол 47'76'
Мезга Гол 67' (дузпа)
Тавареш Гол 90+2'
Доклад Адилович Гол 15'
Людски врт, Марибор
10,251[23] зрители
Съдия: Flag of Germany.svg Торстен Кинхьофер


Молде Flag of Norway.svg 3 – 0 Flag of Latvia.svg Вентспилс
Анган Гол 53'83'
Форен Гол 74' (дузпа)
Доклад
Акер, Молде
7,428[25] зрители
Съдия: Flag of Slovakia.svg Иван Кружляк

Бележки

Втори кръг[редактиране | редактиране на кода]

Слован Либерец печели с общ резултат 2 – 1


Вентспилс Flag of Latvia.svg 1 – 1 Flag of Norway.svg Молде
Куракинс Гол 24' Доклад Икрем Гол 37'
Олимпийски стадион, Вентспилс
1,500[28] зрители
Съдия: Flag of Poland.svg Симон Марчиняк

Молде печели с общ резултат 4 – 1


4 – 4 общ резултат. Ф91 Дюделанж печели с повече голове на чужд терен.


Ирони Кирят Шмона печели с общ резултат 2 – 1


Екранас печели с общ резултат 2 – 1


Нефтчи Баку печели с общ резултат 5 – 2


Шериф Тираспол Flag of Moldova.svg 1 – 0 Flag of Armenia.svg Улис
Самарджич Гол 66' (дузпа) Доклад
Шериф, Тираспол
6,755[33] зрители
Съдия: Flag of Serbia.svg Владо Глоджович

Шериф Тираспол печели с общ резултат 2 – 0


Базел Flag of Switzerland.svg 3 – 0 Flag of Estonia.svg Флора Талин
Зуа Гол 9'31'
Диас Гол 63'
Доклад
Санкт Якоб Парк, Базел
20,444[34] зрители
Съдия: Flag of Portugal.svg Артур Соареш

Базел печели с общ резултат 5 – 0


Дебрецен печели с общ резултат 3 – 1


Партизан Flag of Serbia.svg 3 – 1 Flag of Malta.svg Валета
Томич Гол 10'67'
Митрович Гол 73'
Доклад Мифсуд Гол 60'
Партизан, Белград
8,754[36] зрители
Съдия: Flag of Greece.svg Анастасиос Сидиропулос

Партизан печели с общ резултат 7 – 2


Марибор печели с общ резултат 6 – 2


КР Flag of Iceland.svg 1 – 2 Flag of Finland.svg ХЯК Хелзинки
Атласон Гол 74' Доклад Садик Гол 66'
Линдстрьом Гол 72'
КР-вьолур, Рейкявик
561[38] зрители
Съдия: Flag of Scotland.svg Стивън Маклийн

ХЯК Хелзинки печели с общ резултат 9 – 1


Хелсинборг печели с общ резултат 3 – 0


Вардар Flag of North Macedonia.svg 0 – 0 Flag of Belarus.svg БАТЕ Борисов
Доклад
Филип II Арена, Скопие
28,500[40] зрители
Съдия: Flag of Italy.svg Паоло Валери

БАТЕ Борисов печели с общ резултат 3 – 2


Линфийлд Ulster Banner.svg 0 – 0 Flag of Cyprus.svg АЕЛ Лимасол
Доклад
Уиндзър Парк, Белфаст
995[41] зрители
Съдия: Flag of Sweden.svg Мартин Стрьомбергсон

АЕЛ Лимасол печели с общ резултат 3 – 0


Динамо Загреб печели с общ резултат 4 – 3


Шльонск Вроцлав печели с общ резултат 2 – 1

Бележки

Трети квалфикационен кръг[редактиране | редактиране на кода]

Поставяне[редактиране | редактиране на кода]

Шампионски поток Нешампионски поток
Група 1 Група 2
Поставени Непоставени Поставени Непоставени Поставени Непоставени

РСК Андерлехт
Flag of Belarus.svg БАТЕ Борисов
Flag of Luxembourg.svg Ф91 Дюделанж
ЧФР Клуж
Flag of Switzerland.svg Хелсинборг

Flag of Hungary.svg Дебрецен
Flag of Slovenia.svg Марибор
Flag of the Czech Republic.svg Слован Либерец
Flag of Poland.svg Шльонск Вроцлав
Flag of Lithuania.svg Екранас

Flag of Switzerland.svg Базел
ФК Селтик
Flag of Croatia.svg Динамо Загреб
Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона
Flag of Serbia.svg Партизан

Flag of Moldova.svg Шериф Тираспол
Flag of Norway.svg Молде
Flag of Finland.svg ХЯК Хелзинки
Flag of Cyprus.svg АЕЛ Лимасол
Flag of Azerbaijan.svg Нефтчи Баку

Flag of Ukraine.svg Динамо Киев
Flag of Greece.svg Панатинайкос
Flag of Denmark.svg Копенхаген
Flag of Turkey.svg Фенербахче

Flag of Belgium.svg Брюж
Flag of Romania.svg Васлуй
Flag of the Netherlands.svg Фейенорд
Flag of Scotland.svg Мадъруел

Победители от предишния кръг, чиито идентичност не е била известна по време на тегленето (отборите с курсив текст са победили отбор с по-голям коефициент от техния и са взели коефициента на този отбор за тегленето).

Мачове[редактиране | редактиране на кода]

Отбор 1   Общ рез.   Отбор 2   1 мач     2 мач  
Шампионски поток
Марибор Flag of Slovenia.svg 5 – 1 Flag of Luxembourg.svg Ф91 Дюделанж 4 – 1 1 – 0
БАТЕ Борисов Flag of Belarus.svg 3 – 1 Flag of Hungary.svg Дебрецен 1 – 1 2 – 0
ЧФР Клуж Flag of Romania.svg 3 – 1 Flag of the Czech Republic.svg Слован Либерец 1 – 0 2 – 1
РСК Андерлехт Flag of Belgium.svg 11 – 0 Flag of Lithuania.svg Екранас 5 – 0 6 – 0
Шльонск Вроцлав Flag of Poland.svg 1 – 6 Flag of Sweden.svg Хелсинборг 0 – 3 1 – 3
Шериф Тираспол Flag of Moldova.svg 0 – 5 Flag of Croatia.svg Динамо Загреб 0 – 1 0 – 4
ФК Селтик Flag of Scotland.svg 4 – 1 Flag of Finland.svg ХЯК Хелзинки 2 – 1 2 – 0
Молде Flag of Norway.svg 1 – 2 Flag of Switzerland.svg Базел 0 – 1 1 – 1
Ирони Кирят Шмона Flag of Israel.svg 6 – 2 Flag of Azerbaijan.svg Нефтчи Баку 4 – 0 2 – 2
АЕЛ Лимасол Flag of Cyprus.svg 2 – 0 Flag of Serbia.svg Партизан 1 – 0 1 – 0
Нешампионски поток
Фенербахче Flag of Turkey.svg 5 – 2 Flag of Romania.svg Васлуй 1 – 1 4 – 1
Мадъруел Flag of Scotland.svg 0 – 5 Flag of Greece.svg Панатинайкос 0 – 2 0 – 3
Копенхаген Flag of Denmark.svg 3 – 2 Flag of Belgium.svg Брюж 0 – 0 3 – 2
Динамо Киев Flag of Ukraine.svg 3 – 1 Flag of the Netherlands.svg Фейенорд 2 – 1 1 – 0

Първи кръг[редактиране | редактиране на кода]

Динамо Киев Flag of Ukraine.svg 2 – 1 Flag of the Netherlands.svg Фейенорд
Имерс Гол 56' (автогол)
Идейе Гол 69'
Доклад Шакен Гол 49'
Олимпийски стадион, Киев
53,612[44] зрители
Съдия: Flag of England.svg Андре Маринер





Молде Flag of Norway.svg 0 – 1 Flag of Switzerland.svg Базел
Доклад Зуа Гол 79'
Акер, Молде
6,564[49] зрители
Съдия: Flag of France.svg Фреди Фотре

АЕЛ Лимасол Flag of Cyprus.svg 1 – 0 Flag of Serbia.svg Партизан
Вухо Гол 13' Доклад
Антонис Пападопулос, Ларнака6
6,940[50] зрители
Съдия: Flag of Bulgaria.svg Станислав Тодоров

Марибор Flag of Slovenia.svg 4 – 1 Flag of Luxembourg.svg Ф91 Дюделанж
Мезга Гол 13'47'
Тавареш Гол 38'
Берич Гол 77'
Доклад Хоаким Гол 90+2'
Людски врт, Марибор
12,025[51] зрители
Съдия: Flag of Russia.svg Алексей Николаев

РСК Андерлехт 5 – 0 Flag of Lithuania.svg Екранас
Де Сутер Гол 2'
Кану Гол 21'
Мбокани Гол 41'52'
Йованович Гол 87'
Доклад
Констант Ванден Сток, Брюксел
12,203[52] зрители
Съдия: Flag of Iceland.svg Кристин Якобсон

Копенхаген Flag of Denmark.svg 0 – 0 Flag of Belgium.svg Брюж
Доклад
Паркен, Копенхаген
14,023[53] зрители
Съдия: Flag of Romania.svg Овидиу Алин Хатеган

ЧФР Клуж 1 – 0 Flag of the Czech Republic.svg Слован Либерец
Каду Гол 53' (дузпа) Доклад
Константин Радулеску, Клуж-Напока
6,914[54] зрители
Съдия: Flag of Turkey.svg Бюлент Йълдъръм


ФК Селтик 2 – 1 Flag of Finland.svg ХЯК Хелзинки
Хупър Гол 54'
Мългрю Гол 61'
Доклад Шюлер Гол 48'
Селтик Парк, Глазгоу
52,849[56] зрители
Съдия: Flag of the Czech Republic.svg Мирослав Зелинка

Фенербахче Flag of Turkey.svg 1 – 1 Flag of Romania.svg Васлуй
Иртегюн Гол 90' Доклад Антал Гол 75'
Шюкрю Сараджоглу, Истанбул
38,993[57] зрители
Съдия: Flag of Spain.svg Антонио Матеу Лахос
Бележки

Втори кръг[редактиране | редактиране на кода]

Фейенорд Flag of the Netherlands.svg 0 – 1 Flag of Ukraine.svg Динамо Киев
Доклад Идейе Гол 90+6'
Фейенорд, Ротердам
45,000[58] зрители
Съдия: Flag of France.svg Антони Готие

Динамо Киев печели с общ резултат 3 – 1


БАТЕ Борисов печели с общ резултат 3 – 1


Ф91 Дюделанж Flag of Luxembourg.svg 0 – 1 Flag of Slovenia.svg Марибор
Доклад Мертел Гол 79'
Стад Жос Носбом, Дюделанж
1,236[60] зрители
Съдия: Flag of Portugal.svg Дуарте Гомеш

Марибор печели с общ резултат 5 – 1


Хелсинборг Flag of Sweden.svg 3 – 1 Flag of Poland.svg Шльонск Вроцлав
Сьорум Гол 43'49'68' Доклад Диас Гол 31'
Олимпия, Хелсингбори
4,836[61] зрители
Съдия: Flag of Germany.svg Денис Айтекин

Хелсинборг печели с общ резултат 6 – 1


Нефтчи Баку Flag of Azerbaijan.svg 2 – 2 Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона
Вобай Гол 31'
Имамвердиев Гол 76'
Доклад Бадаш Гол 50'
Ленче Гол 90+1'
Далга Арена, Баку8
2,000[62] зрители
Съдия: Flag of Sweden.svg Мартин Стрьомбергсон

Ирони Кирят Шмона печели с общ резултат 6 – 2


Слован Либерец Flag of the Czech Republic.svg 1 – 2 ЧФР Клуж
Шурал Гол 58' Доклад Капетанос Гол 45+1'
Сугу Гол 90+4'
Стадион у Ниси, Либерец
5,537[63] зрители
Съдия: Flag of Belgium.svg Серж Жумени

Клуж печели с общ резултат 3 – 1


Екранас Flag of Lithuania.svg 0 – 6 РСК Андерлехт
Доклад Клещан Гол 9'
Прае Гол 31'
Яковенко Гол 45+3'
Де Сутер Гол 47'
Молинс Гол 62'
Фернандо Гол 87'
ЛФФ, Вилнюс9
600[64] зрители
Съдия: Flag of Israel.svg Алон Йефет

Андерлехт печели с общ резултат 11 – 0


ХЯК Хелзинки Flag of Finland.svg 0 – 2 ФК Селтик
Доклад Ледли Гол 67'
Самарас Гол 86'
Сонера, Хелзинки
10,700[65] зрители
Съдия: Flag of Austria.svg Роберт Шьоргенхофер

Селтик печели с общ резултат 4 – 1


Базел Flag of Switzerland.svg 1 – 1 Flag of Norway.svg Молде
Деген Гол 75' Доклад Бергет Гол 32'
Санкт Якоб Парк, Базел
18,567[66] зрители
Съдия: Flag of Russia.svg Владислав Безбородов

Базел печели с общ резултат 2 – 1


Васлуй Flag of Romania.svg 1 – 4 Flag of Turkey.svg Фенербахче
Никулае Гол 14' Доклад Еркин Гол 12'
Койт Гол 71'76'
Соу Гол 90+2'
Чахлол, Пятра Нямц10
11,005[67] зрители
Съдия: Flag of Russia.svg Сергей Карасев

Фенербахче печели с общ резултат 5 – 2


Брюж Flag of Belgium.svg 2 – 3 Flag of Denmark.svg Копенхаген
Жорди Гол 24'
Оджиджа Гол 66'
Доклад Йоргенсен Гол 61'
Боланьос Гол 78'
Сантин Гол 90+5'
Ян Брейдел, Брюге
17,899[68] зрители
Съдия: Flag of Greece.svg Михал Кукулакис

Копенхаген печели с общ резултат 3 – 2


Динамо Загреб Flag of Croatia.svg 4 – 0 Flag of Moldova.svg Шериф Тираспол
Вида Гол 16'
Бечираж Гол 34'
Чоп Гол 78'
Ибанес Гол 87'
Доклад
Максимир, Загреб
16,063[69] зрители
Съдия: Flag of Cyprus.svg Леонтиос Трату

Динамо Загреб печели с общ резултат 5 – 0


Партизан Flag of Serbia.svg 0 – 1 Flag of Cyprus.svg АЕЛ Лимасол
Доклад Доса Жуниор Гол 23'
Партизан, Белград
17,257[70] зрители
Съдия: Flag of Spain.svg Карлос Клос Гомес

АЕЛ Лимасол печели с общ резултат 2 – 0


Панатинайкос печели с общ резултат 5 – 0

Бележки

Плейофи[редактиране | редактиране на кода]

Поставяне[редактиране | редактиране на кода]

Шампионски поток Нешампионски поток
Поставени Непоставени Поставени Непоставени

Flag of Switzerland.svg Базел
РСК Андерлехт
ФК Селтик
Flag of Belarus.svg БАТЕ Борисов
Flag of Croatia.svg Динамо Загреб

ЧФР Клуж
Flag of Switzerland.svg Хелсинборг
Flag of Slovenia.svg Марибор
Flag of Cyprus.svg АЕЛ Лимасол
Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона

Спортинг Брага
Flag of Ukraine.svg Динамо Киев
Flag of Greece.svg Панатинайкос
Flag of Denmark.svg Копенхаген
ФК Спартак Москва

Flag of Turkey.svg Фенербахче
Flag of Italy.svg Удинезе
Flag of France.svg Лил
Flag of Spain.svg Малага
Борусия ФФЛ 1900 (Мьонхенгладбах)

Мачове[редактиране | редактиране на кода]

Отбор 1   Общ рез.   Отбор 2   1 мач     2 мач  
Шампионски поток
Базел Flag of Switzerland.svg 1 – 3 Flag of Romania.svg ЧФР Клуж 1 – 2 0 – 1
Хелсинборг Flag of Sweden.svg 0 – 4 Flag of Scotland.svg ФК Селтик 0 – 2 0 – 2
БАТЕ Борисов Flag of Belarus.svg 3 – 1 Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона 2 – 0 1 – 1
АЕЛ Лимасол Flag of Cyprus.svg 2 – 3 Flag of Belgium.svg РСК Андерлехт 2 – 1 0 – 2
Динамо Загреб Flag of Croatia.svg 3 – 1 Flag of Slovenia.svg Марибор 2 – 1 1 – 0
Нешампионски поток
Спортинг Брага Flag of Portugal.svg 2 – 2 (5 – 4 д) Flag of Italy.svg Удинезе 1 – 1 1 – 1 (сл.пр.)
ФК Спартак Москва Flag of Russia.svg 3 – 2 Flag of Turkey.svg Фенербахче 2 – 1 1 – 1
Малага Flag of Spain.svg 2 – 0 Flag of Greece.svg Панатинайкос 2 – 0 0 – 0
Борусия ФФЛ 1900 (Мьонхенгладбах) Flag of Germany.svg 3 – 4 Flag of Ukraine.svg Динамо Киев 1 – 3 2 – 1
Копенхаген Flag of Denmark.svg 1 – 211 Flag of France.svg Лил 1 – 0 0 – 2 (сл.пр.)
Бележки
  • Бележка 11: Редът на мачовете е обърнат след тегленето.

Първи кръг[редактиране | редактиране на кода]

ФК Спартак Москва 2 – 1 Flag of Turkey.svg Фенербахче
Еменике Гол 59'
Комбаров Гол 69'
Доклад Койт Гол 65'
Лужники, Москва
31,600[72] зрители
Съдия: Flag of England.svg Мартин Аткинсън

Базел Flag of Switzerland.svg 1 – 2 ЧФР Клуж
Щрелер Гол 44' Доклад Сугу Гол 66'71'
Санкт Якоб Парк, Базел
16,651[73] зрители
Съдия: Flag of Sweden.svg Йонас Ериксон

Хелсинборг Flag of Sweden.svg 0 – 2 ФК Селтик
Доклад Комънс Гол 2'
Самарас Гол 75'
Олимпия, Хелсингбори
12,200[74] зрители
Съдия: Flag of Portugal.svg Олегарио Бенкуеренса

Борусия ФФЛ 1900 (Мьонхенгладбах) 1 – 3 Flag of Ukraine.svg Динамо Киев
Ринг Гол 13' Доклад Михалик Гол 28'
Ярмоленко Гол 36'
Де Йонг Гол 81' (автогол)
Борусия-Парк, Мьонхенгладбах
45,075[75] зрители
Съдия: Flag of Portugal.svg Педро Проенса

Копенхаген Flag of Denmark.svg 1 – 0 Flag of France.svg Лил
Сантин Гол 38' Доклад
Паркен, Копенхаген
15,654[76] зрители
Съдия: Flag of Croatia.svg Марио Страхоня

БАТЕ Борисов Flag of Belarus.svg 2 – 0 Flag of Israel.svg Ирони Кирят Шмона
Родионов Гол 29'78' Доклад
Динамо, Минск12
16,352[77] зрители
Съдия: Flag of England.svg Хауърд Уеб

АЕЛ Лимасол Flag of Cyprus.svg 2 – 1 РСК Андерлехт
Доса Жуниор Гол 34'
Руй Мигел Гол 72'
Доклад Мбокани Гол 62'
ГСП, Никозия13
10,456[78] зрители
Съдия: Flag of Serbia.svg Милорад Мажич

Динамо Загреб Flag of Croatia.svg 2 – 1 Flag of Slovenia.svg Марибор
Чоп Гол 10'
Бадел Гол 74'
Доклад Бадел Гол 39' (автогол)
Максимир, Загреб
20,315[79] зрители
Съдия: Flag of Turkey.svg Кюнет Чакър

Спортинг Брага 1 – 1 Flag of Italy.svg Удинезе
Исмаили Гол 68' Доклад Баста Гол 23'
Ещадио Мунисипал, Брага
13,520[80] зрители
Съдия: Flag of Germany.svg Волфганг Щарк

Бележки

Втори кръг[редактиране | редактиране на кода]

БАТЕ Борисов печели с общ резултат 3 – 1


РСК Андерлехт 2 – 0 Flag of Cyprus.svg АЕЛ Лимасол
Мбокани Гол 81'
Яковенко Гол 89'
Доклад
Констант Ванден Сток, Брюксел
18,174[83] зрители
Съдия: Flag of Poland.svg Марчин Борски

Андерлехт печели с общ резултат 3 – 2


Марибор Flag of Slovenia.svg 0 – 1 Flag of Croatia.svg Динамо
Доклад Тонел Гол 12'
Людски врт, Марибор
12,400[84] зрители
Съдия: Flag of Spain.svg Давид Фернандес Борбалан

Динамо Загреб печели с общ резултат 3 – 1


Удинезе Flag of Italy.svg 1 – 1 (сл.пр.) Спортинг Брага
Армеро Гол 25' Доклад Микаел Гол 72'
Стадио Фриули, Удине
19,560[85] зрители
Съдия: Flag of the Netherlands.svg Бьорн Куйперс
  Дузпи  
Домици Гол
Пинци Гол
Майкосуел Пропусната
Армеро Гол
Ди Натале Гол
4 – 5 Гол Лима
Гол Кустодио
Гол Едер
Гол Пауло Сезар
Гол Микаел


2 – 2 общ резултат. Брага печели с 5 – 4 след дузпи.


Панатинайкос Flag of Greece.svg 0 – 0 Flag of Spain.svg Малага
Доклад
Олимпийски стадион, Атина
27,719[86] зрители
Съдия: Flag of Norway.svg Том Харалд Хаген

Малага печели с общ резултат 2 – 0


ЧФР Клуж 1 – 0 Flag of Switzerland.svg Базел
Капетанос Гол 20' Доклад
Константин Радулеску, Клуж-Напока
15,481[87] зрители
Съдия: Flag of Italy.svg Джанлука Роки

Клуж печели с общ резултат 3 – 1


ФК Селтик 2 – 0 Flag of Sweden.svg Хелсинборг
Хупър Гол 30'
Уаняма Гол 88'
Доклад
Селтик Парк, Глазгоу
51,566[88] зрители
Съдия: Flag of Spain.svg Карлос Веласко Карбайо

Селтик печели с общ резултат 4 – 0


Фенербахче Flag of Turkey.svg 1 – 1 ФК Спартак Москва
Соу Гол 69' Доклад Ари Гол 6'
Шюкрю Сараджоглу, Истанбул
40,387[89] зрители
Съдия: Flag of Germany.svg Феликс Брих

Спартак Москва печели с общ резултат 3 – 2


Динамо Киев Flag of Ukraine.svg 1 – 2 Борусия ФФЛ 1900 (Мьонхенгладбах)
Идейе Гол 88' Доклад Хачериди Гол 70' (автогол)
Аранго Гол 78'
Олимпийски стадион, Киев
66,872[90] зрители
Съдия: Flag of Scotland.svg Крейг Томсън

Динамо Киев печели с общ резултат 4 – 3


Лил печели с общ резултат 2 – 1

Бележки

Източници[редактиране | редактиране на кода]

  1. Новия сезон в Шампионската лига. // УЕФА. 22 юни 2012.
  2. Правила на Шампионската лига 2012/13 (PDF). // УЕФА, март 2012. Посетен на 1 юни 2012.
  3. 2012/13 списък с участници. // Uefa.com. Посетен на 25 юни 2012.
  4. www.soccerway.com
  5. www.soccerway.com
  6. www.soccerway.com
  7. www.soccerway.com
  8. www.soccerway.com
  9. www.soccerway.com
  10. www.soccerway.com
  11. www.soccerway.com
  12. www.soccerway.com
  13. www.soccerway.com
  14. www.soccerway.com
  15. www.soccerway.com
  16. www.soccerway.com
  17. www.soccerway.com
  18. www.soccerway.com
  19. www.soccerway.com
  20. www.soccerway.com
  21. www.soccerway.com
  22. www.soccerway.com
  23. www.soccerway.com
  24. www.soccerway.com
  25. www.soccerway.com
  26. www.soccerway.com
  27. www.soccerway.com
  28. www.soccerway.com
  29. www.soccerway.com
  30. www.soccerway.com
  31. www.soccerway.com
  32. www.soccerway.com
  33. www.soccerway.com
  34. www.soccerway.com
  35. www.soccerway.com
  36. www.soccerway.com
  37. www.soccerway.com
  38. www.soccerway.com
  39. www.soccerway.com
  40. www.soccerway.com
  41. www.soccerway.com
  42. www.soccerway.com
  43. www.soccerway.com
  44. www.soccerway.com
  45. www.soccerway.com
  46. www.soccerway.com
  47. www.soccerway.com
  48. www.soccerway.com
  49. www.soccerway.com
  50. www.soccerway.com
  51. www.soccerway.com
  52. www.soccerway.com
  53. www.soccerway.com
  54. www.soccerway.com
  55. www.soccerway.com
  56. www.soccerway.com
  57. www.soccerway.com
  58. www.soccerway.com
  59. www.soccerway.com
  60. www.soccerway.com
  61. www.soccerway.com
  62. www.soccerway.com
  63. www.soccerway.com
  64. www.soccerway.com
  65. www.soccerway.com
  66. www.soccerway.com
  67. www.soccerway.com
  68. www.soccerway.com
  69. www.soccerway.com
  70. www.soccerway.com
  71. www.soccerway.com
  72. Доклад – Спартак Москва – Фенербахче (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 21 август 2012. Посетен на 21 август 2012.
  73. Доклад – Базел – Клуж (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 21 август 2012. Посетен на 21 август 2012.
  74. Доклад – Хелсинборг – Селтик (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 21 август 2012. Посетен на 21 август 2012.
  75. Доклад – Борусия Мьонхенгладбах – Динамо Киев (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 21 август 2012. Посетен на 21 август 2012.
  76. Доклад – Копенхаген – Лил (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 21 август 2012. Посетен на 21 август 2012.
  77. Доклад – БАТЕ Борисов – Ирони Кирят Шмона (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 22 август 2012. Посетен на 22 август 2012.
  78. Доклад – АЕЛ Лимасол – Андерлехт (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 22 август 2012. Посетен на 22 август 2012.
  79. Доклад – Динамо Загреб – Марибор (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 22 август 2012. Посетен на 22 август 2012.
  80. Доклад – Брага – Удинезе (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 22 август 2012. Посетен на 22 август 2012.
  81. Доклад – Малага – Панатинайкос (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 22 август 2012. Посетен на 22 август 2012.
  82. www.soccerway.com
  83. Доклад – Андерлехт – АЕЛ Лимасол (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 28 Aвгуст 2012. Посетен на 28 август 2012.
  84. Доклад – Марибор – Динамо Загреб (PDF). // UEFA.com. УЕФА, 28 август 2012. Посетен на 28 август 2012.
  85. www.soccerway.com
  86. www.soccerway.com
  87. www.soccerway.com
  88. www.soccerway.com
  89. www.soccerway.com
  90. www.soccerway.com
  91. www.soccerway.com

Външни препратки[редактиране | редактиране на кода]